رژلب برق لب
یکی از کارشناسان بخش آرایشی بهداشتی علاوه بر صحبت در مورد لوازم آرایشی آلرژی زا در مورد استفاده از برخی رژلب برق لب ها هشدار داد.

رژلب برق لب های آلرژی زا مصرف نکنید

در میان صدها مدل لوازم آرایشی انتخاب درست نیاز به آگاهی کافی دارد تا مبادا برای زیباتر شدن به مدت کوتاهی زیبایی دائمی خود را از دست ندهیم ، اینها را گفتیم تا در مورد لوازم آرایش به خصوص انتخاب رژلب برق لب هایی که مدت طولانی تری روی لبها باقی می مانند بیشتر دقت کنید.

یک کارشناس نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی درباره انتخاب محصولات آرایشی چشم و لب و چگونگی مصرف آنان توضیحاتی ارائه کرد.

وی با اشاره به ترکیبات رنگی آرایشی که برای زیباسازی پوست صورت و لب ها به کار می روند، اظهار داشت:انتخاب مواد آرایشی صورت بسیار مهم است، زیرا برای مدت طولانی در تماس مستقیم با پوست هستند.

مواد آرایشی حاوی ضد آفتاب را موثر در جلوگیری از سرطان پوست و چروک بیان کرد و افزود:به طور معمول مواد آرایشی صورت باید غیرحساسیت زا، ضد آکنه باشد که محصول را کمتر حساسیت زا کند.

رژلبها و برق لبهای آلرژی زا

رژلب برق لب

مراقب استفاده از رژلب برق لب های حساسیت زا باشید

این کارشناس نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، به مواد آرایشی لب شامل رژ لب و براق کننده اشاره و اظهار کرد:مواد آرایشی لب، لب های ترک خورده و خشک را مرطوب و از آفتاب محافظت می کنند، بعضی از رژ لب هایی که برای مدت طولانی رنگ آنها باقی می ماند، ممکن است باعث درماتیت تماسی آلرژیک شوند.

 سایه چشم، خط چشم و ریمل را از انواع مواد آرایشی چشم نام برد و اظهار کرد:شستشو و مالش شدید چشم برای پاک کردن آرایش ممکن است مخرب باشد. اغلب مواد آلرژی زا می توانند با انگشت به چشم وارد شوند.

وی افزود:مواد آرایشی حاوی آب (قابل شستشو) راحت تر پاک می شوند.

به گزارش سازمان غذا و دارو این کارشناس با تاکید بر اینکه مواد آرایشی چشم نباید بین افراد مشترک باشد، گفت:بهتر است مواد آرایشی چشم هر سه یا چهار ماه عوض شوند، زیرا امکان آلودگی باکتریایی وجود دارد.

دور این رژلب برق لب ها را خط بکشید

3.99
این مطلب مفید بود ؟72
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از تسنیم /ن
وبگردی