ساقدوش عروسی
عروس و داماد در شب عروسی از دوستان خود افرادی را به عنوان ساقدوش انتخاب می کنند که این افراد وظایفی را بر عهده دارند و باید لباس های یکدست بپوشند.

راه و رسم داشتن ساقدوش در جشن عروسی

در مراسم عروسی برای زیباتر جلوه نمودن مراسم عروسی ، عروس و داماد هر کدام ساقدوش هایی را در کنار خود دارند که اغلب از میان خویشاوندان نزدیک عروس و داماد انتخاب می کند . ساقدوش ها در جشن عروسی در کنار عروس و داماد هستند و شور و هیجان جشن عروسی را چند برابر می کنند و نکات مهم را به عروس و داماد یادآوری می کنند.

اگر نمی دانید چه لباسی برای ساقدوش های شما مناسب است و راه و رسم انتخاب ساقدوش ها چیست و ساقدوش ها باید چه ویِژگی هایی داشته باشند؟ به مطالعه این بخش از دنیای مد نمناک بپردازید تا با اصول انتخاب و آماده شدن ساقدوش ها برای مراسم عروسی آشنا شوید.

ساقدوش عروسی

چند تا ساقدوش مناسب است؟

در زمان قدیم وجود تعداد ساقدوش ها به تعداد مهمان ها وابسته بود و بنا به رسوم قدیمی عروس و داماد باید به ازای هر 40 مهمان 1 زوج ساقدوش را به همراه می داشتند؛ اما این روزها با تجملاتی شدن مراسم ازدواج و همچنین کم شدن تعداد مهمانها ، یافتن تعداد زیاد ساقدوش میسر نمی باشد. با این حال شما پیشنهاد خود را به جوانان فامیل و دوستان بدهید. وجود 3-4 جفت ساقدوش هم مناسب است.

خرید کادو برای ساقدوش ها ضروری است؟

خرید کادو برای ساقدوش ضروری نیست اما می توان در زمان خرید های عروسی به یاد ساقدوش ها بوده و اگر چشم تان به مورد جالب با قیمت مناسب و برازنده ساقدوش ها خورد که بتواند یادگاری خاصی از ساقدوش شدن دوستان تان در جشن شما باشد حتما آن را خریداری کنید. عکس یادگاری با ساقدوش ها نیز در مراسم عروسی می تواند هدیه مناسبی باشد تا بتوانید در مراسم پاتختی به آنها اهدا کنید.

مدل لباس ساقدوش ها

مدل لباس های ساقدوش چطور باشه؟

در سایت های مد لباسی که لباس عروس خود را انتخاب کرده اید می توانید از واژه Bridesmaid هم استفاده کرده و لباس های شکیلی را برای ساقدوش های دوست داشتنی خود انتخاب کنید. رنگ و مدل لباس ساقدوش ها می تواند به دکور و آذین بندی جشن و فرهنگ دو خانواده هم وابسته باشد.

رنگ لباس ساقدوش عروس بهتر است با رنگ دسته گل و زیورآلات عروس هماهنگی داشته و ست باشد و رنگی انتخاب کنید که با رنگ پوست ساقدوش ها هماهنگی داشته باشد.

رنگ لباس را می توانید با توجه به فصلی که عروسی در آن برگزار می شود نیز انتخاب نمایید تا زیبایی لباس چند برابر شود.

استفاده هماهنگ و یک مدل ثابت لباس برای ساقدوش ها به نظر زیبا می رسد اما بهتر است لباس را مناسب فرم استایل بدن تهیه کنید و نظرات آنها را نیز بپرسید.

نباید لباس ساقدوش عروس و داماد مطابق لباس عروس باشد و باید علاوه بر هماهنگی مناسب بین لباس ساقدوش و لباس عروس تفاوت هایی نیز بین این دو لباس وجود داشته باشد.

برای لباس ساقدوش عروس و داماد استفاده از تور جالب به نظر نمی رسد زیرا در مراسم عروسی تنها عروس خانم باید از تور استفاده نماید .

لباس ساقدوش داماد نیز باید شیک و متناسب با شب عروسی انتخاب شود . در صورت برگزاری مجلس عروسی در شب ساقدوش داماد باید از پاپیون مشکی استفاده کند و آن را با کت و شلوار خود هماهنگ نماید.

تعداد ساقدوش عروس

پرداخت پول لباس ساقدوش ها بر عهده ماست ؟

اگر با مشکل هزینه مراسم عروسی مواجه نیستید می توانید بخشی از هزینه ها را به خرید چند دست پیراهن و کفش زنانه و چند دست کت و شلوار و کفش مردانه اختصاص دهید.

در غیر اینصورت رنگ مورد نظر را به ساقدوشها اعلام کرده و از آنها بخواهید تا همگی لباس هایی به آن رنگ بخرند و از سایر مهمان ها بخواهید( مخصوصا خانم ها) لباس هایی به آن رنگ نپوشند تا ساقدوش ها در جشن عروسی بدرخشند.

چطور برای ساقدوشی که در شهر من زندگی نمی کند لباس تهیه کنیم؟

داشتن امکان مالی مناسب به شما این اختیار را می دهد تا ساقدوش خود را چند روزی به خانه خود دعوت کرده تا خیاط اندازه های او را گرفته و لباس مورد نظر را بدوزد؛ اگر هم لباس را آماده می خرید، تهیه بلیطی یک روزه مشکل شما را حل می کند. اگر نمی خواهید تا برای لباس ساقدوش هزینه کنید بهتر است تا مدل و رنگ لباس را به او داده تا به خیاطی مورد نظر در شهر خود بسپارد.

نکات ساقدوش ها

وظایف ساقدوش ها در قبال عروس و داماد

  1. ساقدوش ها باید برای انرژی دادن به عروس و داماد قبل از آماده شدن عروس و داماد در کنار آن ها حاضر شوند.
  2. ساقدوش ها در طول باید با متانت و آرامش در کنار عروس و داماد حرکت کنند.
  3. از مهم ترین وظایف ساقدوش ها داشتن لبخند و برقراری آرامش و اطمینان خاطر برای عروس و داماد و خانواده های آنهاست.
  4. از بارزترین وظایف مربوط به ساقدوش ها نگهداری هدایای عروسی، نگهداری وسایل، نگهداری شاسی عکس و انجام کلیه امورات مربوط به عروس و داماد است.
  5. از دیگر وظایف مربوط به ساقدوش ها ، گرم کردن مجلس و برقراری شور، هیجان در مراسم است.

نکات مهم درباره ساقدوش در مراسم عروسی

4.352
این مطلب مفید بود ؟457
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی