دکوراسیون تی وی روم
امروزه در طراحی دکوراسیون خانه تلویزیون را از اتاق نشیمن حذف می کنند و قسمتی دیگر را به تی وی روم اختصاص می دهند که ترفندهای خاصی برای طراحی این اتاق وجود دارد.

تی وی روم چیست و چطور دکوراسیون تی وی روم اجرا می شود؟

زمانی بود که تلویزیون نقطه کانونی اتاق نشیمن بود و مبلمان در اطراف آن چیده می شد! بسیاری از طرفداران تلویزیون هنوز هم دوست دارند همین کار را انجام بدهند اما گرایش مدرن این است که تلویزیون را از اتاق نشیمن دور یا آن را به طور کامل مخفی کنند.

در حالی که برخی افراد آن را به اتاق خواب و اتاق خانوادگی برده اند، برخی دیگر اتاق های رسانه ای زیبا و سالن های خانگی را انتخاب کرده اند . پس چه زمانی اتاق تلویزیون شروع به غیر ضروری شدن کرد؟

بخشی از این مساله با به وجود آمدن اتاق های اختصاصی تلویزیون و اینکه چگونه مراکز رسانه " به طور کامل با بارهای الکترونیکی تکمیل و جایگزین تلویزیون تنها با کابل شوند و سپس کاهش هزینه ها وجود دارد، که ایده یک تئاتر داخلی اختصاصی را برای همه به ارمغان آورده است اما به نظر می رسد که تی وی روم بازگشته است، و امروز در بخش دکوراسیون دنیای مد نمناک نگاهی به چندین اتاق تلویزیون کوچک می اندازیم .

دکوراسیون تی وی روم

طراحی دکوراسیون داخلی تی وی روم های کوچک

اتاق های تلویزیون چند منظوره:

هر زمانی که در مورد یک اتاق اختصاصی صحبت می کنیم که تنها برای هدفی واحد عمل می کند، می توانیم بشنویم که بسیاری از خوانندگان ما دوست ندارند این در واقع به دلیل انجام چندین کار در آنجا است و افراد انتظار دارند که در خانه همان کارها را انجام دهند از آنجا که اغلب ما کم تر به مدت یک یا دو ساعت در روزهای آخر هفته نمایش های محبوب را می بینیم آن را به طور کامل با تبدیل به فضای کاری خانه، کتابخانه، محل خواندن، یا حتی اتاق بازی کودکان استفاده می کنیم.

فقط یک تخت مبل شیک انتخاب کنید، و زمانی که دوستان و خانواده تان تعطیلات آخر هفته می آیند به عنوان اتاق مهمان عالی عمل خواهد کرد. این رویکرد، تلویزیون را از اتاق نشیمن و اتاق خواب جدا می کند، در حالی که کاملا از اتاق اضافی کوچک استفاده می کنید.

دکوراسیون داخلی tv room

دکوراسیون تی وی روم چند منظوره

انتخاب درست دکور:

در مورد اتاق های کوچک با فضای محدود صحبت می کنیم، به این معنی است که انتخاب دکور واقعا حیاتی خواهد بود یک اتاق تلویزیون کوچک با مجموعه تلویزیونی شاید نیاز به فضای کمی دارد.

با مجموعه های نصب شده به دیوار حتی کوچک ترین گوشه می تواند به یک اتاق راحت تلویزیون تبدیل شود که کمک می کند یک مبل مجلل اضافه کنید تا جایگاه نشستن در اتاق را به حداکثر برسانید . صندلی ساخته شده سفارشی نیز فضای کمی را اشغال می کند و برای ذخیره سازی فضا نیز ارائه می دهند، در حالی که یک صندلی حبابی سبک و زیبایی را به اتاق می دهد.

انتخاب هایی که در مورد تعداد اعضای خانواده دارید، هدف اتاق (فضای چند منظوره)به فضای دکور بیشتر و اندازه خود اتاق نیاز دارد و در یک اتاق تلویزیون با یک پس زمینه خنثی، مبلمان روشن و رنگارنگ درست در خانه به نظر می رسند و افراد احساس نشاط می کنند.

tv room

جدیدترین دکوراسیون تی وی روم

بازی با فضا و حرکت اجسام:

خارج کردن تلویزیون از اتاق نشیمن واقعا نه تنها به بهبود زیبایی اتاق کمک می کند بلکه زمان زیادی را برای شما ذخیره می کند. اغلب ما ساعت های بی شماری را جلوی تلویزیون سپری می کنیم، فقط به این خاطر که تلویزیون آنجا قرار دارد و اغلب در پس زمینه هیچ دلیلی باقی نمی ماند داشتن اتاق تلویزیون اختصاصی، این مشکل را حل می کند و این دقیقا دلیل این است که حتی خانه هایی با فضاهای بزرگ اتاق های تلویزیون کوچک تر دارند.

زمانی که در مورد فضای اتاق تلویزیون تصمیم گرفتید، دکور را انتخاب کنید که به لحاظ بصری متناسب با اندازه اتاق باشد و سبک آن را تکمیل می کند. قبلا هم در بحث طراحی دکوراسیون منزل در دنیای مد نمناک اشاره کرده بودیم که اتاق های تلویزیون و زیر شیروانی از دکوراسیون کم ارتفاع با مساحت کوچک تر بهره می برند، در حالی که اتاق های بزرگ تر می توانند وسایل بزرگتری را در خود جای دهند .

مدل دکوراسیون تی وی روم

دکوراسیون تی وی روم شیک و مدرن

نور مناسب را تنظیم کنید:

نورپردازی یکی از اجزای اصلی هر رسانه یا اتاق تلویزیون است و قرار دادن درست آن در اتاق کوچک می تواند گاهی یک چالش باشد. اتاق های اختصاصی تلویزیون می توانند محیطی تاریک تر داشته باشند که حس یک تئاتر لوکس بیشتر می شود. رنگ هایی مثل سیاه، خاکستری تیره و بنفش تیره روی دیوارها همراه با نور محیط هوشمند در چنین اتاق هایی به بهترین شکل عمل می کنند.

اگر اتاق تلویزیون بخشی از فضای بزرگ تر باشد و یا به عنوان یک دفتر خانگی، خشکشویی، فضای مهمانی یا اتاق بازی استفاده شود، یک پس زمینه روشن تر و محیط شاد تری را انتخاب کنید. سبک بحث دیگری است، و با یک اتاق تلویزیون کوچک می توانید موضوعات و سبک هایی را که در بقیه خانه به کار برده می شوند، امتحان کنید.

اگر تلویزیون شما در اتاق نشیمن یا اتاق خواب قرار دارد انتخاب یک اتاق تلویزیون جداگانه ایده ای هوشمندانه است، مهم نیست چقدر کوچک باشد. تغییر در سبک زندگی که به ارمغان می آورد چیزی است که شما تقریبا بلافاصله متوجه خواهید شد.

 

تی وی روم چیست و دکوراسیون اصولی آن چگونه است؟

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی