سیامند رحمان

رکورد شکنی سیامند رحمان در المپیک ریو 2016

تاریخ انتشار : 25 شهریور 1395کد مطلب : 36686زمان مطالعه : 2 دقیقه
سیامند رحمان که تمرینات سختی برای حضور پر قدرت در المپیک ریو انجام داده بود رقابت خود را با حریفانش آغاز کرد و مطابق انتظار نمایش بی نظیری داشت و به مدال طلا دست یافت.

رکورد شکنی و قهرمانی سیامند رحمان در پارالمپیک 2016

رقابت های وزنه برداری پانزدهمین دوره بازیهای پارالمپیک بامداد روز پنجشنبه به وقت تهران در دسته بعلاوه 107 کیلوگرم پیگیری شد که طی آن سیامند رحمان قویترین مرد جهان موفق به کسب مدال طلا شد.

سیامند رحمان وزنه بردار دسته 107+ کیلوگرم ایران در بازی های پارالمپیک ریو 2016 موفق شد با کسب مدال طلای این بازی ها تعداد طلاهای خود در بازی های پارالمپیک را به عدد دو برساند.

سیامند رحمان

سیامند رحمان در پارالمپیک 2016 طلایی شد

 
سیامند رحمان که از سوی تماشاگران حاضر در سالن ریوسنتر مورد تشویق قرار گرفت و از روحیه بالایی هم برخوردار بود در همان حرکت اول وزنه 270 کیلوگرمی را بالای سر برد تا خیالش از کسب مدال طلا را راحت کند. رحمان در همین حرکت اول مدال طلا را از آن خود کرد.
 
سیامند رحمان در حرکت دوم خود به وزنه 300 کیلوگرمی حمله کرد و موفق به مهار این وزنه شد تا به چهره ای ماندگارتر از قبل تبدیل شود.
 
قویترین مرد جهان برای حرکت سوم خود وزنه 305 کیلوگرمی را انتخاب کرد و موفق به مهار این وزنه شد تا برای سومین بار رکورد دنیا را بشکند.
 
سیامند در حرکت چهارم خود وزنه 310 کیلوگرمی را انتخاب کرد که موفق به مهار این وزنه شد تا نامش برای همیشه در تاریخ بازیهای پارالمپیک ماندگار شود.
لازم به ذکر است که سیامند رحمان پس از زیر پا نهاده شدن حق بهداد سلیمی در بازی های المپیک ریو 2016 اعلام کرده بود که با کسب طلای پارالمپیک ریو 2016 انتقام وی را خواهد گرفت که این گونه نیز شد.

رکورد شکنی سیامند رحمان در المپیک ریو 2016

4.821
این مطلب مفید بود ؟201
برگرفته از مهر -/ح
وبگردی