دوستی با جنس مخالف
اغلب جوانان علت دوستی با جنس مخالف را آشنایی بیشتر برای ازدواج می دانند اما درصد بسیار کمی به ازدواج ختم می شوند و معموالا عاقبت خوشی ندارند.

دوستی با جنس مخالف با اهداف پوچ

اگر از بیشتر افرادی که وارد رابطه دوستی با جنس مخالف خود بپرسید که آیا رابطه شما سالم بوده و سرانجامی خواهد داشت؟ اغلب می گویند که دوستی ما فرق دارد. درحالیکه نه تنها به ازدواج نرسیده اند، گاه آسیب های زیادی نیز در این راه بر آنان وارد می شود.

در سالهای اخیر دوستی و معاشرت های نا متعارف قبل از ازدواج رواج بسیار زیادی یافته است . معاشرت های پنهانی و ناپایدار با جنس مخالف که با ادعای آشنایی و شناخت بهتر برای ازدواج صورت می گیرد برای هر دو طرف مخصوصا دختران را دچار مشکلات زیادی می سازد.

در رابطه دوستی و صمیمیت فرد افکار و احساسات خود را با یک دوست درمیان می گذارد اما در برخی از مواقع سطح رابطه و دوستی های خیابانی و پنهانی بسیار پیشرفته و نا به هنجار است و آسیب های فردی و اجتماعی زیادی به بار می آورد .

دوستی با جنس مخالف

علت دوستی جوانان با جنس مخالف چیست؟

علل و ریشه ی دوستی با جنس مخالف در جوانان و نوجوانان

وارد شدن به سنین نوجوانی

بسیاری از نوجوانان با ورود به سن بلوغ با یک نگاه دلباخته می شوند و این خاطرخواهی را به عنوان عشق قلمداد می کنند در حالی که این دلباختگی احساس درازمدت و پایداری نخواهد بود پس از این رو، چنانچه پیش از این هم در نمناک گفتیم خاطرخواهی و تمایل به غیرهمجنس در نوجوانی طبیعی است .

تمایلات جنسی

یکی از علت های گرایش جوانان به دوستی های خیابانی بالا رفتن سن ازدواج است. با بالا رفتن سن ازدواج و عدم تمایل جوانان به تشکیل خانواده ، دختران و پسران با برقراری رابطه خارج از عرف با یکدیگر نیازهای جنسی و عاطفی خود را برطرف می کنند در حالیکه در سالیان نه چندان دور جوانان جوانان برای برطرف کردن نیازهای جنسی و عاطفی خود در سنین پایین تر ازدواج می کردند و تشکیل خانواده می دادند و نیازهای عاطفی و جنسی خود را در بستر خانواده تامین می کردند.

رابطه دوستی دختر و پسر

دوستی با جنس مخالف به دلیل رفع نیاز جنسی

هدف جوانان از دوستی با جنس مخالف چیست؟

کمرنگ شدن اعتقادات

دلیل دیگری بر هنجارشکنی بعضی جوانان کمرنگ شدن ارزشها و اعتقادات است . علت تمایل بیشتر جوانان به برقراری روابط خارج از چهارچوب خانواده عدم توجه به آموزه های مذهبی در میان خانواده ها است.

رهایی از هیجانات منفی

دوره جوانی پر از هیجاناتی مانند افسردگی و اضطراب است که برخی از نوجوانان و جوانان برای کنترل اضطراب و افسردگی به سمت برقراری رابطه با جنس مخالف رو می آورند.

تغییر نقش والدین

یکی از مسائلی که سبب به وجود آمدن مشکلات زیادی برای جوانان می شود کمرنگ شدن نقش والدین در میان جوانان است به صورتی که بسیاری از جوانان برای انجام امور مختلف به مشورت با والدین نیازی نمی بینند ، و والدین را متعلق به نسل گذشته و دارای دانش و بینش کمتر از خویش می دانند.

عدم تامین نیازهای عاطفی در خانواده

یکی دیگر از علت های سوق یافتن جوانان به طرف دوستی های خیابانی تامین نشدن نیازهای عاطفی آنان از طرف والدین به علت افزایش بار مشغله آنها و حضور کمترشان در کنار فرزندان است طوری که آنان برای ارضاء نیازهای عاطفی خود به سمت محبت های خارج از خانه جذب می شوند.

استفاده از ماهواره و عادی شدن این روابط

استفاده از ماهواره ها در خانواده سبب عادی شدن روابط با جنس مخالف می شود و با افزایش شبکه های اجتماعی جوانان بیشتر به سمت دوستی های نامتعارف کشیده می شوند.

دستیابی به شناخت بیشتر برای ازدواج

هدف بسیاری از جوانان مخصوصا دختران از برقراری رابطه دوستی با جنس مخالف ازدواج و برقراری یک رابطه متعهدانه است که متاسفانه این مورد کمتر اتفاق می افتد و سبب بروز آسیب زیادی در روح و روان آنها می شود.

شناخت برای ازدواج

شناخت قبل از ازدواج و دوستی با جنس مخالف

فشار دوستان

بسیاری از جوانان به علت فشار های زیادی که از جانب دوستان برای برقراری رابطه نزدیک با یک جنس مخالف وجود دارد اقدام به این کار می کنند زیرا دوستان آنها داشتن دوستی از جنس مخالف را نشانه امروزی بودن و روشن فکری می دانند . داشتن دوست پسر در میان برخی از دختران امروزی نشانه جذابیت و داشتن دوست دختر در میان پسران نشانه قدرت و احساس مردانگی است.

باورهای غلط در روابط دوستی با جنس مخالف که منجر به ازدواج می شود

می توانم او را تغییر دهم

اگر فردی فکر کند که می تواند بعد از برقرای رابطه دوستی که به ازدواج ختم می شود همسرش را تغییر دهد در اشتباه است زیرا کسی نمی تواند شخص دیگری را تغییر دهد، حتی اگر همسرش باشد پس این طرز تفکر را کنار بگذارید.

عاقبت دوستی های خیابانی

عاقبت دوستی های قبل از ازدواج با جنس مخالف

عاقبت دوستی با جنس مخالف که به ازدواج ختم می شود

ازدواج ما متفاوت تر از دیگران است

در دوستی هایی که به ازدواج ختم می شوند، زوجین براین گمانند که ازدواجشان با باقی ازدواج های بدین گونه که با شکست مواجه می شوند متفاوت است اما آنطور که در نمناک گفته شده است متاسفانه این نوع ازدواج بدون شناخت ، بدون فکر و با چشمانی بسته صورت می گیرد و در بسیاری از مواقع به طلاق می انجامدبنابراین بهتر است ازدواج با چشمانی باز صورت گیرد.

مهم رفتار حال و آینده است

وقتی رابطه دوستی بین دختر و پسر برقرار می شوند آنها به این امر واقفند که طرف مقابلشان در گذشته نیز چنین روابط مشابهی را تجربه کرده است . زمانی که صحبت ازدواج به میان می آید، آنها با این جمله که گذشته ها اهمیتی ندارد خود را قانع می نمایند در حالی که گذشته هر فرد نشان دهنده رفتار آینده اوست و در مورد ازدواج باید دقت بیشتری صورت پذیرد.

 

علل اصلی گرایش جوانان به دوستی با جنس مخالف

4.576
این مطلب مفید بود ؟697
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی