دوستی دختر و پسر
در دوستی دختر و پسر بسیاری از دختران به وعده های دروغین پسرها اعتماد می کنند و به ازواج با آن فرد امیدوار هستند اما باید قبل از هر آسیبی افراد غیر قابل اعتماد را بشناسند و فریب حرف هایشان را نخورند.

دوستی دختر و پسر به ازدواج میرسد؟

دوستی دختر و پسر رابطه ای صمیمانه و گرم و عمدتاً پنهانی است که از طریق دیدارهای مخفیانه، ارتباط تلفنی و... ایجاد می شود. بسیاری از دختران با الگوپذیری از دوستان خود به درخواست دوستی جنس مخالف پاسخ مثبت می دهند به این امید که نتیجه این دوستی به ازدواج ختم شود اما در بسیاری از موارد این دوستی ها نتیجه ای جز آسیب روحی و روانی به همراه ندارد.

دوستی دختر و پسر

دوستی دختر و پسر و ازدواج آن ها

دوستی دختر و پسر

در ازدواج های امروزی دختر و پسر قبل از آشنایی خانواده ها و خواستگاری رسمی تصمیم به شناخت یکدیگر می گیرند و وقتی احساس نمودند ک می توانند با یکدیگر سازش داشته باشند ماجرا را رسمی می کنند و پای خانواده ها را به میان می کشند. آشنایی دو جنس مخالف برای برخی از آنها جدی است ولی برای برخی دیگر فرم دوستی های گذرا دارد که شاید به ازدواج ختم شود و یا نه.

چنانچه در این بخش از نمناک خواهید خواند دختران معمولاً برای یافتن همسر در یک رابطه احساسی با پسران شریک می شوند اما در اکثر مواقع پسرانی که شرایط ازدواج را ندارند طالب ارتباط درازمدت، پنهانی، و احساسی و عاطفی با دختران هستند و می خواهند این خلأ خود را با دوستی با دختران پر کنند بنابراین به دروغ قول ازدواج می دهند.

بسیاری از دختران این باور غلط رادارند که وقتی دوستی شان طولانی گشت، دیگر طرف مقابل نمی تواند بدون آنها زندگی کند و بی شک او را برای ازدواج می خواهد درصورتی که اکثریت پسران وقتی رابطه طولانی خود را با جنس مخالفشان علنی نمی کنند و به خانواده شان چیزی درباره دختر موردنظر نمی گویند یعنی اینکه دختر را فقط جهت دوستی می خواهند و تصمیم ازدواج با او را ندارند و اگر شرایط ازدواجشان فراهم گشت با فردی موجه تر و مناسب تر ازدواج خواهند کرد و به دوستی شان خاتمه می دهند.

ازدواج دوستی دختر و پسر

آشنایی دختر و پسر قبل از ازدواج

راه چاره چیست؟

1. موضوع را با خانواده خود بدون پنهان کاری و وعده ووعید در میان بگذارید.

2. در روزهای ابتدایی آشنایی و یا حداقل یک ماه بعد از آشنایی و با شناخت تقریبی موضوع را به خانواده ها اطلاع داده و بقیه شناخت را به دوران نامزدی موکول کنید.

3. در صورتی که طرف مقابلتان شرایط گفتن موضوع ارتباط با شمارا به خانواده اش ندارد، از همان ابتدا زمانی مثلاً دو ماه، سه ماه یا 6 ماه بعد را برای علنی کردن رابطه مشخص کنید و متناسب با این موعد شدت و عمق رابطه یا میزان دیدارها و صحبت ها را تنظیم کنید تا شرایط همیشه در کنترل شما باشد و عمیق تر نشود.

قول ازدواج دروغ

روابطتان را از خانواده پنهان نکنید

به این مردان اعتماد نکنید

برخی از افراد در دوران آشنایی قبل از ازدواج، رفتارهایی انجام می دهند که نشان دهنده این است که شمارا برای ازدواج نمی خواهند پس این افراد قابل اعتماد نیستند.

1. این دسته از افراد به جای شناخت منطقی شما، سراغ جنبه های احساسی رابطه می روند.

2. آنها از آشنایی با خانواده شما طفره می روند و این کار را به روزهای دیگر موکول می کنند.

3. این دسته از افراد درباره مسائل جنسی و نامتعارف با شما صحبت می کنند و درخواست های نامشروع دارند و عفت را زیر پا می گذارند.

قول ازدواج به دختر

مردان غیر قابل اعتماد را بشناسید

4. برای مدت آشنایی تان زمانی در نظر نمی گیرند و مایل اند این زمان طولانی شود.

5. به شما می گوید خانواده اش دختری را برای او در نظر گرفته اند و او درگیر یک رابطه اجباری شده اما او شمارا دوست دارد و می خواهد شمارا به همسری برگزیند.

6.بهانه هایی از قبیل درسم تمام شود، سربازی بروم، کار پیدا کنم، پس انداز داشته باشم، موافقت خانواده را جلب کنم و... برای علنی کردن رابطه دارد و این کار را به امروز و فردا موکول می کند.

 

آنچه همه جوانان باید در مورد دوستی دختر و پسر بدانند

3.998
این مطلب مفید بود ؟7721
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی