ناصر حجازی

ششمین سالگرد درگذشت ناصر حجازی

تاریخ انتشار : 2 خرداد 1396کد مطلب : 49921زمان مطالعه : 2 دقیقه
ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران و تیم استقلال دوم خرداد 1390 به خاطر سرطان ریه درگذشت, امروز ششمین سالگر درگذشت این اسطوره است.

سالگرد درگذشت ناصر حجازی

دومین دروازه بان برتر قرن آسیا و گلر تیم ملی ایران در جام جهانی 1978 آرژانتین، پس از دست و پنجه نرم کردن طولانی با بیماری سرطان روز دوم خردادماه سال 1390 در بیمارستان کسری درگذشت.

امروز دوم خرداد است؛ ششمین سالگرد درگذشت ناصرحجازی، اسطوره باشگاه استقلال.
ناصر حجازی، دروازه بان اسطوره ای فوتبال ایران و تیم فوتبال استقلال ساعت 10:55 دقیقه صبح روز دوشنبه دوم خرداد 1390 به به دلیل بیماری سرطان ریه در بیمارستان کسری تهران درگذشت.

ناصر حجازی

ناصر حجازی اسطوره استقلال

هنوز وقتی یاد دوم خرداد 1390 می افتیم تمام تن و بدن مان می لرزد؛ مردی از جامعه فوتبال ایران در این روز پرکشید که به معنای واقعی محبوب و بی جایگزین بود.

ناصر حجازی مردی بود از جنس شفافیت، صداقت و البته مردم داری. مردی که از خانواده فوتبال بود اما دردش و دغدغه اش، درد و دغدغه مردم و اجتماع و بود و به واقع از صحبت هایش این موضوع به خوبی عیان و مشهود بود.

ناصر حجازی، دروازه بان اسطوره ای استقلال در درون قفس توری هم دیگر تکرار نشد و هیچگاه دیگر هیچ دروازه بانی و شاید هیچ بازیکن دیگری چه از لحاظ فنی و چه از لحاظ شخصیتی و اخلاقی به اندازه ناصرخان محبوب دل آبی ها نشود.
مرد بزرگ آبی ها حتی در آن برهه ای که ردای مربیگری استقلال را نیز بر تن کرد موفق شد بعد از سال ها همراه با این تیم یک بار دیگر به بالاترین سطح فوتبالی در قاره کهن راه پیدا کرده و فینالیست این رقابت ها شود تا در این سمت هم بتواند فاتح قلب آبی ها شود.

ناصرخانِ دوست داشتنی فوتبال ایران بعد از سال ها افتخارآفرینی با پیراهن تیم های ملی فوتبال ایران و استقلال در عرصه بازیگری و مربیگری سرانجام در سال 1390 از پا درآمد و برای همیشه این کره خاکی را ترک کرد.
و شاید زیباترین یاد و خاطره ای که از حجازی به یادگار مانده است این بیت شعر باشد:«من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی...ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم»

امروز جای آبی مرد حسابی خالیست...
خدایش بیامرزاد.. روحش شاد...

ششمین سالگرد درگذشت ناصر حجازی

511
این مطلب مفید بود ؟110
برگرفته از فارس -/ح
برچسب :
وبگردی