نمناک سبک زندگیخانه داری روش طبیعی برای خوشبو کردن خانه در ایام عید نوروز
خوشبو کردن خانه ، روش خوشبو کردن خانه
خوشبو کردن خانه و از بین بردن بوی نامطبوع در قسمت های مختلف خانه یکی از ترفندهای مهم خانه داری است که هر خانم کدبانویی باید بداند.به خصوص در زمان دید و بازدید که تمیزی خانه برای خانمها اهمیت بسیاری دارد.

رازهای خوشبو کردن خانه

شاید شما نیز تجربه کرده باشید که هنگام ورود به برخی خانه ها، بوی بسیار مطبوع و خوبی به مشام شما می رسد و شما نمی توانید منبع آن را پیدا کنید. در اینجا ما 3 راز خوشبو کردن خانه و خوشبو نگه داشتن آن را فاش می کنیم.

بسیاری از افراد برای تمیز و خوشبو نگه داشتن خانه از شوینده های شیمیایی و بسیار گران استفاده می کنند. در حالی که استفاده مداوم از آن برای همه افراد ممکن نیست و همچنین همه افراد توانایی پرداخت هزینه های آن را ندارند. علاوه بر این، این مواد شوینده حاوی مواد شیمیایی هستند که استنشاق آن ها می تواند برای سلامتی افراد مضر باشد.
 
روشهای خوشبو کردن خانه
 
1 : می توان به کمک پارچه ها و مواد طبیعی و خوشبو کننده و در عین حال تازه کننده هوا این مشکل را برطرف کرد. می توانید در یک دقیقه این شوینده طبیعی را آماده کنید. علاوه بر تمیز کردن خانه، می توانید در تمیز کردن وسایل نقلیه نیز از آن استفاده کنید. برای تهیه آن به 1 یک پارچه نرم، جوش شیرین و آب گرم نیاز دارید.
برای این کار جوش شیرین را با آب گرم ترکیب کنید و دستمال پارچه ای نرم را به آن آغشته کنید و وسایل داخل خانه تان را با آن تمیز کنید. خواهید دید خانه تان خوش بو می شود و هوای داخل آن تازه می شود.

2 : یک راه سریع دیگر برای عطرآگین کردن محیط خانه، استفاده از گرماست. شما می توانید یک یا 2قطره از اسپری یا عطر مورد علاقه تان را روی حباب لامپ چراغ اتاق درحالی که خاموش است اسپری کنید. سپس چراغ را روشن کنید. گرمای چراغ بوی عطر را در محیط اتاق پراکنده می کند.

3 : مقدار کمی وانیل در کاسه حاوی آب بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا بجوشد. با جوشیدن وانیل، محیط عطرآگین می شود.

روش طبیعی برای خوشبو کردن خانه در ایام عید نوروز

برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 16 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف