زندگینامه آندره آغاسی
آندره آغاسی تنیسور مشهور آمریکایی و قهرمان جهان که ایرانی الاصل است به اصالت خود افتخار کرده و می خواهد پسرش را با ایران آشنا کند.

آندره آغاسی اسطوره اسبق دنیای تنیس در جهان ایرانی الاصل بوده و مقیم آمریکا می باشد.وی در تازه ترین گفتگوی خود به ایرانی بودنش افتخار کرده و  بر این باور است که پسرش نیز بایدبه ریشه های ایرانی اش آگاهی یابد.

پدر آغاسی بوکسور سابق تیم ملی ایران بوده و شرایط قهرمانی را برای پسرش آندره آماده کرده و حتی اولین سرمربی وی نیز بوده است.
او در مورد پدرش چنین می گوید:من علاقه ای به تنیس نداشتم و با اجبار پدرم ناچار شدم تنیس بازی کنم. به خاطر سختگیری های پدرم همیشه از تنیس بدم می آمد و نمی توانستم با خود او هم صاف باشم. او همه رویایش را در موفقیت من می دید. خواب اینکه من در یک تورنمنت مهم بتوانم 30 هزار دلار ببرم.
پدرم آدم زحمتکش اما سختگیری بود . او از ایران آمده بود به آمریکا و هیچ چیز از فرهنگ اینجا نمی دانست. باید خیلی تلاش می کرد. باید روزی دو شیفت کار می کرد تا بتواند زندگی را بگرداند و همه هدفش این بود که من در تنیس که ورزشی آمریکایی بود موفق شوم . او خیلی به من سخت می گرفت. خودش هم اینجا به امید بردن جایزه های بوکس در مسابقات شرکت می کرد و چند باری دستکش طلایی را برد. او به اجبار خود من را تنیسور کرد اما فکر می کنم این کار درست نیست و من هیچ وقت این راهکار ا برای دختر و پسرم در پیش نمی گیرم.
 
آندره آغاسی
 
 
آندره آغاسی تنیس باز حرفه ای آمریکایی که 111 هفته مرد شماره یک جهان بود  متولد  29 آوریل 1971 در لاس وگاس، آمریکا است ویکی از پرافتخارترین و مشهورترین قهرمانان تنیس دنیا به شمار می آ ید.. او یکی از شش بازیکنی است که به همهٔ گرانداِسلَم های تنیس دست یافته است.
 
آندره آغاسی
 
او فرزند امانوئل آغاسی بوکسور سابق ارمنی تیم ملی ایران در مسابقات المپیک 1948 لندن است. مادر آندره ،بتی یکی از کسانی است که از سرطان سینه نجات پیدا کرد. وی تا کنون دو بار ازدواج کرده است. همسر اول آندره آغاسی بروک شیلدز نام داشت که زندگی مشترک آن دو پس از مدتی پایان یافت. وی سپس با اشتفی گراف ازدواج نمود. 
 
آندره آغاسی
 
اشتفی گراف آلمانی، 377 هفته برترین تنیس باز زن جهان بود. اشتفی گراف موفق به تصاحب 22 عنوان جایزه بزرگ و 117 عنوان رقابت های زنان (WTA) در مدت فعالیت ورزش حرفه ای خود شده است.
در سال 2005 راجر فدرر و آندره آغاسی در محل باند فرود هلی کوپتر برج العرب دبی در ارتفاع 321 متری مرتفع ترین دیدار تنیس تاریخ را به نمایش گذاشتند.
 
آندره آغاسی
 

زندگینامه آندره آغاسی اسطوره ایرانی تنیس در جهان

4.875
این مطلب مفید بود ؟723
منبع : نمناک-/ف
وبگردی