سرطان ریه

علائم و راههای درمان سرطان ریه

کد مطلب : 11668تعداد نظرات : 77 نظرزمان مطالعه : 5 دقیقه
سرطان ریه نوعی بیماری است که مشخصه ی آن رشد کنترل نشده ی سلول در بافت ریه است. در این بخش نشانه های سرطان ریه و راههای تشخیص و درمان سرطان ریه را برایتان خواهیم گفت.

از عوامل تا راه های درمان سرطان ریه

سرطان ریه به عنوان یکی از کشنده ترین نوع سرطان ها در جهان سالانه شمار زیادی از زنان و مردان را به کام مرگ می کشد. سرطان ریه بعد از سرطان پستان دومین عامل مرگ و میر زنان در جهان است .

سرطان ریه چیست؟

سرطان ریه  نوعی بیماری است که مشخصه آن رشد کنترل نشده سلول در بافت های ریه است. گفتنی است که اگر این بیماری درمان نشود، رشد سلولی می تواند در یک فرایند به نام متاستاز به بیرون از ریه گسترش پیدا کند و به بافت های اطراف یا سایر اعضای بدن برسد.  انواع اصلی سرطان ریه سرطان های ریه سلول کوچک (SCLC)، که سرطان سلولی جو شکل نیز نامیده می شود، و سرطان ریه سلول غیر کوچک (NSCLC) هستند. شایع ترین علائم عبارتند از سرفه (همراه با خلط خونی)، کاهش وزن و تنگی نفس.

 سرطان ریه و درمان آن

عوامل ابتلا به سرطان ریه

علت ابتلا به سرطان ریه

دلیل 90 درصد از سرطان های ریه قرار گرفتن در معرض دود دخانیات برای یک مدت طولانی است . درصد ابتلا به سرطان ریه در افرادی که سیگار نمی کشند 15٪ است.

آلاینده های موجود در هوای محیط زیست و محل کار:موادی چون آزبست (پنبه نسوز)، گاز رادون (گازی بی رنگ و بی بو که از تجزیه طبیعی اورانیم در آب، خاک و مصالح ساختمانی قدیمی تولید می شود)، اورانیوم و نیکل عامل مستعد کننده و پیشتاز در ابتلاء به سرطان ریه هستند. 

استنشاق دود سیگار در محیط برای افراد غیر سیگاری 

عوامل ژنتیکی:وجود سابقه سرطان ریه بین اعضای نزدیک خانواده احتمال ابتلا به این سرطان را افزایش می دهد. 

عوامل ایمنولوژیک (ایمنی) : نارسایی مکانیسم ایمنی طبیعی بدن عاملی مستعد کننده در ایجاد سرطان ریه شناخته شده است. 

علائم و نشانه های سرطان ریه

متاسفانه، نشانه های سرطان ریه سال های متعددی طول می کشد تا خود را بروز دهد اما در کل نشانه های و علائم سرطان ریه شامل:

سرفه افرادی که سیگار نمی کشند بیش از دو هفته طول می کشد.

تغییر رنگ خلط سینه

 مشاهده خون در خلط سینه

دوره های مکرر حالت ذات الریه یا برونشیت

سرفه افرادی که سیگار می کشند زیاد می شود و از شدت بیشتری برخوردار است.

افزایش میزان خلط سینه

خس خس کردن سینه

 خستگی مفرط

از دست دادن اشتها

سر درد، درد استخوان و درد مفاصل

شکستگی های استخوان که مربوط به جراحت های تصادفی نباشد

اثرات وابسته به اعصاب، عدم تعادل در راه رفتن و یا از دست دادن حافظه به سورت دوره ای

ورم گردن یا صورت

از دست دادن وزن بی دلیل

سایر علائم و نشانه ها ممکن است در اثر کسترش این سرطان به سایر بخش های بدن باشد که شامل سر درد، ضعف، درد، شکستگی استخوان، خونریزی و یا لخته شدن خون باشد.

 راههای تشخیص سرطان ریه

روش های تشخیص بیماری

راه های تشخیص سرطان ریه

با توجه به وضیعت عمومی سلامت فرد، بررسی های تشخیص سرطان ریه ممکن است شامل: 

 عکس برداری از ریه ها با تابش اشعه X 

 آزمایش خلط 

سی تی اسکن: در این روش دستگاه سی تی اسکن با گرفتن تعدادی عکس توسط اشعه ایکس، تصویری سه بعدی از بدن را نشان می دهد و از این طریق محل و اندازه دقیق ضایعه و پراکندگی تومور ریه به بخش های دیگر قفسه سینه یا اندام های دورتر مانند کبد مشخص می شود. 

 پرتونگاری با استفاده از تشدید میدان مغناطیسی:این آزمایش مشابه سی تی اسکن است با این تفاوت که به جای تابش اشعه X از مغناطیس جهت عکسبرداری از اعضای بدن استفاده می شود. در این آزمایش بیمار به مدت 30 دقیقه به طور ساکن درون اتاقک این دستگاه می ماند و تصاویر مقطعی از بدن او تهیه می شود. 

 نمونه برداری یا بیوپسی: بررسی میکروسکوپی از نمونه بافت تومور. این آزمایش بسیار مهم است زیرا مطمئن ترین روش برای تشخیص سرطان ریه و نوع آن به حساب می آید. 

 توموگرافی با نشر پوزیترون یا پت اسکن - در این روش دستگاه اسکنر در اطراف بیمار می چرخد و تصویر از طریق نشر پوزیترون بوسیله یک ماده رادیواکتیو که به بیمار تزریق شده و یا توسط او استنشاق 

می شود، شکل می گیرد، با این روش مشاهدهً بصری ریه درسه بعد امکان پذیر می شود. 

 سونوگرافی در این شیوه از امواج صوتی جهت بررسی ساختار توده در ریه استفاده می شود. 

 آزمایش تنفس: در این شیوه بیمار قبل از جراحی تحت آزمایشات تنفسی متفاوت قرار می گیرد. 

 آزمایش خون:تومورهای سرطانی آنتی ژن و آنزیم های مشخصی را تولید می کنند که ممکن است از طریق آزمایش خون کشف شوند. اندازه گیری آنتی ژن کارسینو امبریونیک و آنزیم NSE از آزمایش های غربالگر این بیماری است. افزایش میزان سطح این پروتئین ها مبین نشانه های سرطان و کاهش میزان آنها در حین درمان نشانه مهار کردن رشد سرطانی سلول های بیمار است. 

 اسکن استخوان: تصویربرداری از استخوان به وسیله یک ماده رادیواکتیو روشی بسیار ارزشمند است که در تشخیص انتشار سرطان به استخوان، مؤثر بودن درمان سرطان و روند التیامی نواحی درگیر در استخوان به کار می رود. 

 

راههای درمان سرطان ریه

 جراحی: معمولا اگر ضایعه بدخیم منحصر به ریه باشد ممکن است بخش کوچک یا تکه کاملی از ریه 

سوزاندن ضایعه بدخیم با اشعه لیزر:در بعضی موارد ضایعه بدخیم سرطان ریه منجر به مسدود شدن حنجره می شود. در چنین موردی پزشک با سوزاندن ضایعه بدخیم با اشعه لیزر راه عبور هوا را برای بیمار باز می کند. این روش به طور کامل نمی تواند منجر به ازبین بردن ضایعه بدخیم شود اما کمکی است جهت سهولت تنفس در بیمار. 

شیمی درمانی: جهت از بین بردن یاخته های سرطانی پراکنده مورد استفاده قرار می گیرد. شیمی درمانی جهت پیشگیری از عود بیماری و مواردی که سرطان در بدن پخش شده تجویز می شود. استفاده از داروهای شیمیایی منجر به انهدام سلولهای سرطانی می شود. 

 رادیوتراپی یا اشعه درمانی: جهت از بین بردن مستقیم ضایعه بدخیم ریه بکار گرفته می شود. در این روش از اشعه با انرژی زیاد استفاده می شود و این اشعه با آسیب رساندن به سلولهای زنده منجر به مرگ آنها می شود. خستگی شدید، افسردگی، تهوع، استفراغ، بی اشتهایی و آسیب های عروقی و تنفسی از عوارض جانبی رادیوتراپی است. همچنین رادیوتراپی ممکن است باعث سرکوب سیستم خونساز بدن و کاهش گلبولهای سفید و ضعف سیستم ایمنی بدن و نهایتا بروز عفونت شود. 

 درمان فوتودینامیک: استفاده از رنگ و نور است. در این شیوه رنگ به داخل یک ورید تزریق و سپس در تمام بدن منتشر می شود. بعد از چند روز، این رنگ فقط در سلولهای بدخیم باقی می ماند. سپس نور قرمز رنگ لیزری به سلول تابانده می شود و رنگ درون سلول سرطانی این نور را جذب می کند. این امر منجر به عکس العمل فوتوشیمیایی که مخرب سلول هاست می شود. 

 درمان بیولوژیکی یا ایمونولوژیک که مشتمل بر بازسازی، تحریک، هدایت و تقویت سیستم طبیعی دفاعی بدن بیمار است و با استفاده از آنتی بادی و هدایت سیستم دفاعی خود بیمار جهت مبارزه با سرطان صورت می گیرد. استفاده از عواملی مانند اینترفرون:سلولهایی که فعالیت ضدتوموری مستقیم دارند، و آنتی بادی های مونوکلونال که اثرات تداخل بقاء سلول را دارند، رشد سرطان را کاهش می دهد.  

علائم و راههای درمان سرطان ریه

4.71250
این مطلب مفید بود ؟117278
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : نمناک /ن
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
S.F1396-10-21
سلام.یه مدتیه پشت کتف سمت چپم درد میکنه.دقیقا موقعی که سرم ب سمت راست میچرخونم درد میگره.وگاهی هم طرف چپ سینم درد میگیره.شنیدم که علائم سرطان هس.واقعا راست هس یانه؟
5513
پری1396-10-02
نترسیدید از انجام آزمایش ؟ خداروشکر هیچی نبود نامزد من هم این علاعم و داره پیش دکتر رفتیم رادیو گرافی نوشته ولی هنوز نرفتیم راستش از جواب آزمایش میترسم
124
....1396-08-20
سرطان قابل درمان است. نگران نباشید.
204
پروین1396-07-27
من همه علایم را داشتم هر روزم خون از گلوم میومد تا اینکه تشخیص دادند التهاب ریه است با دو بسته قرص هم خوب شد
71
Parastoo1396-07-12
من حس میکنم ی چیزی تو گلومه اب دهنمو قورت میدم هم حسش میکنم گاهی اوقات درد میکنه اما بیشتر وقتا حسش مبکنم تو گلوم این نشانه چیه نگرانم خیلی اگه میشه راهنماییم کنین
145
a.p1396-07-03
سلام اگه خلط خونی و درد بدن و خس خس سینه و طولانی بودن سرفه رو یکی داشته باشه حتما به معنی اینکه کسی سرطان داره؟
174
ali1396-06-24
من ی مدت سرفه میکنم و انگار‌خفه میشم بعد اینکه غذا میخورم سرفه ها و خفگی ها شروع میشن دل زحفه میگرم زیاد
22
محمد1396-05-10
گوشت قرمز لبنبات قند غیر طبیعی شکر وغیره در هر مرحله از بیماری باید کلا قطع بشه هشت ماه هر روز آب هویچ فراوان تمیز و لیمو ترش همراه با غذا لیموترش تازه ودر نهایت توکل به خدای مهربان
50
محمد1396-05-10
گوشت قرمز لبنبات قند غیر طبیعی شکر وغیره در هر مرحله از بیماری باید کلا قطع بشه هشت ماه هر روز آب هویچ فراوان تمیز و لیمو ترش همراه با غذا لیموترش تازه ودر نهایت توکل به خدای مهربان
43
محمد1396-04-31
ی سالو نیم پیش فهمیدیم مادرم سرطان دهانه رحم داره بردیمش تهران رحمشو برداشتن ولی زده بود به لگنش 28جلسه رادیوتراپی و7جلسه شیمی درمانی شدبازم ی چیزی تولگنش بود دکتراگفتن کوچیکه بعد3ما رفتیمدیدیم متاستاز زده ب زیر کلیه چپ و ریه. ازاوایل هم درد پهلو چپ زیاد داشت دکتراگفتن عوارض شیمی درمانی.بازم داره شیمی درمانی میشه.ی جورایی دارم پرپرشدنشو جلوچشم میبینم25سالمه ولی مث بچه گریه میکنم دکترا جوابمون کردن.فقط از خدامیخوام زجرش نده با یه نفس راحتش کنه .ای خدا
162
نازگل 1396-04-14
سلام من هم چند وقتیه که تنگی نفس دارم و سرفه با خلط اما خونی نیست ولی دکتر چیز خاصی بهم نگفته البته گفت عکست مشکوک به برونشیت هست
51
مینا1396-04-13
سلام من چند روز نفس تنگی دارم یکم امروزم قفسه سینم درد گرفت یکم ۱ ماه سیگار میکشم دیگه الان چند روز کنار گذاشتم خلطم خیلی ندارم ممکن سرطان باشه فردا آزمایش دارم ترو خدا بگید واقعا نگرانم
53
ستاره1396-04-10
به نظرم گیاه درمانی خیلی بهتره
95
حسین1396-04-03
سلام من پدرم سرطان زده بود تو کلیش .کلیه رادراوردن حالا دکتر میگه به ریه اش هم سرایت کرده کاملا خودشا باخته همش میگه من میمیرم براش دعا کنید
134
سحر1396-03-11
سلام.من تازه فهمیدم ک پدرم سرطان ریه داره از چیزایی که خوندم تو نتایج آزمایشاتش اینه که به اندازه یه سوزن ۱ونیم سانتی هستش..کسی اطلاع داره که این اندازه کمه یازیاد؟با جراحی خوب میشه یانه؟
241
ali1396-03-06
من چند روزه از نایحه گلو به پایین احساس درد و سوزش دارم سلفه و خلت هم دارم ولی خونی نیستش احتمال سرطان هستش لطفا جواب بدید...
109
آنیتا1396-03-04
انشا الله همه ی مریض ها شفا پیدا کند
101
انیتا1396-03-03
من نمیدونم نفس تنگی دارم ولی یه ساله و سرفه هم دارم ولی دکتر میگه حساسیته ولی حساسیت من زمستان است وخلط هم دارم امروز در خلطم خون قرمز اومده لطفا جواب دهید خیلی می ترسم که سرطان داشته باشم و بمیرم
32
..1396-03-03
من داخل قفسه سینم درد شدیدی احساس میکنم اول فک میکردم از قلبم است ولی احساس میکنم وقتی درد میگیره نفس کشیدن برام خیلی زجر اور میشه. ایا این علائم سرطان میشه. سن:15
132
انیتا1396-03-03
انشا الله مادرت به زودی شفا پیدا کند آمین
122
مجید1396-02-31
مادرم سرطان ریه داره .خیلی سرفه میکنه و نفس تنگی داره ..تو رو خدا براش دعا کنین دارم دیوونه میشم :(
201
یاس1396-02-18
سلام .نامزد من سرطان ریه داره.تازه چن روزه که فهمیدیم.لطفا براش دعا کنید .ما خیلی برای زندگیمون تلاش کردیم.
122
m.y1396-02-14
بابابزرگ من چهارسال این بیماری روداشت اما اصلا معلوم نبود تا اینکه دوماه پیش سرفه هاش شدید شد و هیچ خلتی هم نداشت .همه دکتر ها گفتن مریضی خاصتی نیست سرما خوردگی ام یکی از دکتر ها به داداشم گفته بود سرطانه داداشم اصلا به ما نگفت تا اینکه بابابزرگم رو بردن دکتر وبعد چند روز فوت شد.دکتر هاگفتن ازشدت بزرگی غده ریه هاش آب اورده
54
سارا1396-06-29
نه تو نمیشه چون بابای منم سرطان گرفت آخر سر مرد
532
atefe1396-02-07
سلام. سرطان ریه اصلا قابل درمان هست. یعنی شیمی درمانیم جواب میده؟30کیلو لاغر شدم
175
ساغر1396-01-26
داداش عزیزم سرطان گرفته امکان داره خوب بشه؟؟؟ شش روز پیش فهمیدم کارمون همش گریه شده. تورو خدا براش دعا کنین داریم دیوونه میشیم
164
دختر مادر1395-12-19
مامان من سال ۸۵ با مشکلات تنفسی روبرو شد نفسشون بالا نمی اومد میرسوندیم بیمارستان مثل ماهی اکسیژن رو تنفس میکرد. شاید شش ماه همینطور سریع میرسوندیم بیمارستان دولتی. یکی از دکترای اونجا به مامانم گفت میخوای چهارده ساله شی خب شصت سالته خانم مامانم رو بیمارستان خصوصی خوابوندیم یه دکتر جوون بیماری مامانم رو تشخیص داد که توده تو ریه مامانم هست به مامانم گفت حاجی خانم با همین بیماری تا صد سالگی زنده نگه میدارمت . ما با این بیماری طوری برخورد کردیم که به حرف دکتر برسیم . اصلا جدی نگرفتیم در حالیکه دکتر مامانم به مامانم زنگ می زد و حالش رو می پرسید تا امسال که مامانم غذا نمی تونست بخوره متاسفانه توده بزرگتر شده بود و مامانم پس از ده سال بعلت ایست تنفسی فوت شد. ایکاش دکترا به مریضا نگن سرطانه . ما هنوز نمیدونیم مامان من سرطان داشته یا نه؟!! به قدری مامانم در این ده سال مثل بقیه آدم های سالم زندگی کردو فکر میکردیم مامانم سرما خورده بوده و خوب شده و دکترش هم چند وقت به چند وقت اسپری براش می نوشته. بیماری رو جدی نگیرین. انشالله همه سلامت باشید.
75
آنیتا1396-03-03
از استرس هم میشه
62
mamadi1396-01-04
به یه دکتر مراجع کن.فکرهای بیخودی به سرت نیار.
92
دختر تنها1395-12-13
سلام میشه یکی جوابمو بده لطفا خواهش میکنم من از دهنم خون میاد بدون سرفه و قفسه سینه ام هم خیلی درد میکنه ولی هیچ سرفه ای ندارم میتونه از علائم سرطان ریه باشه؟
113
خلیل1395-12-11
آیا ممکنه این توموربصورت اختلال یا تاثیر در دیابت هم دیده بشه؟ آخه مادر من دیابت داره و الان تشخیص دکترش میگه ممکنه بخاطر تومور سرطانی تو ریه ش میزان انسولین خونش تنظیم نمیشه، لطفا راهنمایی کنید
12
هم یار1396-02-15
قبولت دارم... عمر دست خداس دیر یا زود از این دنیا میری... یا حق انشاا... خوب بشی گرچه درصدش کمه...
64
پارمیدا 1396-02-02
سلام من واقعا نمیدونم باید چی بگم ولی شما فکر نمیکنی که این کارت خودخواهی خودتو بزار جای یه مادر بیست و سه سال بچتو بزرگ کنی که اخرش این بشه شما که به کار خدا اعتقاد داری بدون اون پیامی که خوندی یه نشونه از طرفش بوده این تصمیم شما یه تصمیم هیجانیه زندگی دست شما یه امانته امانت دار خوبی باشید اینم بگم که شعار نیست من 14 سالمه برای این حرفاهم بچه ام من اسم دارم هزار بار شده که داشتم میمردم ولی بعد از هر حمله شادتر از قبل از زندگی لذت میبرم چون به نظرم خدا بهم یه فرصت داده شما هم همینی خدا بهت یه شانس داده چون لیاقتشو داشتی ازت خواهش میکنم برو دنبلش
42
این کارشما خودکشیه.1395-12-23
جسم شما امانتی الهی است،تا ابد مسؤل کارهاتون هستید،لذت زودگذر رو کناربگذارید،از خود خداکمک بخواین که اون ازهمه تواناتره.حداقل به خانوادتون خبر بدین،چون تحمل مرگ ناگهانی خیلی سخته.توبه کنید
165
فرید1395-12-09
حقیقتش من یه یک سالی هست سرطان ریه دارم حالا شاید هم بیشتراز یک سال باشه چون زمانی فهمیدم که یک مطلبو خوندم نوشته بود خلط داشتن همراه با لخته خون داشتن نشون دهنده اینه که سرطان ریه داری، حالا جالبش اینجاست هرکی جای من بود نگران میشد ولی همون لحظه خندیدم و گفتم خوب اگه اینجوریه من دو یا سه سالی هست این اعلائمو دارم.خلاصه رفتم پیش دکتر گفتم آقای دکتر واقعیتش تازه فهمیدم به احتمال زیاد سرطان ریه دارم کتر خندیدو گفت:پس چرا با ذوق شوق میگی گفتم نمیدونم والا خودمم نمیدونم اینجا بود که دکتر با کمی خنده گفت برو آزمایش بده عکس بگیر خلاصه این ور برو اون ور برو از نفس افتادم بسکه دنگوفنگ داشت همین چنتا آزمایش و عکس خلاصه اومدم پیش دکتر گفتم بیا این جواب آزمایش اینم عکس اینم...وحالا بماند دیگه چی بهش دادم خلاصه،،،،،،،،،،،، به اندازه همین کاماها منتظر وایسادم بعداز مدتی گفت بیا داخل رفتم پیشش قلبم تالاپ شلوپ میزدها.گفتم آقای دکتر بجایی هم رسیدی مکس کرد هنوز داشت نگاه برگه آزمایش میکرد دوباره پرسیدم آقای دکتر چی شده بجایی هم رسیدی،بازم مکس کرد چیزی نگفت،، دیگه حوصلم پوکید گفتم آقای دکتر من به یجاهایی رسیدم هنوز هم شما نرسیدی به جایی گفت عزیزم کسی همراهت هست مادرت پدرت یا کس دیگیی گفتم نه ولی اگه شما بخواین برم با بزرگترم مزاحمتون میشیم، از حرفی که زدم یه خنده تلخی کردو گفت: اخه من به تو جوون بیستوسه ساله چی بگم خلاصه گفت اره سرطان داری گفت ببین دخانیات باهات چیکار کرد دیگه اصلا نباید بکشی درست میشه اینشاالله نگران نباش منم یکم سکوت کردم نمیدونستم چی بگم یلحظه اینگار زندگی واسم تموم شده بود خاطرات خوش زندگیمو داشتم مرور میکردم تو همون چندثانیه سکوتم دکتر هم داشت امیدواری بهم میداد واسه خودش چهچه میکرد ولی من حواسم جای دیگه بود.خلاصه از فکر در اومدو گفتم دمت گرم دکتر جون خدافظ رفتم تو یه پارک نشستمو همینجور که داشتم فکر میکردم حواسم نبود یه نخ سیگار تو جیبم درآووردمو از ته ته ته دل کشیدم گفتم بابا بیخی سرطان سیخی چنده دنیا دو روزه یکم زودتر میریم اون دنیا خلاصه از اون روز گذشت تا الان که تقریبا یک سال میگذره ولی هیچ وقت به خانوادم چیزی نگفتم که سرطان ریه دارم نمیخوام بخاطر یک نفر یه خانواده از هم بپاشه،،حححح با اینکه الان دیگه بهم شک کردن میگن حتما تو چیزی مصرف میکنی فک میکنن موادی چیزی مصرف میکنم رنگو روم یکم به هم خورده همچنان خلط به همراه خون دارم با سرفه های خیلی زیاد و گاهی نفس تنگی...من اعتقاد دارم مرگ دست خداست و از مرگ هیچ ترسی ندارم. دلیل اینکه به خانوادم نگفتم چون نمیخواستم خانوادم به پام بسوزن.دیگه خیلی پیامم طولانی شد فقط اینکه اگه خلط همرا با خون داشتید برین دکتر سیگار هم نکشید که خودتون میدونید چی میشه با آرزوی سلامتی برای همتون یا علی
429
رها1395-12-07
سلام من همه این علائم به جز سرفه خونی وزات الریه دارم چه طوری بدون مراجعه به پزشک مطمئن شم که سرطان دارم یا نه.
134
Mahdiyar1395-12-07
سلام من بیستر از یک ساله خلط از دهانم خارج میشه ولی بیشتر اوقات رنگش سفید و سبز هست ایا من مبتلا به سرطان ریه هستم؟
3313
لیلا1395-12-03
مامان منم دو سال بیشتره داره از این مریضی رنج میبره تو رو خدا واسش دعا کنین
190
~~~1395-11-29
سلام نامزدم سرطان ریه داره ما هنوز اوله راه هستیم واسش دعا کنید سلامتیشو بدست بیاره.به امیده بهبودیه همه ی بیمارایه سرطانی.الهی امین
272
الهه1395-11-25
سلام من حدوده 5و6 ماهه که خلط دارم اولا خیلی شدید بود ولی الان از میزانش یه خورده کم شده ولی چیزایه سیاه رنگی داخله خلطم وجود داره سیگاری باقلیانی هم نیستم میشه راهنمایم کنید که این میتونه علایم سرطان ریه باشه یانه؟؟؟؟
364
......1396-01-03
سلام شما افکار وسواسی داری و همین باعث درد در بدنت میشه چون فشار روانی در بدنت تاثیر میذاره و تو داری به خودت تلقین میکنی که بیماری داری در صورتی که سالمی.
65
یه نفر ع1395-10-29
سلام من یه ذهنیتی دارم هی احساس میکنم این مریضیو دارم هر روز به این فکر میکنم که منم سرطان دارم . توی قفسه سینم یه دردی احساس میکنم اینم چند روز درد میکنه بعد از چند روز هیچ دردی احساس نمیکنم یعنی به طور کامل درست میشه بازم بعد از ۲.۳ هفته شروع میشه . چیکار کنم؟؟؟
127
پیمان1395-10-05
چند وقتیه تمام این علائم را دارم مثل خس خس سینه تنگی نفس شدید خلط و... از کجا میتونم مطمئن بشم که سرطانه یا نه؟ البته بدون مراجعه به پزشک ترجیحأ
236
محمد1396-04-31
احتمال 90درصد متاستاز به ریه هستش.بازم اومیدت به خدا
51
سجاد1395-10-04
سلام اميدوارم حال همه خوب باشه مادر من تومور استخًوان ازنوع بدخيم(سرطاني)داشت تا يك سال خورده اي درگيربودوالان خووووب شده.هرچندماه يك بار ازماش ميده اما اين دفعه سيتي اسكن كرد.يك ندول ريه به قطر٨ميلي متروديگري به قطر٢٢ميليمتر در ريه ها وجود داره هركي اطلاع داره لطفا راهنماييم كنه كه چي هست وچطوردرمان ميشه با تشكر
198
ليلي1395-09-27
من حدوددوماه هس كه خيلي شديدسرفه ميكنم اين ميتونه نشوني ازسرطان ريه باشه؟؟؟؟
2813
مری1396-06-15
سلام، یکی از فامیلایه ما سرطان ریه داره ریه راستشو کامل گرفت پشت گوشش و سرشم گرفت الان شیمی درمانی رو شروع کرده امیدی هست به بهبهودیشون؟
3310
صادق 1395-09-11
من خودم سرطان ریه داشتم که با شیمی درمانی خوب شدم .البته باید بگم بعد از شیمی درمانی حتما باید نمونه گیری کنید که مطمین نشون میده در اون نقطه خوب شدید من دفعه ی اول این کارو نکردم دکتر فقط با توجه به عکس گفت خوب شدی ولی چون عکس دقیق نشون نمیده دوباره ریشه کرد ولی دفعه ی دوم که شیمی درمانی شدم نمونه گیری کردم
439
بهزاد1395-08-30
حاجي تو نميري من به خودم مشكوك شدم اخه هم سيگار ميكشم و اعلائمو حالا بايد از كجا شروع بكنم؟؟
114
علی1395-11-08
یا امام رضا شما مربضامونمو شفاعت کن بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَِّحیم
" اَمَّن یُّجیبُ المُضطَرَّ اِذا دَعاهُ وَ یَکشِفُ السُّوءَ وَ یَجعَلُکُم خُلَفاءَ الاَرضِ ءَاِلهٌ مَّعَ اللهِ قَلیلاً مَا تَذَکَّرُونَ "
« نمل . آیه 62»
396
علیرضا1395-11-06
امید بخدا داشته باشین عمر دست خداست
241
حسین1395-07-06
خواهر من سرطان معده داشت بهد از عمل جراحی وبر داشتن معدش خیلی اذیت شد الان افتاد روسرفه شدید دکتر ازش نمونه گرفت گفتن ریه ایشون سرطانی شده باید،شیمی درمانه بشه خیلی هم ضعیف شده واسش دعاکنید
334
ریحانه1395-07-04
پدر من هم متاسفانه به سرطان ریه دچار شد. با وجود اینکه ورزشکار بود و سیگاری هم نبود. عمل جراجی شیمی درمانی و بعد یک سال متاستاز به نخاع ومغز. هر روز دارم شاهد پرپر شدن و زجر کشیدنش میشم. خدا همه مریض ها رو شفا بده. پدرمن هم بین اونها
596
مهدی1395-04-13
من احساس میکنم یکی داره قفسه سینمو فشار میده و نمیزاره نفس بکشم،البته زیاد نیس،ولی این مطالبو خوندم بیشتر از درد قفسه سینم،افکارم اذیتم میکنه،که این میتونه نشونه چی 16سالمه
3113
بی نام1395-04-10
سلام داداش منم سرطان ریه داشت با متاستاز به سر بعد از یکسال و نیم فوت کرد دیر فهمیدیم ولی سیگاری بود دیگه نمیدونم عاملش سیگار بود یا نه
133
هادی1395-03-30
خدا به داد مردم برسه بیشتر نسل جوان دچار بیماری های سرطان شده اند سونامی سرطان در در ایران به اوج رسیده
1110
سمیه1395-03-28
مطالب خیلی عالی.شوهرم متاسفانه خیلی سیگار میکشه و تریاک هم میخوره احتمال ابتلا به سرطان هست؟یه دختر شش ساله دارم به خاطر بودن در این محیط میترسم خدای نکرده اون یه وقت مبتلا بشه.
2012
دوست1395-10-15
از خداوند میخواهم که خوب شوند.
314
سلام دوست خوبم,آرزو 1395-05-08
سلام دوست خوبم آرزو میکنم همسرتون هرچی سریعتر سلامتیشونو پیداکنن وسالیان سال عاشقانه زندگی کنین وشاهدبزرگ شدن نی نی تون باشین,,,انشالله
722
شیرین1395-03-15
من با کسی ازدواج کردم که میدونستم سرطان ریه داره.چون واقعا عاشقش بودم.الان دکترا گفتن که هیچ کاری از دستمون برنمیاد.حالا باید منتظر ذره ذره آب شدن عشقمو جلو چشمام ببینم.تورو خدا برای زندگی ما دعا کنید.تازه نینی هم تو راه داریم.هنوز یک و ماه و نیمش هستش
15516
امیر 1395-11-26
سلام من دعا میکنم شما و همه مریضا رو خدا شفا بده خواهر منم شفا بده من تازگی فهمیدم که خواهرم مبتلا به سرطان ریه شده و قراره شیمی درمانی رو از امروز شروع کنه می خوام بدونم این بیماری خوب شدنی هست شما چند وقته که به این بیماری مبتلا شدی
12324
امین1395-03-18
از علائم اولیه این بیماری چیه میشه بگین؟ آیا احساس فشار در ناحیه گلو و پایین تر به صورت ساعاتی در روز از علائم این بیماریه یا نه؟؟؟
5316
عسل1394-12-02
من خودم سرطان ريه دارم يه بار با عمل جراحي برداشتن بازم تومور يه خورده بايين تر از جايي قبلي در امد علايم من تنكي نفس،سرفه شديد كه قطع نميشد
8717
ف.ع1396-01-15
سلام. پدر من همین علائم رو داشت. الان یک ماهه که بستری شده و متاسفانه ریه اش آب میاورد. اون درد که میگی هم مربوط به ریه ات میشه نه قلبت. پدر ما هم میگفت قلب یا معده ام درد میکند. این موضوع را جدی بگیرید و بهترین روش ct scan و نمونه برداریه. حتما به یه بیمارستان خوب و مجهز برید تا مثل ما گرفتار پزشک های کم سواد نشوید. به امید شفای عاجل شما و همه ی مریض ها.
295
ساسان1394-11-07
سلام خدمت دوستان عزیز *من قبلا به مدت حدودا چهارسال قلیان میکشیدم و بعد حدود چهار ماه به دلایل مختلف به طرف سیگار کشیده شدم که بخاطر سرفه‌هام و نفرتی که خودم از سیگار داشتم و دارم کلا سیگار و قلیانو گذاشتم کنار *یه مدتیه شدیدا سرفه میکنم البته اوایل به این شدت نبود ولی الان به حدی رسیده که بین سرفه هام حتی نمیتونم نفس بکشم و احساس خفگی بهم دست میده واحساس میکنم تمام وجودم داره از دهنم میزنه بیرون وجالبیش اینه که تو میحط بیرون سرفه میزنم اما خیلی کم و نه به این شدت ولی تو فضای بسته شدت سرفه هام بیشتر میشه * کسی از بیماری بنده سر در میاره؟نا گفته نماند یک ساله مشکل عصبی دارم و هر وقت اعصابم به هم میریزه قلبم تیر میکشه و دردش پخش میشه توی گرده‌م و دست چپم *اینو اضافه کردم چون فکر میکنم احتمال عصبی هم وجود داشته باشه * سن :۱۹
6216
سعيد1394-10-17
سلام مادر من چند وقت سرفه ميكرد با مراجعه ب پزشك و ازمايش وانجام دادن برونسكوپي و گرفتن جوابها پزشك گفتن چيزي نيس و ي توده در ريه ك گفتن بايد سي تي اسكن شه و پزشك سي تي اسكن گفتن بايد جراحي شه حالا اين علايم ايا منجل ب سرطان هست يا خير و ايا بايد اين كار را انجام دهيم يا با بستري رفع ميشىد چون يك پدشك ديگر گفتن مشكوك ب سل هستيم .
7424
م1395-08-05
بله آزمایش های تشخیصی به روش های عکس برداری از قفسه سینه (CT Scan , ....) و غیره داره
141
ساجده1394-10-03
سلام من بعضی از این علائم ها رو در مادرم میبینم ایا ازمایش خاصی داره ک مطمئن بشیم واقعا سرطانه یا نه..لطفا راهنمایی کنید
338
ناشناس1395-04-24
سلام ناراحت نباشید خیلیارو من می شناسم این بیماریهارو گرفتن بعضیها 20 سال پیش سراغ دارم که ازدواج کردن حالشون کاملا خوبه بعضیها هم سرطان خون داشتن حالشون کاملا خوب شده ولی هر از چند ماه یکبار برای آزمایش می رن چکاپ می شن در کل خدارو شکر ح-الشون خوب شده.
765
يكتا1394-10-17
اين بيمارئ درنهايت منجر ب مرگ ميشه
73106
محمود1394-09-01
همیشه زنده و برقراری شک نکن
6620
mahnaz1394-09-01
ببخشید یه سوال داشتم, با این نوع سرطان مدت زمانی که ممکنه زنده باشم حدودا چند روزه؟ البته به پزشکم نمبخوام مراجعه کنم
33664
هادی1394-08-02
هرگز تسلیم نشوید ٬ معجزه ها هروز رخ می دهند شاید فردا نوبت شما باشد ...
16615
ابوالفضل1394-07-26
سلام اصلا نترسید اگه این علایم رو دارید خیلی با اعتماد بنفس قضیه رو با یکی از اعضای خانواده یا دوست درمیون بذارید و با هم به پزشک مراجعه کنید گفتن به یکی باور کنید بار سنگینی رو از دوشتون برمیداره با هر شرایطی هر شرایطی به یکی بگید چون این علایم در بیماری های دیگه هم هست حتی ترس و اضطراب از داشتنش باعث ایجاد چنین عواملی مثل سردرد و تهوع و بی اشتهایی میشه هیچم خجالت نداره سلامتی از همچی مهمتره اگه داشته باشید راه درمان بدلیل زود فهمیدن بازتره اگه نداشته باشید که خدارو شکرکنید و بندگیش کنید اگه نرید ترس و اضطرابش شما رو بدتر مریض میکنه اونم مریضی روحی و افسردگی که ازجسمی خیلی خیلی بدتره در پناه حق:) صدقه بپردازید که در روایات متواتر بر آن تاکید شده است ودر روایت است که بیمار را شفا می دهد وبلا را دفع می کند
775
مرتضی 1396-07-28
واقعا دستتون درد نکنه مشکل‌من همیشه همین بوده اصلا این علایم رو ندارم ولی خیلی وسواسم و تا حدی رو مخم رفت تا رفتم آزمایش چک اپ دادم توتم جوابش سالمه در آمد خداروشکر ولی نمیدونم بازم واسواس گرفته ولم نمیکنه فکرم خیلی دردگیره مرسی دس میرم همین که شما فرمودید رو میکنم با تشکر و سپاس فراوان
219
اندروید1394-09-22
اگه وسواس گرفتید که این علایم رو دارید یا نه یجوری خودتون سرگرم کنید تا از دست این وسوسه ها خلاص شید خداییش ارزشش و نداره صبح تا شب بش فکر کنید زندگی واسه خودتون جهنم کنید یه کتابی دانلود کنید بخونید تا سرگرم شید کتاب اخلاقی باشه که چه بهتر درمان وسواسم توشه
6916
ابوالفضل1394-07-03
سلام میخاستم بگم وجود این علایم الزاما سرطان نیست و در دیگر بیماری ها هم وجود داره حتی استرس و اضطرابم باعث سوزش معده سردرد وحالت تهوع میشه مخصوصا وقتی این مطالب استرس زا رو میخونی
14218
وبگردی