رفع بی خوابی

تکنیک رفع بی خوابی شبانه تنها در یک دقیقه

کد مطلب : 47137تعداد نظرات : 4 نظرزمان مطالعه : 3 دقیقه
عوارض کم خوابی سلامتی جسم و روح را درگیر خود می سازد، عوارضی که گاهی بسیار جدی و خطرناک عمل می کنند. برای دور بودن از این مشکلات راهی سریع و ساده برای رفع بی خوابی وجود دارد.

چگونه در یک دقیقه یا کمتر از آن بخوابیم

امروزه با شرایط جامعه هیچ جای تعجب نیست که چرا افراد از برخی مشکلات مانند خواب برخوردار می باشند در حقیقت با توجه به گزارش گالوپ به 61% از آمریکایی ها توصیه می شود که 7 تا 8 ساعت در هر شب بخوابند. همانگونه که احتمالاً شما از قبل می دانستید خواب باعث می شود خستگی که در طول روز کاری تان وارد بدن شده اند به واسطه خوابیدن و استراحت کردن از بدن خارج شود. خواب نامناسب یا بیش از حد گفته شده می تواند به سلامت جسمانی و ضعف روان افراد آسیب برساند و منجر به اختلالاتی در بدن آنها بشود. در واقع در طی مطالعه ای از داشنگاه سری در بریتانیا نشان داد اگر افراد در طی یک هفته، تنها یک هفته خواب کافی نداشته باشند، این عمل منجر به تغیرات عظیمی در 700 ژن بدن انسان می شود. 

کمبود خواب و بی خوابی 

کمبود خواب می تواند به مشکلات مزمن سلامتی، از جمله فشارخون بالا، چاقی، اضطراب، افسردگی، بیماری های قلبی، سرطان و ... منجر شود. محققان دریافتند که با کمبود خواب ژن هایی از جمله کنترل التهاب، سیستم ایمنی بدن و استرس در تاثیر بی خوابی دچار مشکل می شوند؛ اینها پیش زمینه ای بود برای آنکه در این بخش از نمناک به معرفی روشی مخصوص برای رفع بی خوابی در مدت کوتاهی بپردازیم.

رفع بی خوابی

روشی سریع و ساده برای درمان کم خوابی و بی خوابی شبانه

برای رفع مشکلات بی خوابی چه بکنیم تا دچار مشکلات ذکر شده فوق نشویم؟

برای شروع، ما نکاتی به شما خواهیم گفت تا دوباره در طی مدت زمان کمتری احساس خواب کنید. آن هم به صورت طبیعی مانند یک نوزاد. با این حال، به دلیل استرس که در زندگی ما وجود دارد و در طی رشدمان با ما رشد کرده است، برخی از ما اینکه چگونه بطور ساده بخواب برویم را فراموش کرده ایم. 

ذهن ما به دلیل اضطراب و بی قراری مان ما را در طی شب بیدار نگه می دارد. خب، برای همانگونه که می دانید پاکسازی مغز قبل از خواب کار ساده ایی نمی باشد. 

در طی این عمل دکتر (andrew wiel) تکنیک تنفس را برای رفع بی خوابی های مداوم مناسب است و به شما آرامش می بخشد. وی با روش 8-7-4 تنفس یک درمان طبیعی بی خوابی را به شما رائه می دهد. در ادامه اینکه چگونه نفس بکشید را به شما آموزش خواهیم داد.

ابتدا صاف بنشینید، شانه هایتان را ریلکس وار نگه دارید و ... سپس نوک زبانتان را به سقف دهانتان در قسمت پشت دندان های بالایی قرار دهید و در طی ورزش آنرا به هیچ وجه جابجا نکنید حتی زمانی که عمل بازدم را انجام می دهید.

بطور کامل بازدم کنید در طی 4 ثانیه از طریق بینی عمل دم را انجام دهید و سپس نفستان را به مدت 7 ثانیه حبس کنید. ابتدا از طریق دهانتان به مدت 8 ثانیه بازدم کنید و نفستان را به بیرون دهید. این عمل را 3 بار به صورت متوالی انجام دهید تا راحت بخوابید.

خوابیدن سریع

از کجا و چگونه از صحت عمل این روش اطمینان داشته باشیم ؟

ما برای این سوال سه دلیل داریم. اولا با این روش تنفس که 3 بار متوالی و پی در پی باید صورت بگیرید باعث ایجاد آرامش در شما می شود و دوما شما اکسیژن بیشتری را با این روش به بدن خود منتقل می کنید.

و در آخر اگر شما به روی تنفس کردن تمرکز کنید می توانید تمرکز حواس قبلی خودتان را به دست بیاورید و راحت تر می توانید به مرور زمان تمرکز کنید و دانشمندان ثابت کرده اند که با تمرکز حواس استرس، اضطراب و افکار گوناگونتان کاهش می یابد و یا حتی ممکن است از بین بروند.

ممکن است که ما چگونه خوابیدن را فراموش کرده باشیم یا اگر چه ممکن است ما چگونه نفس کشیدن را فراموش کرده ایم.

اما با تمرین کردن این روش تنفس شما سریعتر احساس خواب می کنید.

سریع ترین راه درمان کم خوابی

هنگام خوابیدن، قبل از ورود به اتاق تان و دراز کشیدن روی تختتان، کار و مشغله خود را به بیرون در اتاقتان بگذارید و سپس وارد اتاق شوید. دستگاه های دیجیتالی که باعث حواس پرتی شما می شوند مانند گوشی های همراه تلویزیون و ... را قبل از خواب خاموش کنید و سپس بخوابید.

به یاد داشته باشید که خواب کافی یکی از عوامل حیاتی روزمره انسان است که هر روز به آن نیاز دارید و باید خواب را در اولویت بگذارید تا در طی روز جسمتان دچار اختلالاتی نشود.

تکنیک رفع بی خوابی شبانه تنها در یک دقیقه

3.6425
این مطلب مفید بود ؟307118
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ ف.ن/ح.ب
4 نظر به ثبت رسیده است
محمد1397-07-18
سلام دست شما دردنکه خیلی ممنون واقعا گشنیز برای رفع بی خوابی معجزه میکنه
5714
پرستو معین1397-07-15
سلام خدمت دوستان عزیزم.چندماه پیش یکباره دچار بی خوابی شدید شدم طوری بود که حتی روزها هم اگه میخوابیدم انقدر خوابم سبک بود که با صدای بال یک مگس از خواب میپریدم.داشتم کم کم روانی میشدم دکتر هم رفتم کلی قرص خواب برام تجویز کرد مثل زولپیدم و ملاتونین و..ولی اگه یک شب قرص یادم میرفت اصلا خوابم نمیبرد.انواع دمنوشهای گیاهی رو امتحان کردم ولی اصلا تاثیر نداشت.یک شب انقدر گریه کردم و از خدا کمک خواستم که کمکم کنه چون به حدی عصبی شده بودم که بچه هامو به باد کتک میگرفتم.خلاصه ساعت پنج یا شش صبح بود خوابم برد در خواب دیدم که توی یه زمین کشاورزی هستم ومن داشتم سبزی گشنیز می چیدم که یکباره یه کوزه قدیمی پیدا کردم توی کوزه چند تا نسخه و یه خنجر که دسته خنجر مجسمه بوعلی سینا بود.بعد که بیدار شدم احساس کردم حتما حکمتی توی این خواب بود.رفتم گشنیز خریدم وشب بیست دقیقه قبل از اینکه برم توی رختخواب خام خام گشنیز رو خوردم.واقعا معجزه بود بعداز ماهها نه ساعت خوابیدم و چه خواب راحتی.گفتم شاید به درد شما هم بخوره
9521
کوثر1397-06-19
دارم دیوونه میشم از ساعت ۱۲ ظهر تا ۷ صبح بی خوابم این راهکار فک نکنم جواب بده ولی ایشالا که بده.....موفق باشین ممنون از سایت خوبتون
379
یلدا1397-04-11
بیخوابی هرگز با تنفس صحیح حل نمیشود هرگززز
3716
وبگردی