روابط امروزی
گسستن انسان ها از هم در روابط امروزی ناشی از عوامل مختلفی است که در این بخش از نمناک به برخی از این عوامل می پرازیم.

چرا روابط امروزی مانند گذشته پایدار نیستند

در جوامع امروزی بسیاری از افراد را می بینیم که مدام در حال عاشق شدن و فارغ شدن هستند و در عشق ورزیدن پایدار نیستند.به راستی چیست که موجب شده که برخی از جوانان به آسانی زندگی مشترک را آغاز کنند و به آسانی به آن پایان دهند؟ وچه چیزی سبب شکنندگی روابط امروزی می شود؟

روابط مدرن بیشتر شبیه به سازگاری هستند که در آن فقط به دنبال آسایش می گردند افراد تا زمانی که هماهنگی و عشق وجود دارد با هم می مانند اما به محض اینکه اختلافات به وجود می آید به دنبال پایان دادن همه چیز و فرار از زندگی مشترک میروید.در این مطلب از سایت نمناک برای شما چند مورد را آماده کرده ایم تا بتوانید چرایی این رفتار را در خود و ارتباطات امروزی بیابید.

چرا روابط امروزی خیلی شکننده هستند

1- ما به اندازه کافی برای زندگی مشترک آماده نیستیم

در حقیقت ما برای یک زندگی مشترک آماده نیستیم . یعنی آماده نشده ایم که از خودمان گذشته و بدون هیچ شرطی عشق بورزیم ؛ ما نمی خواهیم صبور باشیم و همه چیز را در همان ابتدا و در یک زمان می خواهیم . به همدیگر اجازه نمی دهیم که احساسات ما رشد کند و کم کم به تکامل برسیم.

روابط امروزی

علت شکننده بودن روابط امروزی در چیست

2- ما عشق را با احساسات دیگری اشتباه می گیریم

انسان ذاتا به عشق ورزیدن و دوست داشتن تمایل دارد اما گاهی اوقات ما عشق های زودگذر و سطحی را با عشق های عمیق و مناسب برای زندگی اشتباه می گیریم . در این موارد ما بیشتر به دنبال یک همراه برای گذراندن و سرگرم شدن هستیم تا اینکه به دنبال یک شریک زندگی باشیم.

3- بیش از اندازه درگیر زندگی روزمره شده ایم

با گذشت زمان کم کم در زندگی مادی طوری غرق می شویم که هدف از با هم بودن و زندگی مشترک را گم می کنیم.

4- از هر چیزی خیلی فوری انتظار نتیجه داریم

هنگامی که ما وارد زندگی مشترک می شویم دوست داریم که طرف مقابلمان ما را درک کنند اما از این قافلیم که این درک متقابل نیاز به زمان دارد و البته شناختن بیشتر یکدیگر ، متاسفانه اکثر مردم معتقدند که هیچ چیز در این زندگی ارزش زمان و صبر و حوصله ؛ حتی برای عشق را ندارد.

روابط امروزی

علت پایدار نبودن روابط امروزی نسبت به گذشته

5 - ما دوست داریم مبادله کنیم

بسیاری از ما احتمالاً در ساعاتی از روز با چندین نفر وقت صرف می کنیم رفتار ما با همه آنها به صورت مبادله ای است و دوست داریم اگر برای کسی وقت صرف می کنیم برای ما بازدهی داشته باشد ! متاسفانه دید ما نسبت به زندگی مشترک نیز به همین صورت است.

6- وابستگی شدید به تکنولوژی روز داریم

زمانی که پیام های متنی و تماس ها جایگزین گذراندن وقت با یکدیگر شد کم کم ارتباطات کمرنگ تر شده و طرفی فکر می کنند که به اندازه کافی برای یکدیگر وقت گذاشته اند.

7- قدرت چالش با یکدیگر را نداریم

فکر می کنیم که اگر در مورد یک مشکل بنشینیم و با یکدیگر صحبت کنیم عواقب وحشتناکی در انتظار ما میباشد ، پس ترجیح می دهیم که این مشکلات را با یکدیگر به اشتراک نگذاریم.

8- ارتباطات آزادتری نسبت به زمان سنتی داریم

در دنیای مدرن ارتباطات آزاد دختر و پسر باعث شده است که توقعات آنها نسبت به شریک زندگی خود تغییر کند و این تغییر سطح توقعات و تنوع در ارتباطات باعث به تغییر نگرش در زندگی مشترک رخ می دهد.

روابط امروزی

چه عواملی موجب شکنندگی روابط امروزی می شود

9- ما بیش از پیش منطق گرا شده ایم

در نسل حاضر همین منطق گرایی باعث شده است که افراد کمتری قدرت عشق ورزیدن به شریک زندگی خود را پیدا کنند.

10- ما بسیار ترسو هستیم

با وضعیت ارتباطات در جوامع امروزی بسیاری از روابط منجر به سرخوردگی ، زخم های عاطفی و یک قلب شکسته خواهند شد و به همین دلیل برای زندگی مشترک بسیار ترسو شده ایم.

11- ما دیگر درکی از رابطه مشترک نداریم

وضعیت کنونی جامعه مدرن به سوی رفته است که ما دیگر نمی توانیم زندگی مشترک را به خوبی درک کنیم و در رفتار با آن بسیار ناامید هستیم.

علت شکننده بودن روابط امروزی در زندگی مشترک چیست؟

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ص/ ف
وبگردی