زاویه سازی صورت
شاید فکر کنید زاویه سازی صورت فقط و فقط با جراحی ممکن است اما اینگونه نیست و راه های دیگری برای فرم دهی به صورت و فک وجود دارد.

زاویه دار کردن صورت و گونه با ماساژ

برخی از افراد صورت پف کرده و چاقی دارند و دائما در فکر زاویه دار کردن صورت، هستند زیرا زاویه دار کردن صورت تاثیر زیادی بر زیبایی دارد. زاویه دار کردن صورت راهی به جز جراحی نیز دارد .

شما می توانید با کم کردن وزن و انجام برخی از تمرین های مخصوص صورت چربی های صورت خود را کاهش داده و صورتتان را بدون درد و جراحی زاویه دار کنید . در این بخش از ورزش و تناسب اندام نمناک تمریناتی را برای زاویه دار کردن صورت آورده ایم با انجام این تمرین ها صورت خود را زاویه دار نمایید. 

تمرین با وزنه و سفت کردن عضلات صورت

برای افزایش تراکم عضلات با وزنه ورزش کنید . تمرین با کمک وزنه، سبب افزایش سوخت و ساز شده و تمرینات قدرتی به شما سبب کاهش وزن و جلوگیری از چاقی می شود پس این تمرینات می تواند سبب تقویت عضلات صورت هم می شود .

زاویه دار کردن صورت با ماساژ

ماساژ صورت مانع از پیری و چروک صورت شده و سبب سفت شدن عضلات صورت و زاویه دار شدن صورت می شود. ماساژ صورت موجب بهتر شدن و افزایش جریان خون و از بین رفتن سلولیت صورت می شود و با ماساژ دادن صورت خواهید توانست چربی های صورت را سریعتر آب کنید.

فرم دهی فک

بهترین روش برای زاویه سازی صورت بدون جراحی

تمرین هایی برای زاویه سازی خط فک با ورزش

تمرین اول : حلقه گردن

برای زاویه دار کردن فک روی پشت خود دراز بکشید و زبان خود را به سقف دهان خود فشار دهید. چانه خود را به سمت سینه بیاورید و سرتان را کمی از زمین بلند کنید. شکم و چانه نباید حرکت داشته باشد . این ورزش را 10 بار تکرار نمایید.

تمرین دوم: چرخاندن زبان

برای زاویه دار کردن فک و تحریک عضلات ابتدا زبان خود را بالای سقف دهان و پشت دندان ها بگذارید و زبان خود فشار وارد کنید تا سقف دهانتان کاملا پوشش دهید . سپس صدا ایجاد کرده و در زبان نوسان ایجاد کنید. این تمرین را سه بار و هر بار 15 مرتبه انجام دهید.

تمرین سوم : صداهای مصوت

دهانتان را باز کرده و کلمه «O» و به دنبال آن «E» را با صدای بلند تکرار کنید طوری که دندان های خود را کمس نکنید . در سه ست 15 تایی این حرکات را انجام دهید.

تمرین چهارم : حرکت چانه به سمت بالا

برای زاویه دار کردن فک ، فک پایینی خود را در حالی که دهانتان بسته است به سمت بیرون آورید و لب پایینی خود را بلند کنید و این حالت را 5-10 ثانیه حفظ نمایید سپس استراحت کنید . این تمرین را در 3 ست پانزده تایی انجام دهید و باید به گونه ای این تمرین را انجام داده که حالتی ارتجاعی را زیر گردن و خط فک خود احساس کنید.

ورزش برای آب کردن چربی صورت و زاویه سازی صورت

تمرین 1:

چانه خود را بالا گرفته و مانند اینکه آدامس می جوید دهان را باز و بسته نمایید . در این تمرین شما باید احساس سفت شدن عضلات آرواره تا گردن را داشته باشید .

تمرین 2:

در حالی که دهانتان باز است سرخود را به عقب خم کنید و چند ثانیه همان گونه بمانید و لب پایین را روی لب بالای خود قرار دهید . چندین بار این کار را تکرار کنید.

تمرین 3:

سرتان را معمولی نگه دارید و سعی کنید لب پایین خود را به بینی تان بزنید .

از بین بردن چربی صورت و غبغب برای زاویه سازی صورت

بسیاری از افرادی که از اضافه وزن رنج می برند دچار چربی اضافی زیر چانه یا همان غبغب می شوند . داشتن غبغب در زیبایی تاثیرگذار است و سبب افزایش سن خواهد شد .

برای خلاصی از چربی اضافه صورت در ناحیه چانه جراحی پلاستیک راه حل آسانی است اما چنانچه قبل از این هم در بخش ورزش و تناسب اندام نمناک گفته بودیم یک راه درمانی مفید بدون درد برای این مشکل وجود دارد که سبب می شود شما به جراحی روی نیاورید .باید بدانید برای رفع این مشکل باید فعالیت چربی سوز بیشتری انجام شود.

زاویه سازی صورت با ماساژ غبغب

خیلی کم روی گردنتان کرم بزنید و با کف دستتان به سمت بالا گردنتان را ماساژ دهید . برای این کار کرم هایی مخصوص لاغری صورت در بازار موجود است اما اثر بخشی این کرم ها اثبات نشده است.

نحوه ماساژ غبغب

ماساژهای موثر برای زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت و ورزش برای از بین بردن غبغب

برای از بین بردن چربی های غبغب خود گردن خود را بکشید تا عضلات چانه نیز کشیده شود و چربی های تجمع یافته در پایین صورت از بین برود.

تمرین اول :

مقابل آیینه بایستید و چانه را بالا آورده و فک را نیز جلو آورید و 5 ثانیه به این حالت باقی مانده و سپس به حالت قبل خود باز گردید . با انجام این حرکت شما احساس می کنید لیگمان ها کشیده شده و زیر چانه تان فشار وارد خواهد شد.

تمرین دوم :

صاف ایستاده و سرتان را بالا بگیرید و به بالا بنگرید و در همین حالت باید دهانتان بسته باشد . سپس لب پایین را روی لب بالا قرار دهید طوری که در ناحیه چانه کشیدگی و انقباض را حس کنید. به مدت 5 ثانیه به این حالت باقی بمانید و دوباره به حالت قبلی بازگردید . این تمرین را 5 بار انجام دهید .

تمرین سوم :

به طور مداوم و پشت سر هم، زبانتان را تا جای ممکن از دهانتان خارج کنید . این تمرین سبب تقویت عضلات دهان و صورت و از بین رفتن غبغب خواهد شد.

زاویه سازی صورت با ماساژ گونه ها

روی نوک انگشت خود مقداری کرم بزنید و آن را روی گونه ها مالیده و به آرامی با انگشت خود از مرکز صورت به سمت گوش ها بکشید و این کار را 10 بار انجام دهید . 

تاثیر تغذیه ی سالم بر صورت و زاویه سازی صورت

پبا افزایش وزن، صورت نیز مانند سایر اعضای بدن چاق می شود پس برای لاغری صورت نیز مانند همه اعضای بدن باید ورزش نمود و رژیم غذایی سالمی را پیش گرفت . برای لاغر شدن صورت سبک زندگی خود را تغییر دهید و این کارها را انجام دهید:

از رژیم غذایی خود نمک و شکر را حذف کنید زیرا غذای شور سبب احتباس آب در بدن می شود.

مواد غذایی سرشار از فیبر مصرف کنید .

برای رسیدن به خوش اندامی و زاویه دار شدن صورت دانه های روغنی، سبزیجات و میوه های تازه مصرف کنید.

برای دفع سموم بدن حداقل یک و نیم لیتر آب بنوشید .

تغذیه برای صورت

روش ها و راهکارهایی برای زاویه سازی صورت 

برای دفع چربی بدن ، ورزش منظم (دو مرتبه در هفته) و دوی نرم یا پیاده روی تند انجام دهید.

بسیاری از داروها، سبب احتباس آب در صورت می شوند پس اگر می خواهید صورتتان لاغر شود، باید داروهایی که باعث حبس آب در صورت می شوند را با نظر پزشک قطع کرده و داروی جایگزینی برای این دارو در نظر بگیرد. 

زاویه سازی صورت و گونه با روشی ارزان و راحت + آموزش کامل

4.4383
این مطلب مفید بود ؟33845
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن /آ
برچسب : ماساژ بدن
وبگردی