ریزش مو

حذف عارضه ریزش مو ناشی از شیمی درمانی در زنان

تاریخ انتشار : 28 آذر 1394کد مطلب : 24344زمان مطالعه : 2 دقیقه
کلاه خنک کننده ای که از ریزش مو ناشی از شیمی درمانی را در زنان کاهش میدهد توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شد.

کلاه خنک کننده برای پیشگیری از ریزش مو در شیمی درمانی

ریزش مو یکی از عوارض جانبی معمول شیمی درمانی است اما مطالعات نشان داده زنانی که برای درمان سرطان پستان تحت شیمی درمانی قرار می گیرند با استفاده از کلاه خنک کننده دیگر با این عارضه روبرو نمی شوند.

سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد:این سیستم که یک کلاه خنک کننده تحت کنترل کامپیوتر موسوم به DigniCap است تاثیرات شیمی درمانی را بر مو تعدیل کرده و از دست رفتن آن ها را به حداقل می رساند.

دکتر «هوپ روگو» از دانشگاه کالیفرنیا گفت:برخی از موثرترین و نجات بخش ترین روش های شیمی درمانی هنوز هم موجب از دست رفتن کامل مو می شوند. این عارضه جانبی برای بسیاری از زنان به لحاظ روانی فاجعه بار است. در سال های اخیر آزمایش های متعددی را روی تاثیرگذاری و ایمنی این سیستم انجام دادیم که تایید شدن آن توسط سازمان غذا و داروی آمریکا به این مفهوم است که دیگر بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان با انجام شیمی درمانی دچار ریزش مو نمی شوند.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، کلاه خنک کننده در طول انجام شیمی درمانی روی سر گذاشته شده و توسط یک سیستم کامپیوتری کنترل می شود تا مایع خنکی را به منظور منقبض کردن رگ های خونی سر به گردش در آورد. این اقدام میزان شیمی درمانی را که به سلول های فولیکول مو می رسد کاهش می دهد، علاوه بر این دمای سرد فعالیت فولیکول را کاهش داده، تقسیم سلولی را کند می کند و تاثیر شیمی درمانی را روی مو پایین می آورد.

حذف عارضه ریزش مو ناشی از شیمی درمانی در زنان

4.212
این مطلب مفید بود ؟102
برگرفته از ایسنا - /م
وبگردی