مشاوره جنسی
مشاوره جنسی به شما کمک می کند تا رابطه بهتری با همسرتان داشته باشید و اگر مشکل روحی یا جسمی مربوط به مسائل جنسیتی دارید آن را برایتان حل می کند.

بهترین زمان برای مراجعه به مشاوره جنسی

اگر در رابطه جنسی خود با همسرتان به یکی از این مشکلات برخورد کردید تا دیر نشده و روابط زناشویی شما به سردی نگرائیده بهتر است با مشاوره جنسی توسط افراد متخصص ، مشکل خود را حل کنید. اگر به تازگی ازدواج کرده اید، ممکن است کم تجربگی و دانش کم درباره مسایل جنسی پایه های زندگی شما را سست کند و با مشکلات زیادی روبرو شوید.

اغلب زنان و مردان از گفتن مشکلات جنسی خود طفره می روند و به علت خجالت آنها را بیان نمی کنند. در چنین مواردی، قبل از هر چیز باید یک مشاوره جنسی امین و مطلع و با تجربه مراجعه کنید و بپذیرید که در رابطه با مسائل جنسی کم تجربه اید و نیاز به آگاهی بیشتری دارید.

پس بهتر است با همسرتان گفتگوی صادقانه داشته باشید و سپس به یک مشاور مراجعه نمایید. در این بخش از نمناک شما را با بهترین زمان برای مراجعه به مشاوره جنسی آشنا می کنیم.

مشکلات جنسی

کدام مشکلات جنسی نیاز به مشاوره دارد؟

قبل از ازدواج بهترین زمان برای مراجعه به مشاوره جنسی

حتما قبل از ازدواج به مشاوره جنسی مراجعه کنید تا اگر دچار مشکلات جنسی هستید قبل از ازدواج این اختلالات را برطرف کنید . بررسی های اولیه در بخش مشاوره پیش از ازدواج، کمک می کند تا افراد با آمادگی و دانش کافی به زندگی مشترک وارد شوند ، پس حتما قبل از ازدواج و توافق با فرد مورد نظر به کلینیک جنسی مراجعه کنید.

ازدواج کردن

آیا مشاوره جنسی قبل ازدواج لازم است؟

مشکلاتی که باید برای حل آنها به مشاوره جنسی مراجعه کرد

در صورت ابتلا به بیماریهای مقاربتی

بسیاری از افراد دچار بیماری های مقاربتی مانند سوزاک ، سیفلیس ، کلامیدیا ، زگیل و تبخال هستند . این بیماری ها در برخی از مواقع بر اثر رفتارهای پر خطر و ارتباط نامشروع به وجود می آید پس اگر به این بیماریها مبتلا هستید یا احساس می کنید همسرتان به شما خیانت کرده است، حتما به یک مشاور مراجعه کنید.

بهتر است بدانید سوزاک یک بیماری عفونی است که از طریق تماس جنسی انتقال می یابد ، سیفلیس در اثر ارتباط دهانی ایجاد می شود. کلامیدیا عفونت های باکتریایی مقاربتی می باشد.

زگیل و تبخال ناحیه تناسلی هم همینطور، این عفونت ها در زنان مشکلات زیادی به وجود می آورند اما در مردان سبب ناباروری و درد طولانی مدت و بیماری های خطرناک ایدز، هپاتیت و...می شوند.

کج بودن دستگاه تناسلی مردان

بیماری هایی که نیاز به مشاوره جنسی دارند

دوری از طلاق با مشاوره جنسی

دلیل بیشتر طلاق ها مشکلات جنسی است. در بسیاری از طلاق ها نارضایتی و سردی زوج ها به دلیل مباحث جنسی و نارضایتی آنها مطرح می باشد .

اگر در زندگی مشترک خود از فعالیت های جنسی تان ناراضی هستید و با مشکلاتی در این زمینه مواجه هستید، باید بدانید حل و فصل نشدن این مشکلات، منجر به طلاق می شود تا دیر نشده به مشاور مراجعه کنید و هیچگاه یکدیگر را محکوم نکنید و مورد قضاوت قرار ندهید.

فکر طلاق

پیشگیری از طلاق با مشاوره جنسی 

چه زمان به سراغ مشاوره جنسی بروم؟

در صورت افسرده شدن بعد از رابطه جنسی

اگر بعد از رابطه جنسی دچار افسردگی شده اید و احساس بسیار بدی را تجربه می کنید حتما به مشاور جنسی مراجعه کنید.افراد مبتلا به اختلال میل جنسی اگر علائمی مانند تمایل نداشتن به شروع فعالیت جنسی، عدم تحریک و برانگیختگی با دیدن، شنیدن، لمس کردن را دارند، حتما باید به مشاوره مراجعه کنند.

در صورت ناباروری

برخی از زوجین با اینک زمان زیادی از ازدواجشان گذشته است طریقه برقراری رابطه جنسی درست را نمی دانند بنابراین گاهی دلیل ناباروری همین مقوله است . از دلایل ناباروری ترس زن و شوهر از برقراری رابطه جنسی ، ازدواج نافرجام یا به وصال نرسیده و عدم آگاهی درباره رابطه جنسی می باشد .

پس پیشنهاد می شود قبل از آغاز زندگی مشترک به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کنید تا او به شما کمک کند با آمادگی و دانش کافی به زندگی مشترک وارد شوند. همچنین اگر نابارور هستید بهتر است به مشاور جنسی مراجعه کنید شاید مشکل شما نیز عدم آگاهی درباره رابطه جنسی است.

عدم باروری

مشاوره جنسی برای افزایش باروری

چه کسانی باید مشاوره جنسی داشته باشند؟

اگر به یاد رابطه گذشته تان می افتید

اگر قبلا یک ازدوج ناموفق داشته اید و دوباره یک رابطه تازه را آغاز نموده اید اما از لحاظ روانی به زندگی قبلی تان وابسته هستید و فقط جسمتان به زندگی فعلی تعلق دارد ، قبل از اینکه باعث طلاق عاطفی بین خود و همسرتان شوید ، به مشاور مراجعه کنید. 

در صورت داشتن ابهام درباره هویت جنسی

اگر احساسات متناقضی درباره جنسیت و هویت جنسی تان دارید و خود ارضایی می کنید ، برای شناخت این حس ها حتما به مشاوره جنسی مراجعه کنید.

عدم تمایل به سکس

سوالاتی که می توانید از مشاوره جنسیتان بپرسید

مواردی که مشاوره جنسی برای آن ها لازم است

در صورت کج بودن اندام تناسلی

در برخی از مردان که آلت تناسلی شکل طبیعی ندارد واین امر فرد را مضطرب می کند و باعث انزال زودرس می شود ایناضطراب در بین خانم ها نیز وجود دارد و باعث می شود که آنها در رابطه جنسی خوب عمل نکنند و اعتماد به نفسشان کاهش یابد ، همین کاهش اعتماد به نفس سبب می شود که آنها دیر به لذت برسند.

یک درمانگر جنسی خوب می تواند اعتماد به نفس لازم در ایجاد مهارت های جنسی را بیاموزد.

شکل آلت تناسلی می تواند از نظر روانی روی زوجین اثر بگذارد و همچنین سبب شود همسر بیمار در حین نزدیکی احساس درد داشته باشد و یا او توانایی باروری و توانایی برقرار کردن رابطه زناشویی یا همان نزدیکی را از دست دهد پس اگر با چنین مشکلی مواجه هستید، به یک مشاور جنسی و متخصص مجاری تناسلی مراجعه نمایید. 

 

بهترین زمان و مهم ترین علت برای مراجعه به مشاوره جنسی

519
این مطلب مفید بود ؟190
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
برچسب : رابطه جنسی
وبگردی