رگبار باران

رگبار باران در 16 استان کشور

تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1400کد مطلب : 63991زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم فعالیت سامانه بارشی در کشور و وقوع رگبار باران در 16 استان طی امروز (11 اردیبهشت) خبر داد.

ایسنا: صادق ضیاییان اظهار کرد:امروز (11 اردیبهشت) در برخی مناطق استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، غرب اصفهان، فارس، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و دامنه های البرز واقع در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید به ویژه طی ساعات بعد ازظهر و اوایل شب پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه طی این مدت در دامنه های زاگرس بارش پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت دور از انتظار نیست، گفت:شدت بارش در شمال غرب و برخی از مناطق کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی خواهد بود.

ضیاییان با بیان اینکه طی فردا (12 اردیبهشت) سامانه بارشی در بیشتر مناطق کشور به جز بخش هایی از غرب و جنوب غرب فعال خواهد بود، اظهارکرد:طی روز دوشنبه (13 اردیبهشت) به جز جنوب سیستان و بلوچستان، ایلام، کرمانشاه و غرب خوزستان در سایر مناطق کشور بارش ادامه خواهد داشت.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی روز سه شنبه (14 اردیبهشت) در شمال شرق، شرق، دامنه های جنوبی البرز و بخش هایی از مرکز کشور بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت:آسمان تهران فردا (12 اردیبهشت) نیمه ابری، در بعضی ساعات ابری، گاهی رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید و با حداقل دمای 19 و حداکثر دمای 26 درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (13 اردیبهشت) نیز نیمه ابری، در بعضی ساعات ابری، گاهی رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید و با حداقل دمای 15 و حداکثر دمای 26 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام/م

 

رگبار باران در 16 استان کشور

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی