روده بیرون از شکم
مادر جوان بعد از زایمان نوزادش متوجه نگرانی پزشکان شد ، در نهایت مسئله رشد روده بیرون از شکم نوزادش را به او اطلاع دادند تا از وضعیت و روند درمانی او مطلع شود.

نجات جان نوزادی که روده هایش هنگام تولد بیرون از شکم بود

تولد نوزاد با اختلال اعضای داخلی بدن که بیرون از پوست قرار گرفته اند چندین بار در گوشه کنار دنیا گزارش شده است که اغلب جراحی های دقیق و حساس جان نوزاد را نجات داده است و در برخی موارد نیز با موفقیت همراه نبوده ، روده بیرون از شکم مورد مشابهی بود که در یکی از بیمارستان های انگلیس رخ داد؛ مادر جوان بعد از زایمان متوجه شد که نوزاد دختر با وضعیت نامناسب جسمی متولد شده است.

The baby who was born with her intestines on the OUTSIDE

روده بیرون از شکم

عکس نوزاد متولد شده با روده بیرون از شکم

تولد نوزاد دختر با روده های بیرون از شکم

زن باردار 21 ساله ای که برای زایمان به بیمارستان ولز آمده بود بعد از به دنیا آوردن نوزادش دچار نگرانی شد ، پزشکان او را از وضعیت حساس و خطرناک نوزادش مطلع ساختند.

"اوا رز" می گوید:زمانی که برای اولین بار نوزادم را دیدم شوکه شدم ، نمی توانستم او را در آغوش بگیرم چون هر لحظه نگران بودم که مبادا مرگ او فرابرسد.

پزشکان در مورد وضعیت او با من صحبت کردند و گفتند که دختر کوچولوی من می تواند با جراحی درمان شود اما شانس این درمان بسیار کم است.

تمام این مدت، نوزاد این خانم انگلیسی از طریق سر تغذیه می شد تا با قرار گرفتن روده در جای خود، بتواند مانند دیگر کودکان زندگی عادی داشته باشد؛ به همین دلیل پزشکان موهای این دختر نوزاد را تراشیده بودند تا بتوانند شرایط مورد نیاز برای تغذیه از طریق سر را برای وی مهیا کنند.

روده بیرون از شکم

روده بیرون از شکم

وضعیت نوزاد متولد شده با روده بیرون از شکم قبل از جراحی

 7 هفته از تولد نوزاد گذشت تا تیم جراحی متخصص برای رفع مشکل او اماده شوند ، 3 ساعت جراحی حساس در نهایت نوزاد را نجات داد و به زندگی طبیعی وارد ساخت.

مادر این نوزاد که یک کشاورز است تصمیم گرفته بود تا از لحظات سخت تا بعد از درمان او تصاویری داشته باشد برای اینکه هرگز موهبت الهی سلامتی را فراموش نکند.

روده بیرون از شکم

بهبود کامل نوزاد متولد شده با روده بیرون از شکم بعد از جراحی

 

نوزادی که شکمش باز و روده هایش بیرون بود +تصاویر

4.826
این مطلب مفید بود ؟251
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
وبگردی