سامانه بارشی

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز سه شنبه

تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1399کد مطلب : 28362زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم بارش ها در کشور، از ورود سامانه بارشی جدید طی بعد از ظهر روز سه شنبه (16 اردیبهشت) خبر داد.

ایسنا:صادق ضیائیان اظهار کرد:براساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و خروجی مدل ها امروز (13 اردیبهشت) در بیشتر مناطق کشور عمدتا در ساعات بعد از ظهر رگبار باران ، گاهی رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت و بارش تگرگ در مناطق مستعد پیش بینی می شود. 

وی با اشاره به این که شدت بارش امروز در شمال غرب کشور خواهد بود تصریح کرد:فردا (14 اردیبهشت) به جز جنوب سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب خوزستان بارش ها در سایر مناطق کشور ادامه دارد. 

ضیائیان با بیان این که روز دوشنبه (15 اردیبهشت) در استان های خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار باران دور از انتظار نیست تصریح کرد:سامانه بارشی طی این روز از کشور خارج خواهد شد و از بعد از ظهر روز سه شنبه (16 اردیبهشت) سامانه بارشی دیگری به کشور وارد می شود که بارش هایی را در برخی نقاط شمال غرب و غرب به دنبال دارد. 

به گفته مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، این سامانه بارشی روز چهارشنبه تقویت می شود و علاوه بر شمال غرب و غرب در استان های واقع در دامنه های البرز غربی و مرکزی، استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و جنوب غرب کشور سبب رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و بارش تگرگ در مناطق مستعد می شود. 

ضیائیان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت:آسمان تهران فردا ( 14 اردیبهشت) ابری در بعضی ساعات وزش باد شدید همراه با بارش باران و رگبار و رعد و برق با حداقل دمای 13 و حداکثر دمای 21 درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (15 اردیبهشت) نیز کمی ابری در بعضی ساعات وزش باد شدید با حداقل دمای 14 و حداکثر دمای 25 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام/م

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز سه شنبه

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : هواشناسی
وبگردی