رنگ مو
رنگ کردن مو بین خانم ها حسابی رواج دارد و حتی شاید هفته ای یکبار رنگ موهایشان را عوض کنند, رنگ موهای شیمیایی خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش میدهند.

رنگ مو و سرطان سینه در زنان

از هر سه خانم، یک خانم به طور مرتب موهای خود را رنگ می کند. خبر هشداردهنده این است که رنگ موهای شیمیایی می تواند برای سلامت فرد مشکل ساز شده و خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

تحقیقات جدید نشان می دهند که محصولات رنگ مو خطر ایجاد سرطان سینه در زنان را افزایش می دهند که این مطالعات توسط محققان از دانشگاه راتگرز در نیوبرانزویک صورت گرفته است.

رنگ مو

رنگ مو سرطان زا استسرطان سینه دومین سرطان شناخته شده و شایع در بین زنان در جهان محسوب می شود به گونه ای که در سال 2012 نزدیک به 1.7 میلیون نفر از زنان به سرطان سینه مبتلا شده بودند، همچنین اگر چه مرگ و میر به سرطان سینه در ایالات متحده کاهش یافته، اما زنان سیاه پوست نسبت به زنان سفید پوست در معرض خطر بالاتر مرگ ناشی از سرطان سینه هستند.


در ایالات متحده هر سال، حدود 220 هزار زن و 2 هزار مرد مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده می شود که در حدود 40 هزار زن و 400 مرد بر اثر این بیماری می میرند.

بررسی ها نشان داده اند که مواد موجود در محصولات آرایشی و رنگ مو به دلیل آنکه حاوی مواد سرطان زا هستند، با ایجاد سرطان سینه در افراد رابطه مستقیمی دارند که معمولا در بازه سنی 20 تا 70 سالگی در زنان رخ می دهد.


محققان دانشگاه هلسینکی یک مطالعه با بررسی داده های نظرسنجی دریافتند که حدود هشت هزار بیمار مبتلا به سرطان سینه شدند که علت آن قرار گرفتن در معرض مواد سمی موجود در رنگ مو ها است و احتمال ابتلا به سرطان سینه را 23 درصد افزایش می دهد.


رنگ مو و اتوی مو از جمله لوازم آرایشی است که بسیار مورد استفاده زنان قرار می گیرد، استفاده از بعضی محصولات آرایشی مانند رنگ مو یا حتی استفاده از اتوی مو از عوامل احتمالی موثر بر سرطان سینه تلقی می شوند. رنگ کردن دائم موها، افراد را در معرض خطرات بسیاری از جمله سرطان قرار می دهد. به همین دلیل، مصرف مداوم رنگ مو به خصوص رنگ های تیره، زنان را بیش از مردان در معرض ابتلا به سرطان خون، سرطان غدد لنفاوی و سرطان پستان قرار می دهد.

رنگ مو و خطر ابتلا به سرطان سینه

4.225
این مطلب مفید بود ؟214
برگرفته از میزان -/ح
وبگردی