سارقان به عنف

مخی ها در کرج دستگیر شدند!

تاریخ انتشار : 29 مرداد 1397کد مطلب : 70912زمان مطالعه : 3 دقیقه
باند سارقان به عنف معروف به مخی ها در کرج دستگیر شدند.

دستگیری باند سارقان به عنف کرج

ایسنا:  سرهنگ جواد صفایی در نشست مطبوعاتی امروز دوشنبه 29 مرداد اظهار کرد:در یک بازه زمانی سرقت به عنف در کرج افزایش پیدا کرده بود؛ بر همین اساس کارآگاهان پلیس آگاهی با جدیت پیگیری این پرونده ها را در دستور کار قرارداده تا موفق شدند باند سارقین موبایل و گردنبند قاپ که در شهرستان کرج و فردیس در ساعت های ابتدایی شب تا بامداد اقدام به سرقت به عنف عابران می کردند را شناسایی کنند.

وی ادامه داد:این باند دو نفر بودند و از یک دستگاه موتور سیکلت با چندین باک و کلاه های نقابدار استفاده می کردند.

وی توضیح داد:ماموران بعد از انجام عملیات های پلیسی موفق به کشف مخفیگاه سارقان در شهرستان کرج شدند و در یک اقدام غافلگیرانه به صورت شبانه سارقان را دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه لقب این باند «مخی» بود؛ تاکید کرد:در بازرسی از مخفیگاه سارقان تعدادی رَم کشف و مشخص شد که مربوط به مالباختگان است.

رییس پلیس آگاهی استان اضافه کرد:این سارقان 26 و 28 ساله به 20 فقره سرقت اعتراف کردند. این سارقان در اردیبهشت ماه سال جاری با 50 فقره سرقت دستگیر و به قید وثیقه آزاد شده بودند و در بازجویی ها معلوم شد که سارقان یک روز بعد از آزادی مرتکب جرم شده بودند.

وی در ادامه از دستگیری سارقی که توسط یک خودرو پراید هاچ بک اقدام به چندین فقره سرقت کرده بود خبر داد و افزود:ماموران با انجام تحقیقات میدانی و اقدامات پلیسی موفق به شناسایی خودرو شدند. خودروی مذکور به نام خانمی بود و تصرف آن در ید فرد مذکری قرار داشت که برادر این خانم است.

سرهنگ صفایی خاطرنشان کرد:پس از اقدامات اطلاعاتی و پلیسی نامبرده در یکی از سه مخفی گاه خود در کرج شناسایی و دستگیر شد و خودرو نیز ضبط شد. تاکنون 20 نفر از شکات، سارق را شناسایی کردند و تحقیقات پلیسی کماکان ادامه دارد و پیش بینی می شود که سرقت های سارق، بیش از این باشد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری کلاهبرداری که با حضور در مقابل پلیس راهنمایی و رانندگی و پلیس +10 به افرادی که جریمه های آنها مبالغ بالایی بود پیشنهاد می داد که به واسطه افرادی جریمه خودرو فرد را به یک سوم تبدیل می کند، خبر داد و اضافه کرد:در پی مراجعه فردی به کلانتری 14 رسالت مبنی بر اینکه مبلغی به فردی داده تا خلافی خودرو وی که 10 میلیون تومان بود را به 3 میلیون تومان تبدیل کند اما مدرکی که به وی داده جعلی است؛ پیگیری موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

وی در ادامه افزود:ماموران پلیس آگاهی با لباس مبدل در اطراف پلیس راهور برای شناسایی و به دام انداختن نامبرده قرار گرفتند. در نهایت نامبرده به دام یکی از ماموران افتاد و دستگیر شد. 

وی بیان کرد:مجرم در بازجویی ها لب به اعتراف گشود و اذعان داشت که برگه های خلافی خودرو را دریافت و با اسکن مشخصات خودرو مذکور را وارد می کرده و در نهایت به پلیس +10 مراجعه می کرده و می گفته که یادتان رفته برگه من را امضا کنید و با این شگرد مدارک جعلی به طعمه های خود تحویل می داده است.

انتهای پیام/م

باند سارقان به عنف در کرج به دام افتادند

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
برچسب :
وبگردی