حاملگی حین بارداری
حاملگی حین بارداری یکی از اتفاقات نادریست که ممکن است چندین روز بعد از بستن نطفه جنین رخ دهد بارداری مضاعف نامی است که برای آن در نظر گرفته شده.

آیا می توانید هنگام بارداری حامله شوید؟ 

همه ما می دانیم که باروری در زنان متفاوت است برخی برای باردار شدن تلاش در حالی که برخی دیگر از بارداری خود متعجب می شوند. اما بارداری زمانی که باردار هستید؟ به نظر می رسد که آن فراتر از حد باروری انسان است با این حال حداقل برای تعدادی از زنان اتفاق افتاده است.

بارداری مجدد یک زن انگلیسی در زمان بارداری

یک زن بریتانیایی که دو قلو حامله بود در حین حاملگی دوباره باردار شد و در نهایت سه قلو زایید. از لحاظ پزشکی این مسئله اما چطور امکان پذیر است؟

چنین اتفاقی غیرممکن نیست و به در دنیای پزشکی آن حاملگی مضاعف (superfoetation) گفته می شود و هر چند در انسان بسیار نادر است در طول صد سال تنها شش بار چنین اتفاقی افتاده است و به گفته ی متخصصان تغییرات هورمونی و فیزیولوژیک بعد از لقاح، بارداری دوباره را غیرممکن می کند ولی در موارد استثنایی، حاملگی مضاعف، دو تا چهار هفته بعد از لقاح اول، ممکن است به همین دلیل این زن حاملگی دوباره را بعد از بارداری تجربه کرد.

حاملگی دوران بارداری

حاملگی حین بارداری یا بارداری مضاعف 

بارداری مضاعف چیست؟ 

هنگامی که نطفه جنین دیگری چند روز یا چند هفته پس از یک بارداری منعقد می شود آن را بارداری مضاعف می گویند این پدیده در حیوانات شایع تر است، اما از آنجا که انسان جز پستانداران بشمار می رود این شرایط نیز در انسان ها امکان پذیر است.

چنانچه در بخش بارداری نمناک توضیح داده ایم بارداری یک جنین طولانی تر از جنین دیگر است اما نوزادان روز تولد را به اشتراک می گذارند پزشکان مجبور خواهند شد که زایمان را زودتر انجام دهند یا نوزادان را از طریق سزارین به دنیا آورند. در برخی موارد، یکی بزرگتر از دوقلوهای کوچکتر است، زیرا زمان بیشتری برای رشد و پرورش در رحم داشته است.

بارداری مضاعف

حاملگی حین بارداری چگونه رخ می دهد؟ 

این موضوع (حاملگی حین بارداری) چقدر رایج است؟ 

پزشکان هنوز در حال تحقیق هستند که آیا از نظر فیزیکی در انسان ها امکان پذیر است یا خیر، زیرا باور دارند که باردار شدن در حین بارداری می تواند ناشی از یک وضعیت پزشکی دیگر باشد که هنوز توضیح داده نشده است. تنها 10 مورد در ایالات متحده گزارش شده است.

مورد بعدی در استرالیا اتفاق افتاد و در سال 2016 یک زوج استرالیایی به نام های کیت و پیتر هیل با فاصله 10روز باردار شد. پزشکان حتی دو تاریخ زایمان مختلف به آن ها دادند چیزی که در مورد آن ها نادر است این است که این زوج فقط یک بار ارتباط داشته اند و اسپرم ممکن است در بدن او تا 10 روز زنده بماند (معمولا اسپرم به مدت 5 روز زندگی می کند).

از این گذشته، پس از نخستین تخمک گذاری می بایست باز هم تخمک گذاری کنند.

تخمک گذاری در بارداری

حاملگی مجدد درست در حین بارداری 

چطور حاملگی حین بارداری اتفاق می افتد؟ 

برای بارداری تخمک گذاری باید صورت بگیرد. بنابراین برای اینکه بارداری مضاعف اتفاق بیفتد، زن باید درحالیکه باردار است تخمک گذاری کند. حالا این تقریبا غیر ممکن است چون وقتی فردی حامله می شود تخمک گذاری او متوقف می شود بارداری باعث افزایش ترشح هورمون پروژسترون،می شود که تخمدان را از رها کردن تخمک دیگر منع می کند.

علاوه بر این، وقتی حامله می شوید، یک شاخه خلط درون رحم ایجاد می شود و منی را از عبور دادن به رحم باز می دارد.

 

حاملگی دوم یک زن در حین بارداری ! چطور ممکن است؟

3.8124
این مطلب مفید بود ؟9331
منبع : babycenter / parent24 / بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی