خطرات زایمان دیر هنگام
زایمان دیر هنگام می تواند عوارض ناراحت کننده ای روی نوزادان داشته باشد مثل مشکلات تنفسی و عفونتی که باعث بستری شدنش در NICU می شود.

عوارض و خطراتی که زایمان دیر هنگام و دیررس برای نوزادان ایجاد می کند

بحث زایمان از لحاظ زمان و وقت مناسب مسئله ای است مهم که تاثیر مستقیم روی سلامت مادر و نوزاد دارد و همانطور که زایمان زودرس می تواند خطراتی داشته باشد زایمان دیرهنگام نیز نوزاد را با مشکلاتی روبرو خواهد کرد ؛ در این زمینه مطالعات جدیدی صورت گرفته است که چکیده ای از آن ها را در ادامه این بخش از نمناک آورده ایم.

زایمان دیررس

زایمان دیر هنگام و خطرات آن برای نوزاد 

عوارض جدی زایمان دیرهنگام برای نوزاد

همانطور که گفتیم که مثل زایمان زودرس که بر سلامت نوزاد اثرات منفی خواهد گذاشت زایمان دیرهنگام نیز خطرات و عوارض بسیاری برای سلامت جنین دارد. به گفته ی متخصصان زمانی که بارداری از 40 هفته میگذرد نوزاد در معرض ابتلا به بیماری ها و عارضه های گوناگون قرار میگیرد و از این رو عوارض و بیماری های مختلفی در نوزادان ایجاد خواهد شد به طوریکه به دلیل این عوارض نوزاد ممکن است در NICU بستری شود.

مطالعه ای جدید بیان می کند نوزادانی که چند هفته بعد از تاریخ مقرر به دنیا می آیند احتمال دارد که در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به عوارضی هستند که منجربه بستری شدن آنها در بخش مراقبت های ویژه نوزادان شود.

نوزاد در NICU

بستری شدن نوزاد در NICU ناشی از زایمان دیر هنگام

براساس گزارش منتشر شده و به نقل از WebMD،محققان دانشگاه تل آویو در فلسطین اشغالی به بررسی داده های حدود 23500 زنی پرداختند که در طول 5 سال در مرکز پزشکی ریبین زایمان کرده بودند.

آن ها زنانی بودند که در طول حاملگی هیچ مشکل جدی و عارضه ای نداشتند و نوزادان آنها در هفته های 39 تا 44 به دنیا آمده بودند ؛ خاطر نشان می کنیم که حاملگی کامل 40 هفته ای است و یک هفته بعد از آن نیز در شرایط خیلی نادر می تواند ادامه داشته باشد ولی بیشتر از آن می تواند نگران کننده باشد.

nicu نوزادان

ابتلا به عفونت در نوزادان به دلیل زایمان دیر هنگام 

طبق نتایج این مطالعه، نوزادانی که بعد از هفته 42 بارداری متولد شده بودند تقریبا دو برابر بیشتر احتمال ابتلا به عفونت و مشکلات تنفسی در آنها وجود داشت و درصد بستری شدن شان در NICU بیشتر بود.

درحالی که این مطالعه رابطه ای را بین حاملگی طول کشیده و ریسک عوارض در نوزاد پیدا کرد، اثبات کننده یک رابطه علت و معلولی نبود. تنها حدود 5 درصد زایمان ها فی الواقع در تاریخ از پیش تعیین شده 40 هفتگی اتفاق می افتند. با اینکه القای مصنوعی زایمان گاهی توصیه می شود، احتمال دارد زنان آن را نپذیرند.

دیرشدن زایمان

ایجاد مشکلات تنفسی برای نوزاد در زایمان دیر هنگام

 

خطرات و عوارض زایمان دیر هنگام بر روی نوزادان

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی