رعد و برق

رگبار و رعد و برق در برخی مناطق کشور

تاریخ انتشار : 17 آبان 1398کد مطلب : 58885زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وقوع رگبار و رعد و برق در برخی مناطق کشور خبر داد.

پیش بینی رعد و برق و رگبار پراکنده در کشور

اعتمادآنلاین: صادق ضیائیان، با اشاره به آخرین نقشه های پیش بینی هواشناسی اظهارکرد:با توجه به آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی طی این هفته در غالب مناطق نیمه شمالی کشور، جوی آرام و پایدار حاکم است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که فعلا برای استان زلزله زده آذربایجان شرقی بارش باران پیش بینی نمی شود، گفت:آسمان آذربایجان شرقی فردا و پس فردا (18و 19 آبان ماه) صاف همراه با وزش باد و غبار محلی پیش بینی می شود. 

صادق ضیائیان، با اشاره به آخرین نقشه های پیش بینی هواشناسی اظهارکرد:با توجه به آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی طی این هفته در غالب مناطق نیمه شمالی کشور، جوی آرام و پایدار حاکم است. 

او افزود:امروز( جمعه 17آبان) در استان های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، برخی مناطق استان های فارس، اصفهان، جنوب خوزستان و بوشهر، غرب کرمان و هرمزگان و یزد رشد ابر و رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود. 

ضیاییان در ادامه گفت:فردا (18آبان) نیز در جنوب و شرق استان فارس، جنوب و غرب یزد، بوشهر، هرمزگان، کرمان و جزایر مرکزی و شرقی خلیج فارس این وضعیت جوی ادامه خواهد داشت و روز یکشنبه (19آبان) به جزایر مرکزی و شرقی، جنوب کرمان، فارس، بوشهر و هرمزگان خواهد رسید.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درادامه گفت:شدت بارش از اوایل امشب (17آبان) تا اواخر وقت روز شنبه در استان های هرمزگان، جنوب کرمان و فارس پیش بینی می شود.

او با اشاره به اینکه برای روز دوشنبه ( 20آبان) در اکثر مناطق کشور آسمان صاف و در سیستان و بلوچستان و کرمان وزش باد شدید پیش بینی میشود، اظهار کرد:با توجه به پایداری هوا در طول هفته آینده برای شهرهای صنعتی و پر جمعیت واقع در نیمه شمالی کشور، افزایش غلظت آلاینده ها، غبار محلی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود. 

ضیاییان در خصوص وضعیت جوی خلیج فارس و تنگه هرمز طی دو روز آتی گفت:در روز شنبه و یکشنبه (18 و 19 آبان) شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

وی در ادامه اظهار کرد:از روز یکشنبه (19آبان) تا روز سه شنبه (21 آبان) در جنوب شرق کشور شاهد کاهش دما تا 3 درجه سانتیگراد خواهیم بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درخصوص پیش بینی آب وهوای استان زلزله زده آذربایجان شرقی طی دو روز آینده گفت:آسمان آذربایجان شرقی فردا و پس فردا (18و 19 آبان ماه) صاف همراه با وزش باد و غبار محلی با حداقل دمای 2 و حداکثر دمای 17 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. 

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد:آسمان تهران طی این دو روز صاف همراه با غبار محلی و در بعضی ساعات با افزایش آلودگی هوا پیش بینی می شود. کمترین دما در این دو روز 9 درجه سانتیگراد و بیشترین دما 19 درجه سانتیگراد خواهد بود.

انتهای پیام/م

پیش بیینی آب و هوای کشور و احتمال وقوع رعد و برق و رگبار پراکنده

51
این مطلب مفید بود ؟01
برچسب : هواشناسی
وبگردی