کاشت مو
موضوع کاشت مو در سال 1939 به وسیله یک پزشک آلمانی برای نخستین بار مطرح گردید و بیست سال بعد توسط یک پزشک آلمانی اجرا شد. از آن سال تاکنون روش های مختلفی برای کاشت مو بکار گرفته شده است.

اطلاعات مفید قبل از کاشت مو و ابرو

امروزه ریزش مو بسیار زیاد شده است و افرادی که دچار این عارضه هستند در پی راه حلی برای برطرف کردن این مشکل می گردند. آن ها می خواهند ریزش مویشان متوقف شده و موهایی پر پشت داشته باشند. اگر ریزش مو کم باشد می توان به وسیله تغذیه مناسب، دارو و شامپوهای مخصوص جلوی ریزش آن را گرفت و موجب رویش مجدد مو شد. اما اگر ریزش مو زیاد شد تنها راه جبران آن، کاشت مو است. امروزه از کاشت مو به عنوان بهترین راه درمان و ترمیم موهای از دست رفته استفاده می شود.

موضوع کاشت مو در سال 1939 به وسیله یک پزشک آلمانی برای نخستین بار مطرح گردید و بیست سال بعد توسط یک پزشک آلمانی اجرا شد. از آن سال تاکنون روش های مختلفی برای کاشت مو بکار گرفته شده است. امروزه با پیشرفت علم و ظهور تکنولوژی های جدید، کاشت مو به آسانی انجام می گردد و نتایج رضایت بخشی برای متقاضیان آن به همراه دارد. این عمل به صورت سرپایی انجام شده و نیاز به بیهوشی ندارد. برای کاشت مو، ریشه های سالم موی فرد متقاضی از دیگر قسمت های سر او برداشته شده و در بخش هایی که خالی از مو است کاشته می شود. موی کاشته شده پس از مدت کوتاهی شروع به رشد می کند و می توان آن را کوتاه نمود.

امروزه کاشت مو به چند روش مختلف انجام می پذیرد که همه این روش ها مورد اطمینان بوده و نتایج قابل قبولی داشته اند. با وجود سادگی و بی خطر بودن عمل کاشت مو، انتخاب پزشک متخصص و با تجربه در این زمینه بسیار مهم است.

کاشت ابرو

در دنیای امروز کاشت ابرو، در بین بانوان از محبوبیت زیادی برخوردار است. ریزش ابرو به علت های مختلف مانند بیماری های پوستی، کمبود ویتامین ها، استرس، سوختگی و … ایجاد می شود. بنابراین افراد به فکر کاشت ابرو می افتند. زیرا داشتن ابروهای زیبا و پر پشت به افزایش جذابیت چهره کمک می نماید و اعتماد به نفس فرد را بالا می برد.

برای کاشت ابرو، از موهای بالا یا پشت گوش بر می دارند و در محل خالی از ابرو پیوند می زنند. برای کاشت ابرو زمانی در حدود 2 تا 4 ساعت لازم است و این کار زیر نظر پزشک متخصص انجام می شود. به دلیل حساسیت کاشت ابرو، تیم پزشکی قبل از عمل کاشت، ویژگی های چهره و نوع صورت فرد متقاضی را به دقت بررسی کرده و متناسب با آن عمل کاشت ابرو را انجام می دهد.

کاشت ابرو

کاشت ریش

از دست دادن موهای ریش یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای آقایان پیش بیاید. البته بعضی افراد به صورت ژنتیکی دارای ریش کم پشتی هستند و به همین دلیل با کمبود اعتماد به نفس مواجه می گردند. کاشت ریش راه حل این مشکل است. برای این کار، ریشه موهای غیرضروری صورت مانند موهای ضخیمی که روی گونه ها می روید، برداشته شده و در محل هایی که با کمبود ریش مواجه است کاشته می شود.

عمل کاشت ریش هیچ اثر زخمی روی صورت باقی نمی گذارد و از این لحاظ جای هیچ گونه نگرانی نیست. علاوه بر موهای غیر ضروری صورت، از موهای قسمت پایین گردن، موهای روی سینه یا بخش پایینی ریش یعنی روی گلو، برای کاشت ریش استفاده می شود. در نواحی که کاشت ریش انجام شده تا چند روز نقاط قرمز روی پوست ایجاد می گردد اما پس از گذشت 1 یا 2 هفته اثر آن از بین می رود و پوست به رنگ طبیعی خود باز می گردد. توجه کنید که تا 6 ماه نباید به وسیله تیغ های معمولی ریش خود را کوتاه کنید زیرا ممکن است به روند کاشت مو و رشد آن آسیب برساند.

پیکر تراشی

چاقی و افزایش وزن بر روی سلامت انسان اثرات بدی دارد و موجب بروز بیماری های مختلفی مانند چربی خون، دیابت، بیماری های قلبی و … می گردد. بهترین راه برای کاهش ریسک ابتلا به این بیماری ها کاهش وزن است. روش های مختلفی برای کاهش وزن وجود دارد مانند رژیم غذایی مناسب و ورزش.

اما ممکن است افرادی دارای میزان چربی بیش از حد در نواحی خاصی از بدن خود باشند. کاهش وزن و آب کردن این چربی ها برای این افراد با استفاده از ورزش و رژیم غذایی بسیار سخت و طولانی مدت است. راه دیگری که برای از بین بردن چربی های اضافی وجود دارد، پیکرتراشی است. پیکرتراشی یکی از روش های نوین پزشکی است که برای حذف چربی های زیر پوست بدن بکار گرفته می شود بدون اینکه به دیگر قسمت های آن آسیب برساند. پیکرتراشی به شکل موضعی انجام می گردد و برای یک یا چند ناحیه از بدن فرد متقاضی قابل اجراست.

راهنمای کاشت مو، کاشت ریش، کاشت ابرو و پیکر تراشی

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی