جلوگیری از سرطان
امروزه که سرطان جان بسیاری از افراد را گرفته و 15 درصد از افرادی که جان خود را از دست داده اند به علت سرطان بوده است، شما با 5 ویتامین می توانید از سرطان جلوگیری کنید.

5 ویتامین برای جلوگیری از ابتلا به سرطان

ویتامین ها، از ابتلا به سرطان جلوگیری میکنند جالب است! طبق آمار سازمان بهداشت جهانی ،از هر 6 مرگ یکی مربوط به سرطان است در سال 2017 ،تعداد پرونده های سرطان نزدیک به 1.7 میلیون اعلام شد در همین سال سرطان جان بیش از 600.000 نفر را گرفته است خیلی از پزشکان این موضوع را قبول ندارند ولی درمان سرطان ، آن را ریشه کن نمیکند برای مثال :شیمی درمانی که شاید این روش بهترین تجویز برای درمان سرطان بزرگسالان در جهان است اما آمار موفقیت آمیز بودن آن نا امید کننده است ؛ در این بخش از سلامت نمناک نمیخواهیم در این مورد صحبت کنیم بلکه قصد داریم به سراغ راه بهتری برویم یعنی آنچه طبیعی است و تاثیرش بسیار قابل توجه یعنی ویتامین های ضد سرطان.
 
علت سرطان

5 ویتامین مهم و ضروری که از ابتلا به سرطان جلوگیری می کند

علت اصلی سرطان:

تعجب خواهید کرد، وقتی از دلایل ابتلا به سرطان با خبر شوید ، یکی از شایع ترین دلایل ،مصرف تنباکو است. خوراک کم، کم تحرکی، و انتقال بیماری های جنسی، دلایل دیگر به حساب می آیند همچنین در معرض سموم قرار گرفتن، مصرف الکل، اضافه وزن و چاقی، و شرایط ژنتیکی. با خواندن این مطلب، متوجه توانایی کنترل عوامل سرطان می شوید به زبان دیگر ،از خطر ابتلا به سرطان جلوگیری کنیم.
برای مثال:استفاده از تنباکو 22 درصد مرگ و میر ناشی از سرطان را به خود اختصاص داده است این عدد شامل 132.000 هزار نفر در سال 2017 است.
بیایید در مورد 5 ویتامین و مواد مغذی که ابتلا به سرطان را کاهش میدهند صحبت کنیم.
 
1.جلوگیری از ابتلا به سرطان با مصرف ویتامین D
تحقیقات نشان داده افرادی که مقدار ثابتی ویتامین D مصرف میکنند ،در خطر کمتری به ابتلا سرطان مواجه هستند ، تعداد زیادی از مردم شهر های پیشرفته از کمبود ویتامین D رنج میبرند. 90 درصد این ویتامین توسط نور خورشید جذب بدن میشود.ماهی، شیر کم چرب، پنیر، و تخم مرغ عسلی سرشار از این ویتامین هستند همچنین میتوانید از مکمل های ویتامین D استفاده کنید.
 
سرطان

کمک فراوان ویتامین d به جلوگیری از سرطان  

2.امگا 3 یک ضد التهاب قوی و طبیعی:
انواع آلودگی تاثیر مستقیم با رشد سرطان دارد. آلودگی سیستم دفاعی بدن را تضعیف کرده و ما را در خطر ابتلا به انواع بیماری قرار میدهد. امگا 3 همانند یک ضد التهاب طبیعی و قوی عمل میکند وخطر سرطان را کاهش می دهد. طبق مطالعه در سال 2015 بر روی زنانی که DHA وEPA دو شکل از امگا 3 را مصرف میکردند، شانس کمتر ابتلا به سرطان سینه را داشتند.
 
امگا 3

 شانس کمتر مبتلا شدن به سرطان سینه با مصرف امگا 3

3.ویتامین A, C وE مفید برای جلوگیری از سرطان
این ویتامین ها دارای آنتی اکسیدان هستند، موسسه سرطان ملی اطلاع داده است که این ویتامین ها رادیکال های مضر را محدود میکنند و اگر درصد این رادیکال ها بالا برود موجب تجمع سلولی، DNA, و پروتئین میشود و در نهایت موجب گسترش سرطان است. مطالعات آزمایشگاهی نشان داده ،که آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها از آسیب رادیکال ها جلوگیری میکنند.
 
علت اصلی سرطان

ویتامین های e ،a و c  مناسب برای جلوگیری از سرطان

4.پلی فنل ها:
پلی فنل ها گیاهان شیمیایی هستند ، که همانند آنتی اکسیدان و ضد التهاب عمل میکنند مصرف چای سبز سرشار از این ماده است و خطر ابتلا به سرطان را کاهش میدهد به خصوص سرطان سینه، تخم دان، مثانه، مری و پانکراس. تنها هشدار این است که چای سبز با کیفیت و بدون شکر مصرف کنید و اگر از داروی خاص استفاده میکنید با دکتر خود مشورت کنید.
 
علت سرطان
کاهش ابتلا به سرطان با مصرف پلی فنل ها
5.کرکومین زردچوبه ماده ای ضد سرطان
یک ماده مغذی فعال در زردچوبه، ادویه ای که در وعده غذایی هندی ها به وفور دیده میشود، است. این ادویه ضد سرطان است، سلول های سرطانی را شناسایی کرده و از رشد آنها جلوگیری میکند تاثیر به سزایی در سرطان سینه، شکم، پوست و روده دارد. تاثیر ضد التهاب دارد و سطح آنتی اکسیدان را افزایش میدهد. در آخر ،زردچوبه تعداد نورون های مغز را افزایش میدهدو به تاخیر و معکوس کردن شرایط مربوط به سن کمک میکند.
 
زردچوبه

کرکومین زردچوبه ضد سرطان می باشد

جلوگیری از مبتلا شدن به سرطان با 5 ویتامین مهم و ضروری

524
این مطلب مفید بود ؟240
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
وبگردی