نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها مواد غذایی که باعث سردرد می شوند
سردرد ، عوامل سردرد
گروهی از محققان دریافتند که برخی مواد غذایی در بروز سردرد تاثیر بسیاری داشته و باعث افزایش فشار خون می شوند.با پرهیز از این غذاها می توان تا حدودی از این بیماری را کنترل کنید.

مصرف این مواد غذایی سر درد را به همراه دارد.

سردرد داشتن یکی از درد های عادی در میان اغلب مردم هست که دلایل زیادی در به وجود آمدن آن می تواند نقش داشته باشد.یکی از این دلایل خوردن غذاهای مختلفی است که باعث درد و یا تشدید آن می شود.

گروهی از پژوهشگران در یک پروژه تحقیقاتی برای شناسایی غذاهای عامل ایجاد سردرد به بررسی برخی از مواد غذایی خاص پرداختند.

محققان طی این مطالعات دریافتند که مواد غذایی دودی شده و یا فرآوری شده همچون گوشت، ماهی و سبزیجات که در آن از ترکیباتی چون نمک، نتیترات سدیم و یا شکر استفاده شده در ایجاد سردرد بسیار موثر هستند.
 
سردرد

مواد غذایی ابجاد کننده سردرد

از دیگر مواد موثر در ایجاد سردرد می توان به پنیرهای کهنه و چندین ساله، مرکبات، ترشی کلم و سس سویا نیز اشاره کرد.

بر اساس گفته محققان، این مواد غذایی حاوی تیرامین هستند که از تجزیه پروتئین ها در مواد غذایی مانده (چندین ماهه یا چندین ساله) تشکیل شده و می تواند باعث افزایش فشار خون و در نتیجه به عنوان عاملی موثر برای بروز سردرد ظاهر شود.

لازم به توضیح است که تیرامین اسید آمینه ای است که به طور طبیعی در غذاهای مانده وجود دارد. بر اساس مطالعات انجام شده در این زمینه، به طور معمول هر قدر ماده غذایی پروتئینی مانده تر باشد، تیرآمین آن نیز بیشتر خواهد بود.

پژوهشگران معتقدند پرهیز از مصرف مواد غذایی حاوی تیرآمین مانند پنیر مانده، برخی گوشت های فرآوری شده و غذاهای ایجاد کننده فشار خون، به ویژه برای افرادی که از داروهای بازدارنده مونوآمین اکسیداز برای درمان سردرد خود استفاده می کنند، ضروری به نظر می رسد چراکه مصرف غذاهای حاوی تیرامین همزمان با مصرف داروهای مهارکننده مونوآمین اکسیدازها موجب افزایش بیش از حد فشار خون خواهد شد.

مواد غذایی که باعث سردرد می شوند

برگرفته از مهر-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 28 8
نظر کاربران
میترا

میترا

سردرد های من بیشتر بعد از خوردن ناهار خوابیدن بعد ان شروع میشه و غذاهای ذکر شده هم تو نهار استفاده نمیکنم

پاسخ دادن 4 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف