رخدادهای طبیعی
مجموعه ای از ترسناک ترین پدیده ها و رخدادهای طبیعی که تا به حال در جهان رخ داده اند را در نمناک مشاهده کنید.

رخدادهای طبیعی و واقعا ترسناک!

این پدیده های وحشتناک ، طبیعی هستند که جزو ترسناک ترین رخداد های طبیعت در دنیا هستند.طبیعت همیشه راهی برای به رخ کشیدن حس شوخ طبعی بیمارگونه خود پیدا می کند و می تواند در یک چشم به هم زدن فاجعه بیافریند. برای مثال «طوفان تندری کثیف» با وجود زیبایی اش می تواند کشنده باشد. جالب تر اینکه این اتفاق کاملا طبیعی است. آیا می دانستید طوفان های تندری کثیف زمانی ایجاد می شوند که خاکسترهای آتشفشانی رعد و برق می زنند؟ شرط می بندیم که نمی دانستید. طبیعت به طرز عجیبی زیباست. او حتی می تواند همه شهر ها را از چهره زمین پاک کند.

گردباد دریایی (Waterspout)

اولین پدیده طبیعی ترسناکی که معرفی می کنیم گردبادهای دریایی باورنکردنی هستند. اگرچه کارشناسان آن را چیز خاصی نمی دانند، اما می تواند یک کشتی را غرق کند. فراموش کنید که کارشناسان چه می گویند، این یک فعالیت آتشفشانی ساده نیست که روی آب اتفاق می افتد. ما با چیزی بسیار بزرگتری و قوی تر از آن روبرو هستیم، یک گردباد دریایی وحشتناک که می تواند قایق ها و کشتی ها را در آب های استوایی غرق کند و شاید تنها یک ثانیه زمان نیاز داشته باشد تا آن ها را به اعماق آب فرو ببرد.
 
رخدادهای طبیعی

رخدادهای طبیعی و ترسناک

خط تندوزه (Squall Line)

خط تندوزه نوع دیگری از طوفان است. در اصطلاح هواشناسی، به افزایش ناگهانی و تند در وزش باد، تُندوَزه گفته می شود. تندوزه به طور معمول با هوای متغیر به ویژه با رگبار، توفان یا برف سنگین همراه است. تندوزه ها افزایش در سرعت باد طی مدتی از زمان هستند. جالب است بدانید خطوط تندوزه برای بیشتر مردم قرن نوزدهم حتی وجود نداشتند. طبق عقاید آن ها، هر جبهه سردی می تواند یک خط تندوزه باشد. اما چنین پدیده طبیعی شدیدی می تواند باعث مرگ شود. خطوط تندوزه موجب بارش شدید تگرگ، طوفان های تندری شدید و بادهای سنگین می شوند. به عبارت دیگر پایان جهان را به خوبی نمایش می دهند.
 
رخدادهای طبیعی

رخدادهای طبیعی و ترسناک

طوفان گرد و خاک (Duststorm)

طوفان های گرد و خاک یک پدیده طبیعی بسیار نادر هستند. آن ها بیشتر در مناطق خشک و نیمه خشک مانند بیابان ها اتفاق می افتند. چنین بلای طبیعی زمانی رخ می دهد که بادهای قوی به شن های سبک روی سطح خشک زمین بوزند و آن ها را با خود به حرکت درآورند. اگرچه طوفان های گرد و خاک موجب موقعیت های دشوار می شوند، سیل های ناگهانی آن هاست که بسیار وحشتناک است. جالب اینجاست که مناطق خشک بیشتر در معرض خطر سیل های لحظه ای شدید قرار می گیرند. بیابان های خشک در جذب آب خوب عمل نمی کنند بنابراین طوفان های بارانی می توانند به راحتی سیل های شدیدی در آن ایجاد کنند.

 
رخدادهای طبیعی

رخدادهای طبیعی و ترسناک

طوفان های تندری کثیف (Dirty thunderstorm)

اگرچه این هم از خانواده طوفان هاست، اما شبیه طوفان های تندری معمولی نیست. این پدیده طبیعی، واقعا نادر و ترکیبی از طوفان رعد و برق و آتشفشان های ترسناک است. اما بر خلاف طوفان های رعد و برق، این نوع خاص شامل برخورد ذرات خاکستر می شود که در ابرهای ناشی از فوران آتشفشان وجود دارند. در نتیجه یک پدیده تماشایی ایجاد می شود که نمی خواهید به آن نزدیک شوید.

 
رخدادهای طبیعی

رخدادهای طبیعی و ترسناک

خرچنگ های قرمز جزیره کریسمس

خرچنگ های قرمز جزیره کریسمس یکی دیگر از اتفاقات نادر و گیج کننده هستند. در این پدیده به نظر می رسد که کل جزیره با یک لایه خرچنگ قرمز کاملا پوشیده شده است؛ و جالب است که این پدیده معمولا هنگام کریسمس اتفاق می افتد و در آن میلیون ها خرچنگ را مشاهده می کنید که به سمت اقیانوس مهاجرت می کنند تا تخم بگذارند. به همین دلیل است که این مکان در دنیا مشهور شده است.

رخدادهای طبیعی

رخدادهای طبیعی و ترسناک

 گودال

حتما فکر می کنید چطور چنین چیزی اتفاق افتاده است. مشکل از آسفالت و مصالح ساخت و ساز آن نیست. در واقع حل شدن سنگ ها و بستر نمکی باعث چنین گودالی شده است. این فرآیند زیرساخت جاده را تضعیف می کند و به ایجاد چنین حفره ای کمک می کند. این حفره ها می توانند از چندین متر تا چندین هکتار مساحت داشته باشند. آن ها حتی باعث مرگ 15 نفر در گواتمالا شدند. در سال 2010، این شهر در اثر طوفان گرمسیری آگاتا باران های شدیدی را تجربه کرد.
رخدادهای طبیعی

رخدادهای طبیعی و ترسناک

تار عنکبوت های سورئال در نزدیکی واگا واگا در استرالیا

یکی دیگر از پدیده های طبیعی عجیب در نزدیکی واگا واگا در استرالیا رخ می دهد. هر سال، هزاران عنکبوت مزارع واگا واگا را با تارهای خود می پوشانند. دلیل محتمل مهاجرت وسیع آن ها سیلاب های شدید در نزدیکی واگا واگا است. در واقع در فصل بارام این منطقه سیل های زیادی را تجربه می کند. در سال 2012 گروه بزرگی از عنکبوت ها این منطقه را با تارهای سورئال و باورنکردنی خود پوشاندند و منظره ای شبح وار و ترسناک ایجاد کردند.

رخدادهای طبیعی

رخدادهای طبیعی و ترسناک

دایره های عجیب در نامیبیا

تا به حال درباره دایره های اسرار آمیز نامیبیا شنیده اید؟ آن ها برای ما شبیه چاله های ماه هستند، اما برای دانشمندان کاملا عادی به نظر می رسند. آن ها معتقدند که موریانه های شن و ماسه مسئول ایجاد این دوایر هستند. اما آن ها هرچه که باشند یک چیز مسلم است، این دایره ها در نامیبیا یک منظره غیرعادی و اسرارآمیز ایجاد کرده اند. در واقع این پدیده عجیب شبیه یک عکس دستکاری شده به نظر می رسد و تک درختی که در مرکز تصویر وجود دارد این حس را تشدید می کند. باز هم به این نتیجه می رسیم که طبیعت می تواند فوق العاده زیبا و در عین حال عجیب باشد.
 
رخدادهای طبیعی

رخدادهای طبیعی و ترسناک

حباب های یخ زده زیر دریاچه آبراهام در آلبرتا

این حباب های یخ زده ویژه با وجود زیباییشان، به شدت قابل اشتعال و سمی هستند. آن ها بسته هایی از متان سمی هستند که زیر سطح منجمد به دام افتاده اند و می توانند اثر فاجعه بار و کشنده داشته باشند. اما آنچه واقعا دانشمندان را آزار می دهد افزایش سطح دماست که اگر به افزایش خود ادامه دهد این متان ها در هوا آزاد می شوند؛ و حتما می توانید اثر مرگبار آن را روی ارگانیسم های زنده این محدوده تصور کنید.

 
رخدادهای طبیعی

رخدادهای طبیعی و ترسناک

فوران های لیمنیک

فکر می کنید فوران لیمنیک چیست؟ به طور خلاصه فوران های لیمنیک که با عنوان «واژگونی دریاچه» نیز شناخته می شوند، یک پدیده طبیعی نادر هستند. انباشت کربن دی اکسید در آب های عمیق ناگهان فوران می کند و موجب سونامی می شود. در واقع، تاریخ فقط دو فوران لیمنیک را در مقیاس فاجعه به یاد دارد. در سال 1984 یک فوران لیمنیک فاجعه بار در دریاچه مونون موجب مرگ 38 نفر شد. دو سال بعد یک واژگونی دریاچه دیگر در دریاچه نیوس زندگی 1700 نفر را کشت.
 
رخدادهای طبیعی

رخدادهای طبیعی و ترسناک

سوپرسل

تا به حال درباره سوپرسل شنیده اید؟ این پدیده ترسناک در واقع به خانواده طوفان ها تعلق دارد. سوپرسل یک طوفان تندری شدید است که گردباد دریایی ایجاد می کند. سوپرسل زمانی اتفاق می افتد که یک مزوسیکلون از یک طوفان تندری شدید تشکیل می شود. این مزوسیکلون آنقدر قدرتمند است که می تواند به آسانی یک شخص یا یک شیء سنگین را بلند کند.
 
رخدادهای طبیعی

رخدادهای طبیعی و ترسناک

ترسناک ترین رخدادهای طبیعی جهان + تصاویر

3.513
این مطلب مفید بود ؟94
برگرفته از برترین ها -/ح
وبگردی