آلبالو

رفع تشنگی و عطش در ماه رمضان با میوه خوشمزه

کد مطلب : 3563تعداد نظرات : 2 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
برای رفع تشنگی و عطش در ماه مبارک رمضان خوردن آلبالو را به شما روزه داران عزیز توصیه می کنیم. آلبالو عطش و التهاب را کم، خون را صاف و پوست را صاف و روشن می کند.

فواید بی نظیر آلبالو برای رفع تشنگی و صاف کردن پوست

آلبالو یا آلوی بوعلی را باید تازه و رسیده مصرف کرد چرا که مصرف نوع نارس آلبالو باعث سوء هاضمه در شخص می شود.

آلبالو دارای آهن، کلسیم، فسفر، پتاسیم، منگنز، مس، کلر، گوگرد، منیزیم، سدیم، روی، ویتامین های A، B، C و D می باشد و جالب اینکه حتی هسته و دم این میوه خوشمزه نی دارای خواصی عالی می باشد.
آلبالو

صاف شدن خون و روشنی پوست با مصرف آلبالو

فواید مصرف آلبالو

یکی از مزایای شگفت انگیز آلبالو رفع عطش و کم کردن التهاب می باشد و همچنین خون را صاف و پوست را روشن و صاف می کند.
افرادی که به بیماری های کلیه و روماتیسم مبتلا هستند با مصرف آلبالو مانع بروز نقرص می شود.
آلبالو
 

فواید بی نظیر آلبالو برای پایین آوردن فشار خون و بیماران قلبی

آلبالو ادرار آور می باشد و پتاسیم موجود در آن سبب می شود نمک در عروق باقی نماند و فشار خون کاهش یابد، این مزیت و خواص آلبالو برای بیماران قلبی می باشد.

چند پیشنهاد مفید دیگر برای رفع تشنگی در ماه رمضان

1- روزه داران گرامی سعی کنند در طول روز از نور خورشید فاصله بگیرید و حتی الامکان در مناطق سایه دار و خنک بایستید. در صورت امکان از پوشش کلاه استفاده کنید و فعالیت های بدنی را کاهش دهید.
2- سعی کنید در فاصله یک ساعت پس از افطار 8 لیوان مایعات خنک و آب را به مرور تا هنگام خواب بنوشید و تا حد امکان از نوشیدن چای ، قهوه و نوشابه ها به دلیل دارا بودن سطح بالایی از شکر و کافئین خودداری کنید  چرا که مصرف مایعات از این دست باعث از دست رفتن سریع آب بدن می شوند.
آب خنک
 

نوشیدن آب و مایعات خنک یک ساعت پس از افطار

دقت داشته باشید که نوشیدن آب زیاد در هنگام سحر تأثیری در پیشگیری از تشنگی ندارد، زیرا در صورت نوشیدن آب بیش از حد نیاز، بدن آب اضافی را دفع می کند. پس، آب مورد نیاز بدن باید در فاصله میان افطار تا سحر به تدریج و از طریق مصرف آب و میوه های آب دار تأمین شود.
3- برخی مواد غذایی و شیرینی های مصنوعی مانند زولبیا و بامیه، غلظت مایعات بدن را افزایش می دهند و در نتیجه روزه دار احساس تشنگی می کند. توصیه می شود برای پیش گیری از افزایش غلظت مایعات بدن از قندهای گیاهی مانند خرما به جای زولبیا و بامیه استفاده شود.
دقت داشته باشید که نوشیدن آب زیاد در هنگام سحر تأثیری در پیشگیری از تشنگی ندارد، زیرا در صورت نوشیدن آب بیش از حد نیاز، بدن آب اضافی را دفع می کند. پس، آب مورد نیاز بدن باید در فاصله میان افطار تا سحر به تدریج و از طریق مصرف آب و میوه های آب دار تأمین شود.
4- از میوه هایی چون زردآلو و هلو استفاده کنید، چرا که این میوه ها به طور چشمگیری در کاهش درد و ناراحتی ناشی از اسید معده کمک می کنند و تا حدودی مواد معدنی از دست رفته ناشی از تعریق را جبران خواهند کرد.

رفع تشنگی و عطش در ماه رمضان با آلبالو + خواص آلبالو

4.762
این مطلب مفید بود ؟584
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /م
2 نظر به ثبت رسیده است
سعید1397-02-28
سلام.مدت ۶ماه است که هر ماه ۴ یا ۵ روز مچ پای راستم درد خیلی شدید دارد و بهصورت مقطعی شروع وبه همان صورت خوب میشود ام ار ای هم داده ام و چیزی مشاهده نشدلطفا راهنمایی کنید .ممنون
01
فرشته1397-03-23
احتمالا دچار كمبود ويتامين دي هستيد
00
وبگردی