زندگی مشترک
این روزها آمار طلاق در حال عبور از حد خطرناک است و این یعنی نگرانی بزرگ ، ولی چرا ؟ چرا پایه های زندگی مشترک مدرن و امروزی اینقدر ضعیف و شکننده است؟ چرا طلاق عاطفی اینقدر نرمال شده است ؟

دلیل سست بودن روابط زن و شوهر در زندگی مشترک امروزی

نمونه هایی از زندگی مشترک سرد و بی روح که اغلب به طلاق عاطفی ختم می شود را کم ندیده اید و خوب می دانید که برخی اشتباهات شاید ساده زن و شوهر گاها موجب این جدایی ها می شود و اجازه قوی شدن به پایه های زندگی نمی دهد . در این بخش از سبک زندگی نمناک صحبت ما تنها با زنان و مردانی که در زندگی مشترک هستند نیست بله با آن دسته که قصد وارد شدن به آن را دارند نیز حرف داریم.

به 8 دلیل روابط در زندگی مشترک امروزی ضعیف است

زمان کافی را با هم سپری نمی کنیم :
در روابط امروزی , ما تمایل داریم که همه چیز را در یک زمان داشته باشیم . خود رابطه به فضا یا محیط مناسب  و افراد درگیر، زمان نیاز دارد تا رشد کنند و خود را با آن تطبیق دهند. قربانی کردن , سازش و عوامل دیگر که به تدریج رابطه را به بلوغ می رساند , وجود خواهد داشت . زمان عامل بسیار مهمی است.
زمان گذراندن با همسر

هنگام انتخاب اغلب با احساسات خود گیج می شویم :
هیچ کس زندگی خسته کننده را دوست ندارد . ما به دنبال کسی می گردیم که زندگی ما را پر جنب و جوش و رنگین سازد . فردی که در این کلاس ملاقات کردید یا با او به سینما رفتید بسیار عالی است ! اما شاید همین فرد  وقتی شما به حمایت عاطفی یا درک در یک لحظه نیاز داریددر آنجا یعنی کنارتان در زندگی نباشد پس هنگام انتخاب فردی به عنوان همسر آینده بیشتر از آنچه که سعی دارید فکر کنید و همه ی جوانب زندگی با فردی که احساس می کنید عاشق او شده اید را بسنجید.

درحال حاضرعشق و رابطه زناشویی به معنای یک چیزاست :

ما نتوانسته ایم " رابطه زناشویی " و " عشق " را از هم جدا کنیم . فکر داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج عادی شده است . البته برای برخی افراد که ادعای داشتن سبک زندگی مدرن دارند این چنین است و این به جرات نابود کننده است.

درحال حاضر ارتباطات با منطق تعریف می شوند :
منطق هرگز نمی تواند عشق را توضیح دهد اما متاسفانه منطق این روزها غالبا روابط را تعریف می کند . این یک مشکل ریاضی نیست ! زوج هایی که با تمام قلب یکدیگر را دوست دارند می توانند بر مشکلات چالش برانگیز غلبه کنند آن را لمس می کنند پس هرگز مسائل منطقی را با مسائل احساسی تداخل ندهید.
از زندگی آرام و ساکت می ترسیم :
ایده داشتن زندگی آرام و ساکت خیلی از ما ها را می ترساند مثل کاشت گیاه می ماند اگر همیشه فکر کنیم که بهترین چیز را باید پیدا کنیم از ثبات خارج شده ونمی توانیم تصمیم بگیریم . اکثر زوج های امروزی با این مورد آشنا هستند ، آنها بعد از از هم گسیختگی پایه های زندگی مشترکشان می گویند در جستجوی هیجان زندگی بودیم و نمی توانستیم زندگی آرام و روانی را تحمل کنیم!! بهتر است هرچه را نیاز دارید و می خواهید در زندگی مشترک و زناشویی خود جستجو کنید نه در جایی بیرون از آن.
بیشتر زمان را صرف فضای مجازی می کنیم :
این درست است که تکنولوژی ما را به هم نزدیک تر کرده است ، البته از لحاظ آنکه برقراری ارتباط با افرادی که دور از دسترس هستند آسان تر شده  اما در یک رابطه , واقعا مهم است که زمان را با فرد مهم زندگی تان یعنی همسر خود سپری کنید. هیچ متن , تماس , و ویدئویی نمی تواند جایگزین آن شود. فراموش نکنید که طبق گفته ی کارشناسان یکی از عوامل اصلی و مهم طلاق های امروزی فضای مجازی است پس مراقبت باشید.
فضای مجازی

از شریک زندگیمان قدردانی نمی کنیم :

ما باید تمایل و عشق خود را برای توجه به کسی که دوستش داریم ابراز کنیم  قلب سرد و منجمد که احساساتی را بروز نمی دهد به شریک زندگیتان آسیب می زند باید با عشق وارد قلب همسرتان شوید و به او ثابت کنید که می بینیدش ؛ قدردانی بخشی از نشانه دیده شدن توسط همسر است که متاسفانه این روزها بسیار کم رنگ شده.

از عاشق شدن می ترسیم :
در برخی از لحظات زندگی هر کسی آسیب می بیند. ما کامل نیستیم و زندگی مشترک ما هم کامل نیست . نا امیدی , شکستن قلب و زخم های عاطفی هم هست , جیغ و داد و فریاد . آن دیواره ی بلند که در اطراف قلبتان ایجاد کرده اید بشکنید ، بگذار افراد داخل شوند. برداشت اشتباه نداشته باشید این را برای افرادی می گوییم که تجربه عشق ناموفق داشته اند و حالا وارد زندگی مشترک شده اند؛ آنها به واسطه ی شکست تصور می کنند که هر ارتباط دو نفره ای به جدایی ختم خواهد شد اما این بار متفاوت است شما با همسرتان زندگی مشترک تشکیل داده اید و این افکار شما را در ادامه ی آن سست خواهد کرد پس باید تصورات اشتباه خود را کنار گذاشته و با تمام وجود و عشق به زندگی مشترک خود ادامه دهید.

دلیل سرد و بی روح شدن زندگی مشترک مدرن و امروزی

3.919
این مطلب مفید بود ؟154
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب /ن
وبگردی