دیزاین منزل
این بار برای دیزاین منزل از رنگ طلایی استفاده کنید, رنگی لوکس و پر زرق و برق که فضا را مد روز میکند.

دیزاین منزل با استفاده از رنگ طلایی

رنگ طلایی در سبک کلاسیک شناخته شده تر است. در واقع این رنگ در هر جایی استفاده شود فضا را لوکس می کند. استفاده از رنگ طلایی در سبک مدرن هم منجر می شود این سبک کمی به سمت تجمل کشیده شود. در سبک مدرن رنگ طلایی در سطوح صاف تری استفاده می شود اما در سبک کلاسیک روی منبت ها و ابزارهای چوبی و برنز پر نقش و نگار به کار می رود؛ مثلا در خانه ای به سبک مدرن ممکن است یک دیوار آجری داشته باشید که تنها چند آجر آن را طلایی کنید. از پیشنهادهای دیگر استفاده از رنگ طلایی در خانه ای به سبک مدرن، نصب یک قاب طلایی رنگ ساده و بدون هیچ عکسی روی زمینه یک دیوار است.

سال ها بود که رنگ طلایی از مد افتاده محسوب می شد، اما حالا با سر زدن به فروشگاه های وسایل خانه هم می توان فهمید که این رنگ دوباره روی بورس است، و چه دیزاین های زیبایی هم که با آن نمی توان خلق کرد!

دیزاین منزل

دیزاین منزل برای عید

در روزهایی که استفاده از رنگ طلایی برای دکوراسیون بسیار فراگیر شده، برای خلق چنین فضایی باید نکاتی را در نظر داشته باشید. رنگ طلایی با همه ابهتش، زمانی زیبا به نظر می رسد که ظرافتش هم در نظر گرفته شود.

 1- لوله کشی های خانه را نو نوار کنید
سرویس بهداشتی خانه تان قدیمی است و تعداد زیادی لوله رو کار دارد؟ آنها را طلایی کنید! برای رنگ کردن می توانید از اسپری رنگ طلایی و یا رنگ معمولی استفاده کنید. به این صورت لوله های دیگر توی ذوق نمی زنند و برعکس، خودشان جزئی از دکور فضا به حساب می آیند.
 
2- کتابخانه را نو نوار کنید
این کار برای کتابخانه فلزی یا چوبی ساده ، بسیار عالی است. با رنگ کردن میله های کتابخانه می توانید آن را نو کنید و کاری کنید درون اتاق تان بدرخشد! اگر اتاق تان تزئینات خاصی ندارد، این کتابخانه طلایی باعث می شود اتاق تان به تزئین دیگری هم نیاز نداشته باشد!
 
3- نگهدارنده کتاب ها را نو نوار کنید
کتابخانه ای طلایی، نگهدارنده کتابی طلایی هم می خواهد. از هر شکل نگهدارنده ای که استفاده می کنید، می توانید آن را با اسپری رنگ طلایی، رنگ کنید. کار رنگ کردن با اسپری رنگ را در بیرون از خانه انجام دهید و زمانی که رنگ شان خشک شد آنها را به درون خانه بیاورید.
 
4- قاب عکس تان را نو نورا کنید
قاب عکس عروسی تان سزاوار تزئینی زیبا است. به هر طرح و الگویی که می خواهید دور قاب عکسی ساده و سفید رنگ ( ترکیب رنگ سفید با رنگ طلایی بهتر می شود، اما شما می توانید از هر رنگ قاب عکسی که می خواهید استفاده کنید) را با رنگ طلایی رنگ کنید. می توانید تمام قاب را طلایی کنید و یا می توانید مانند کاری که من کردم، تنها گوشه های آن را رنگ بزنید.
 
5- لوستر را نو نوار کنید
لوستر اتاق تان یکی از چیزهایی است که اتاق خواب را جلوه می بخشد. اگر لوستری قدیمی و فلزی و یا تازه و شیشه ای دارید که از آن خسته شدید، می توانید آن را با رنگ طلایی نو کنید. بهتر است چند آیتم دیگر مانند دور آینه، دستگیره های کمد و … را هم طلایی کنید تا با لوسترتان ست شوند و تمی طلایی به اتاق بدهند.
 
دیزاین منزل

دیزاین منزل با رنگ طلایی

 6- میز روان را نو نوار کنید
امروز هر خانه مدرنی یک میز روان هم دارد. با طلایی کردن میله ها و پایه های میز روان خانه، انگار آن را از یک هتل شیک برداشته اید!
 
7- گلدان را نو نورا کنید
نمی خواهید مبلمان تان را طلایی کنید و رنگ آنها را دوست دارید؟ اشکالی ندارد می توانید تنها آیتم های کوچکی در خانه را به رنگ طلایی در آورید! مثلا یک گلدان و یا یک مجسمه تزئینی.
 
8- سرویس بهداشتی را نو نوار کنید
اگر سرویس بهداشتی قدیمی دارید، می توانید با رنگ طلایی حال و هوای آن را عوض کنید. مقداری رنگ طلایی به قاب دور آینه، شیرآب، جا حوله ای و … بزنید. همه جا را طلایی نکنید فقط اندکی از تعدادی از وسایل را رنگ بزنید، این طور شیک تر است. اگر تعداد زیادی از وسایل را رنگ بزنید جلوه کار از بین می رود. به این ترتیب سرویس بهداشتی تان از این رو به آن رو می شود!
 
9- آینه قدیمی تان را نو نوار کنید
حقیقت این است که الان دیگر بعضی از اشیائی که در قدیم زیبا و مد روز محسوب می شدند، از مد افتاده اند. یکی از این وسایل، آینه های خورشیدی است. اگر نمی خواهید آن را دور بیندازید (که بهتر است این کار را نکنید!) تنها کافی است مقداری رنگ طلایی به اطراف آن بزنید تا آن را دوباره شیک و مد روز کنید.
 
10- میز تلویزیون را نو نورا کنید
با مقداری رنگ طلایی، به وسیله سرگرمی تان روحی تازه دهید! این ایده به خصوص برای میز تلویزیون های قدیمی عالی می شود. اگر میز تلویزیون ساده ای دارید، مقداری از آن را، مثلا تنها پایه های فلزی آن را، طلایی کنید.
 
11- صندلی ها را نو نوار کنید
این مدل صندلی ها که در کنار میز اپن قرار می گیرند، یکی از همان وسایلی است که دیگر از مد افتاده اند. با زدن مقداری رنگ طلایی به تکیه گاه ها و در کل قسمت های فلزی این صندلی، آن را نو کنید و از حال و هوای خوبی که به فضا می بخشد لذت ببرید.
 
12- میز بقل تخت را نو نوار کنید
اگر میز بقل تخت تان ساده و فلزی است، میله های آن را با رنگ طلایی رنگ کنید. اگر میز شیشه ای هست هم که چه بهتر، به این صورت ظاهر زیبا تری خواهد داشت.
 
13- چوب پرده را نو نوار کنید
اگر نمی خواهید وسایل بزرگ خانه را طلایی کنید، یک چیز کوچکتر گیر بیاورید، مثلا چوب پرده! اگر کف خانه پارکت است و یا سرامیک هایی به رنگ قهوه ای دارید این ایده عالی می شود. اگر تم خانه تان قهوه ای و کرم است هم به طلایی کردن چوب پرده ها فکر کنید. فوق العاده می شود!

با رنگ طلایی منزل تان را لوکس دیزاین کنید + عکس

4.213
این مطلب مفید بود ؟112
وبگردی