زین الدین زیدان

صحبت های زین الدین زیدان پیش از بازی مقابل یوونتوس

تاریخ انتشار : 13 خرداد 1396کد مطلب : 50485زمان مطالعه : 3 دقیقه
زین الدین زیدان سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید پیش از دیدار تیمش مقابل یوونتوس صحبت هایی انجام داد.

زین الدین زیدان در کنفرانس مطبوعاتی

زین الدین زیدان، سرمربی فرانسوی رئال مادرید در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی تیمش مقابل یوونتوس در فینال لیگ قهرمانان اروپای فصل 2016/17 حاضر شد و درباره این مسابقه صحبت کرد. زیدان در کنفرانس گفت:ما آماده ایم و خودمان را برای این بازی آماده کرده ایم. برای قهرمانی در لالیگا و رسیدن به این جا سخت تلاش کرده ایم، از این رو در فرم و شکل خوبی هستیم. حالا هم آماده این بازی هستیم.

وی افزود:فشاری روی ما نیست. ما همیشه به عنوان بازیکن و مربی به چنین فشارهایی عادت داریم و با آنها زندگی کرده ایم. شما (خبرنگاران) هم به خوبی رئال را می شناسید و به این حقیقت واقف هستید که در چنین مواردی همیشه رئال مادرید را در هر فینالی شانس اول قهرمانی می دانند، اما به نظرم در این فینال هیچ تیمی شانس اول پیروزی نیست و شانس یووه و رئال برای کسب جام 50 – 50 است.

زیزو تصریح کرد:وقتی کودکی بیش نبودم، به من می گفتند که روزی هم به عنوان بازیکن و هم به عنوان مربی چنین لحظاتی را تجربه خواهم کرد، اما من باورم نمی شد. به همین خاطر از لحظه به لحظه اش لذت می برم. حضور در چنین جایگاهی تجربه ای شگفت انگیز و تماشایی است و باید ببینیم که فردا شب چه اتفاقی خواهد افتاد. این فوق العاده است که پس از سال گذشته بار دیگر به فینال لیگ قهرمانان رسیدیم.

 

زین الدین زیدان

هدف ما از ابتدای فصل رسیدن به فینال لیگ قهرمانان بود

سرمربی فرانسوی سفیدپوشان مادرید که به عنوان بازیکن با پیراهن این تیم هم در لیگ قهرمانان اروپا به قهرمانی رسیده است، تأکید کرد:اکنون به عنوان سرمربی کار دشوارتری به نسبت زمانی که بازیکن بودم، دارم چرا که باید بازیکنانی را که واقعاً نمی خواهم را روی نیمکت بنشانم. واقعاً کار دشواری برای انتخاب ترکیب دارم و باید به وجدانم رجوع کنم، اما در نهایت همه ما در یک قایق هستیم.

زیدان با اشاره به بلندپروازی های فوق ستاره پرتغالی اش که همیشه تشنه موفقیت است، خاطرنشان کرد:کریستیانو پسر خوبی است که حواسش به همه هست، اما همیشه به دنبال چیزهای بیشتری است. رونالدو هیچگاه چشم سیری ندارد و برایش فرقی نمی کند که در تمرینات باشد یا در زمین مسابقه. من این جاه طلبی را دوست دارم و همین باعث شده که رونالدو به مانند یک رهبر به دنیا آمده باشد. رونالدو در خارج از زمین هم مراقب اطرافیانش است.

وی با اشاره به قدرت بالای حریف فردا شب تیمش یادآور شد:یووه خط دفاعی خیلی خوبی دارد، اما این تنها نقطه قوت آنها نیست. خط حمله بانوی پیر نیز خیلی خوب است و همیشه ترکیبی قدرتمند در اختیار دارند. نمی دانم که آنها نسبت به گذشته حالا تیمی قویتر دارند یا خیر، اما این را می دانم که یووه تیمی بسیار باکیفیت دارد.

زیدان صحبت های خود را اینطور جمع بندی کرد:قرار نیست فردا شب رویکردی که در طول فصل داشته ایم را تغییر دهیم. بازیکنان می دانند که در تقابل با یووه باید تمام توان خود را به معرض نمایش بگذارند و این را هم می دانیم که فوتبال غیرقابل پیش بینی است و هر اتفاقی ممکن است، رخ دهد. هدف ما از ابتدای فصل رسیدن به فینال لیگ قهرمانان بود و حالا باید ببینیم فردا شب چه اتفاقی خواهد افتاد.

صحبت های زین الدین زیدان پیش از بازی مقابل یوونتوس

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان/ی
وبگردی