سردرد
سردرد ها به انواع مختلفی تقسیم می شود و هرکدام علائم مخصوصی دارند. با شناخت این علائم و نشانه ها می توانید بهترین روش درمان را انتخاب کنید.

نشانه مشکل سلامتی که بدن با سردرد نشان می دهد 

داشتن سردرد، یک مشکل بد و تحمل آن هم بسیار سخت است! با این حال هر چقدر تکرار شده یا شدت آن افزایش یابد، تحمل آن یک کار واقعا مشکلی می باشد. اما جدا از این بحث، آیا می دانستید که سردرد شما می تواند نشانه ای از مشکل دیگری در بدن شما باشد؟
انواع مختلفی سردرد وجود دارد که هر کدام از آنها دارای علت، تاثیر و علائم متفاوتی می باشند. امروزه سردردها بسیار زیاد و رایج هستند و اغلب بسیاری از افراد  برای درمان سردرد از برخی داروهای ضد سردرد استفاده می کنند.
داروهای ضد سردرد مانند ایبوپروفن، با اینکه سردرد شما را از بین می برد ولی متقابلا تهدیدی برای کبد و سایر اندام های حیاتی بدن محسوب می شود. در این بخش از نمناک قصد داریم تا شما را با چگونگی یافتن ریشه سردرد آشنا سازیم. 
سردرد

4 نوع سردردی که هشدار جدی سلامتی هستند

طی بیانیه دکتر ساکیب متخصص مغز و اعصاب، وقتی شما به سر درد مبتلا می شوید این واکنش، نشان دهنده چراغ هشدار به رنگ قرمز برای بدن می باشد که شما باید ریشه این مشکل را یافته و آن را درمان کنید . امروزه 4 نوع سردرد شایع در بین افراد وجود دارد. اگر به دنبال بهترین روش درمان برای آنها هستید، به ادامه این بخش از نمناک توجه کنید.

1- سردرد سینوسی :

سردرد های سینوسی اغلب به دلیل التهاب در سینوس به وجود می آید. این نوع سردرد می تواند بسیار سخت باشد، همراه آن عفونت زیادی خواهید کرد و باعث حرارت بیش از حد بدن شما می شود که می تواند در روی گونه هاو پیشانی شما ظاهر شده و تب طاقت فرسایی شما را نیز تهدید خواهد کرد. برای درمان این سر درد باید مصرف مایعات را افزایش داده و از مواد غذایی که دارای ویتامین C می باشند برای بهبودی سریعتر مصرف کنید.

2- سردردهای تنشی :

این نوع سردرد ها، از رایج ترین سردردها محسوب می شوند و بیشتر از هر گونه دیگر شما را اذیت خواهند کرد. آنها می توانند در فشارهای بالایی ظاهر شده و درد زیادی را در پیشانی، پشت سر، گردن و گیجگاه شما ایجاد کنند. برای کاهش و درمان این نوع سردرد از چای زنجبیل استفاده کنید.

3-سردرد چشمی :

سردردهای چشمی در هر چند دوره یکبار به وجود می آیند و فشار زیادی را به بالای چشم وارد می کنند در حدی که شما به زور چشم خود را باز می کنید. این نوع سردرد می تواند به طور ناگهانی باعث ایجاد درد در یک سمت سر شما شود. علت آن هنوز مشخص نشده است اما برای درمان آن می توانید از فلفل کاین استفاده کنید.

سردرد

4-میگرن :

میگرن را می توان بدترین نوع سردرد نامید که علائمی مانند سرگیجه، استفراغ، اختلال در بینایی و حساسیت نسبت به نور را دارد. برای درمان میگرن می توانید از امگا3، ویتامین B12 (ریبوفلاوین) و منیزیم استفاده کنید.

بدن با هرنوع سردرد به ما چه می گوید؟

4.560
این مطلب مفید بود ؟546
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/م.ح
وبگردی