دکوراسیون لوکس
دکوراسیون منزل شما هم میتواند لوکس و شیک باشد فقط کافی است دست به کار شوید و کمی تغییر ایجاد کنید.

لوکس شدن دکوراسیون منزل با این تغییرات

امروزه اهمیت و تاثیرات مثبت فنگ شویی در دکوراسیون داخلی بر کیفیت و سبک زندگی و حتی احساس انسان مبحثی است که بیش از پیش فراگیر شده و مورد توجه قرار می گیرد, چگونه دکوراسیون منزل مان را لوکس کنیم؟

دکوراسیون لوکس

دکوراسیون لوکس منزل

قلم مو به دست بگیرید
اکثر کارشناسان خانه معتقدند که رنگ آمیزی خوب خانه می تواند تغییری در روند زندگی شما ایجاد کند. این یک روش فوق العاده ارزان و آسان برای بزرگ تر جلوه دادن خانه ی شماست. یکی از این کارشناسان می گوید:هنگام رنگ آمیزی در داخل و خارج از منزل خود از یک پالت رنگی خنثی مانند سفید یا گریس استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام نقاط خانه را رنگ آمیزی کرده اید تا دیدی پاکیزه تر ایجاد کنید. قبل از شروع به رنگ آمیزی فراموش نکنید که مبلمان را در جای مناسبی قرار دهید. با رنگ آمیزی ساده ی منزل خود می توانید ارزش آن را بسیار بالا ببرید.

بخش داخلی خانه ی خود را تغییر دهید
یکی از کارشناسان خانه می گوید:یکبار وارد خانه ای شدم که از خارج فوق العاده مدرن به نظر می رسید، اما زمانی که وارد شدم احساس کردم شاید به 70 سال پیش بر می گردم. یکی از دلایل پدید آمدن چنین حسی برای کسی که وارد خانه می شود، ابزارآلات خانه مانند دستگیره درب، سوپاپ ها و دستگیره های کابینت هاست. تغییر دادن این ابزار آلات کاری ساده و کم هزینه است و از آن بهتر اینکه تنها 15 دقیقه طول می کشد. همچنین این کارشناس توصیه می کند زمانی که می خواهید ابزارآلات خانه ی خود را تغییر دهید باید به این مسئله توجه کنید که با طرح کلی و معماری خانه همخوانی داشته باشد.

یک رنگ جیغ به دکوراسیون خانه ی خود اضافه کنید
اگر اکثر لوازم خانه ی شما دارای یک طرح رنگ خنثی است، بهتر این یک رنگ جیغ به آن اضافه کنید. وسایل خانگی مانند کوسن، آباژور و شمع ها وسایل نسبتاً ارزانی هستند و به راحتی طرح اتاق را عوض می کنند. در عین حال انتخاب رنگ های شاد برای این وسایل آسان است.

بخش خارجی منزل خود را بشویید
اگر از آن دسته افرادی هستید که بیشتر وقت خود را داخل خانه می گذرانید ممکن است فراموش کنید که باید خارج از خانه ی خود را نیز تمیز کنید، اما شستشوی خوب می تواند گزینه ی فوق العاده ای باشد. پرنده ها و گرد و غبار و تغییرات هوا به طور مداوم در طول زمان وجود دارند و ممکن است باعث شود مکان زندگی شما خسته کننده و کثیف به نظر برسد. پمپ های فشار آب در اکثر ابزارآلات فروشی ها در دسترس هستند و به راحتی به انتهای شلنگ شما متصل می شوند. حتی کارشناسان توصیه می کنند در حالی که از این ابزارها استفاده می کنید از عینک های ایمنی برای جلوگیری از آلودگی و وارد شدن آن به چشم خود استفاده کنید. پس از یک شستشوی خوب، خانه ی خود را نگاه کنید، نمای جدیدی به خود گرفته است نه؟!

بخارشوی کردن موکت ها
اگر بتوانید منزل خود را به خوبی تمیز کنید، ارزش خانه ی خود را می توانید بسیار بالا ببرید، برای این منظور باید توجه ی ویژه ای به فرش ها و موکت ها داشته باشید. یکی از کارشناسان خانه می گوید:فرش های کثیف ممکن است باعث شود خریدار تعجب کند و فکر کند که شاید نتوان خانه را به خوبی تمیز کرد و عوامل خارجی مانع از این کار می شوند، بنابراین تمیز کردن خانه بسیار مهم است. برای این منظور بهتر است فرش یا موکت خود را با پاک کننده های بخارشوی تمیز کنید تا از شر هر گونه لکه ی اضافی خلاص شوید. اگر نمی خواهید از پاک کننده های شیمیایی استفاده کنید، می توانید خودتان پاک کننده هایی را در منزل بسازید.

رنگ کردن کابینت ها
رنگ آمیزی و شستشوی خانه می توانید باعث تفاوت های قابل توجهی در بخش های چوبی خانه ی شما شود به خصوص در بخش های معمولی خانه مانند آشپزخانه و حمام. اگر از پانل چوب در سراسر خانه مانند اطراف درب و پنجره ها استفاده کنید و آنها را رنگ آمیزی کنید، حس تمیزی و یکپارچگی خواهید داشت. اگر می خواهید کل رنگ خانه تان را سفید کنید، ایده ی خوبی است و می توانید این ایده را روی بخش های چوبی منزل خود نیز پیاده سازی کنید. اینها اسرار نوسازی منزل شماست که ممکن است بسیار ناچیز به نظر بیایند اما می توانند تفاوت های فوق العاده ای ایجاد کنند.

ایده هایی برای لوکس شدن دکوراسیون خانه

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
برگرفته از طیف نما -/ح
وبگردی