رابطه پدر و دختر
در رابطه پدر و دختر کارهایی را می توان انجام داد که علاقه ها و صمیمت هایی های بیشتری را در بین آن ها به وجود می آورد.

14 کاری که در رابطه پدر و دختری پدرها باید انجام دهند!

بر هیچ کس پوشیده نیست که اولین عشق دختر پدر اوست و شخصیت پدر و رفتار او با دخترش تاثیر به سزائی روی انتخاب های او در آینده خواهد داشت. از این رو باید در تمام زندگی اش را با دختر در اشتراک بگذارد. و در نهایت در نقش یک مدل و یا یک معلم دانا را در طول زندگی برای دخترش ایفا کند.
1. پس از زمان کار حتماً به سراغ او بروید و همراه با دخترتان با اسباب بازی هایش بازی کنید و قبل از خواب حتما برایش قصه بخوانید زیرا روزی خواهد آمد که دیگر قادر به این کار نخواهید بود.
 
رابطه پدر و دختر
2. تا میتوانید به جای گرفتن بازوی او دست او را بگیرید زیرا این کار به او اعتماد به نفس بالایی می دهد و او همیشه فکر می کنند که به خاطر وجود شما از خطر دور است.
3. به او بگویید چقدر زیبا هستی هنگامی که از خواب بیدار می شود؛ هنگامی که با دوستان خود بازی می کنند و یا هنگامی که به مدرسه میرود. نیاز نیست که فقط زمانی که یک لباس جدید و زیبا می پوشد به و یادآور شوید که زیباست.
مسئولیت های پدر
4. به او توجه کنید شاید در زمانی که از او غافل هستید ؛ مشغول بازی با عروسک های خود میشود اما این کار دختر بچه کوچک شما را از لحاظ رفتاری تبدیل به یک زن بالغ و مستقل میکند. پس از لحظه لحظه های دختر تان غافل نشوید.
رابطه پدر و دختر
5. تلاش کنید که با دخترتان فعالیت های مشترک بسیاری در خارج از خانه داشته باشید. او را به پارک ببرید و یا با هم به تماشای فیلم بروید. مطمئن باشید که این لحظات در خاطر هر دوی شما خواهد ماند.
بهترین پدر دنیا
6. نشان دهید که به او خیلی اهمیت می دهید . اگر خسته هستید بعدا هم می توانید استراحت کنید ولی به دخترتان نگویید که خسته هستم ؛ تحت هر شرایطی به صحبتهای او توجه کنید و به او پاسخ دهید.
 علاقه دختر به پدر
7. طوری روابط خود را با همسرتان تنظیم کنید که دخترتان همیشه دلش بخواهد جای مادرش باشد و همسرش مانند پدرش او را درک کنید، در حقیقت محبت را در خانواده خود نهادینه کنید.
8. نیاز نیست که این تبدیل به یک عادت شود اما هر از چند گاهی به او اجازه بدهید که در کنار شما دراز بکشد و شب را استراحت کند این کار به او احساس عشق و حمایت می دهد.
رابطه پدر و دختر
9. در ورزش او راحمایت کنید و اجازه دهید که هر ورزشی را که دوست دارد انتخاب کند ؛ زیرا که ورزش ضامن سلامتی دختر شماست.
رابطه بین پد و دختر
10. با موسیقی یا بدون موسیقی تحت هر شرایطی اگر خواست با او ورجه وورجه کنید یا برقصید ؛ فقط اجازه بدهید که او از این وضعیت لذت ببرد ؛ کوه همیشه به خاطر این کار از شما قدردان خواهد بود.
 رابطه بین پدر و دختر
11. همیشه حس کنجکاوی او به کشف چیزهای جدید و به میل به یادگیری ؛ ابتکار و خلاقیت او را زنده نگه دارید.
پدرهای مهربان
12. کارهای عجیب غریبی از او سر میزند؛ لباسهای عجیب غریبی می پوشد؛ می خواهد کاراته یاد بگیرد. ایده خوبی است. به او اجازه بدهید تا به دنبال هدفش برود و مانع این کار نشوید؛ اما در مورد عواقب هر کاری به توضیح دهید.
مهربانی پدر
13. هرگز از ابراز علاقه به دخترتان دست برندارید ؛ حتی زمانی که او اشتباه میکند. او یاد دهید که مسئولیت اعمال خود را بر عهده بگیرد. اگر اشتباه می کنند به جای ماخذه به او کمک کنید تا راه حل را پیدا کند. در شادی و غم هایش و اندو و مشکلاتش همیشه کنار او باشید . به او بیاموزید که چگونه با این ها مقابله کند.
رابطه پدر و دختر
14. کاری کنید که همیشه حس آزادی داشته باشد به او مشاوره بدهید ؛ اما بگذارید تصمیم نهایی را خود بگیرد، اینطور میشود که حس اعتماد به نفس پیدا می کند

زیباترین رابطه پدر و دختری چگونه است؟

4.897
این مطلب مفید بود ؟934
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ص
برچسب : خانواده شاد
وبگردی