سحر قریشی

حضور جنجالی سحر قریشی در یک تئاتر

تاریخ انتشار : 17 آذر 1396کد مطلب : 60941زمان مطالعه : 3 دقیقه
حضور سحر قریشی بازیگر سریال دلنوازان در نمایش لامبورگینی به نویسندگی و کارگردانی سیامک صفری جنجال برانگیز شد.

حضور سحر قریشی در یک تئاتر جنجالی شد

سحر قریشی بازیگری که با سریال دلنوازان در تلویزیون به شهرت رسید این روزها تجربه جدیدی در تئاتر کسب کرده و به ایفای نقش در یک نمایش پرداخته است اما این حضور جنجال برانگیز شد.

جنجال برانگیز شدن حضور سحر قریشی در تئاتر

سیامک صفری که پیش از این نمایش «لامبورگینی» را به همراه اشکان خطیبی اجرا کرده بود در قسمت دوم این نمایش از سحر قریشی برای بازی استفاده کرده است.
بازیگر فیلم "اعترافات ذهن خطرناک من" گفت:من از ابتدا می دانستم که انتخاب سحر قریشی به نوعی زمین خوردن است. در این میان دوستانی هستند که همواره خواسته اند زمین بخورم و حالا فرصت را برای این قضیه مناسب دیده اند. در این میان برخی به صورت مستقیم جلوی من ایستاده اند و برخی هم می خواهند با سکوتشان سیامک صفری را از بین ببرند.
سیامک صفری بازیگر و کارگردان تئاتر در خصوص حاشیه های ایجاد شده در قبال انتخاب سحر قریشی برای اجرای جدید خود گفت:اگر می بینید برخی هجمه ای را علیه من راه انداخته اند به این خاطر است که من سیامک صفری هستم. ادعا می کنم تنها فردی بوده ام که در این سالها به تئاتر وفادار و پای آن ایستاده ام.
بازیگر نمایش "خاطرات و کابوس های یک جامه دار" درخصوص سابقه کاری خود ادامه داد:بسیاری از تماشاگران هستند که اولین برخوردشان با تئاتر دیدن بازی من بوده و با تماشای آثار من بزرگ شده اند پس لازم نیست بگویم که من بهتر از بسیاری منتقدین امروزی بهتر و بیشتر تئاتر را می شناسم. من از ابتدا زیر نظر علی رفیعی تئاتر را یاد گرفته ام پس این دوستان بدانند به کاری که می کنم آگاهم و با شعور این انتخاب کرده ام.

 سحر قریشی

سحر قریشی در نمایش لامبورگینی

وی افزود:از همان ابتدای راه دریافته ام که بازیگر باید حیوان صحنه باشد و بلدم که چرا و چگونه بازیگرم را انتخاب کنم. نیازی نیست این دوستان نگران تئاتر باشند. بازیگر تئاتر باید دارای دو المان شعور صحنه و تخیل باشد. سحر قریشی هر دو مورد را برای بازی در این اثر داشت.
بازیگر فیلم "اعترافات ذهن خطرناک من" در خصوص انتخاب اول خود به جای سحر قریشی تاکید کرد:این نکته را بسیاری از مخاطبان نمی دانند که اولین بازیگری که برای این نقش انتخاب کرده بودم پانته آ پناهی ها بود. منتها این بازیگر خوب تئاتر و سینما در بازه زمانی که مورد نظر من بود مشغله های دیگری داشت و نتوانست در این کار بازی کند.
وی درباره انتخاب بعدی خود یعنی سحر قریشی اذعان کرد:بعد از آن با سحر قریشی وارد مذاکره شدم و وی خوشبختانه کار را پذیرفت. بعد از شروع تمرینات متوجه شدم که این بازیگر به سرعت خود را تطبیق داده و شعور صحنه را یاد می گیرد. مهم ترین دلیل انتخاب من برای سحر قریشی این بود که برخلاف همه وی ادعای بازیگری نداشت.
بازیگر نمایش "می سی سی نشسته می میرد" از تعمدی بودن این انتخاب افزود:پیش از انتخاب سحر قریشی به هیچ وجه فکر این هجمه ها را نمی کردم زیرا همواره کمال طلبی خود را داشته و راه خود را می روم اما خیلی وقت ها به این کمال نرسیده ام زیرا شرایط تئاتر ایران افتضاح است.
وی درباره اتهام گیشه محور بودن انتخاب سحر قریشی اضافه کرد:مساله را باید به صورت کلی نگاه کرد. مسئولین فرهنگی ما تنها بر آثار نظارت دارند و فراموش کرده اند که باید از تئاتر حمایت هم بشود. وقتی هیچ حمایتی از گروه ها صورت نگیرد بدون شک تئاتر باید خودش پول خودش را در بیاورد. پس به طور طبیعی برای حیات نیاز به درآمدزایی دارد. البته من بعد از انتخاب سحر قریشی متوجه شدم که وی در میان مردم طرفداران زیادی دارد و از ابتدا انتخابم بر این اساس نبود. این اتهامات ناشی از عدم شعور و درک افرادی است که به نوبه خود می خواهند سیامک صفری را در سکوت خبری بگذارند اما نمی دانند که من با این شیطنت ها زمین نمی خورم. اگر می خواستم پول در بیاورم که 30 سال تئاتر کار نمی کردم.

حضور جنجالی سحر قریشی در یک تئاتر

3.318
این مطلب مفید بود ؟126
برگرفته از سینما پرس / م.ف
وبگردی