نحوه افزایش سرعت اینترنت گوشی
این روزها با افزایش کاربرد گوشی های هوشمند، بیشترین استفاده از اینترنت متعلق به گوشی ها است که در این گزارش از نمناک با نحوه افزایش “سرعت اینترنت گوشی” آشنا خواهید شد.

چگونه سرعت اینترنت گوشی را افزایش دهیم؟

هیچ انکاری وجود ندارد که اینترنت این روزها نقش مهمی در زندگی امروز بشر بازی می کند که حتی سناریوی تصور زندگی بدون اینترنت و گوشی و کامپیوتر، اصلا قابل تصور نیست! با این حال تمام کارها و فعالیت ها می توانند با کمک اینترنت انجام شوند چرا که تنها راه ارتباط با بیرون از خانه شما به هر نقطه از جهان، تنها اینترنت می باشد و هر چقدر شما شناخته تر باشید، دامنه استفاده شما از بستر اینترنت بیشتر خواهد بود.

همچنین دانش آموزان برای دستیابی به مطالب مهم، جزوات، آموزش آنلاین و امثالهم، نیاز به اینترنت پر سرعت دارند و در مقابل، مهندسین، پزشکان و مشاغل دیگر گاها برای رفع مشکلات و برخی مسائل ممکن است بصورت آنلاین با دوستان خود در ارتباط باشند. حتی خودمان هم برای گوش دادن به موسیقی، چک کردن صفحات مجازی، بازی های آنلاین و... به اینترنت پر سرعت در گوشی نیاز داریم و اما با سرعت پایین اینترنت گوشی مواجه خواهیم شد.

با این حال اگر اتصال به اینترنت دقیقا همانند چیزی که شما مدنظر داشتید انجام نشود، ممکن است هدف شما محقق نشود. بنابراین اطمینان از اتصال صحیح در تلفن همراه یا کامپیوترها، بسیار ضروری است. اما اگر شما هم مانند میلیون ها کاربر دیگر از اینترنت گوشی استفاده می کنید، در این گزارش از نمناک با نحوه افزایش سرعت اینترنت گوشی آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

1- بررسی کردن حافظه کش گوشی

اگر دیتا گوشی را روشن کردید و با سرعت اینترنت بسیار کم روبرو شدید و نمیدانید که چگونه سرعت اینترنت گوشی را افزایش دهید،در ابتدا باید حافظه کش گوشی را حذف و پاکسازی کنید. این در حالی است که خیلی وقت ها دلیل عدم دسترسی به برخی از وب سایت ها، پر بودن کش باشد که سرعت اینترنت را کند جلوه خواهد داد و در صورتیکه اینترنت مشکل خاصی ندارد!

سرعت اینترنت گوشی

بنابراین اگر شما در کروم با سرعت اینترنت پائین روبرو شدید، باید کش کروم را حذف کنید. اگر در بازی کلش آف کلنز با سرعت اینترنت کم روبرو شدید، باید کش این بازی را خالی کنید. توجه داشته باشید که در حین پاکسازی بر روی گزینه Clear cache کلیک کنید و گزینه Clear data را انتخاب نکنید چرا که تمام اطلاعات شما را پاکسازی خواهد کرد.

برای حذف کش هم تنها کافی است تا وارد تنظیمات گوشی شوید و بر روی گزینه Apps یا «برنامه ها» کلیک کنید و سپس برنامه مدنظر خود را انتخاب کنید و با کلیک بر روی بخش Storage در هر برنامه، اقدام به Clear Cache کنید.


2- حذف نصب برنامه های غیر ضروری

همه ما در گوشی هایمان برنامه هایی داریم که هیچ کاربردی ندارند و با اینکه خودمان آنها را نصب کرده ایم، شاید در طول یکسال حتی یکبار هم از آنها استفاده نکنیم. با این وجود لازم به ذکر است که وقتی شما دیتا یا اینترنت گوشی را روشن می کنید، اولین اتفاقی که رخ می دهد اکثر برنامه های گوشی اقدام به استفاده از دیتا گوشی شما مانند برنامه فیسبوک می کنند.

از این رو شاید شما چنین تصوری داشته باشید که این چنین برنامه ها، هیچ میزان اینترنت مصرف نمی کنند و اما در واقعیت آنها بخش مهمی و قابل توجهی از اینترنت را استفاده می کنند و در نتیجه برنامه ای که هم اکنون در حال کار کردن با آن هستید و نیاز به اینترنت پر سرعت است، کند و آهسته خواهد بود. با این وجود حتما و حتما برنامه های غیر ضروری گوشی را حذف نصب کنید.


3- اتصال به اینترنت در حالت 4G

به عنوان یک کاربر تلفن های هوشمند، حتما تجربه استفاده از اینترنت را در تلفن های هوشمند داشته اید و با این واقعیت روبرو شده اید که تفاوت بسیار زیادی میان اینترنت 2g و 4g وجود دارد و قابل قیاس نیستند. از این رو گاها برخی از ما برای اینکه بسته اینترنت فورا تمام نشود و یا دلایل این چنینی، گوشی را از حالت 4G به حالت 3G تغییر خواهیم داد.

اینترنت گوشی

این اقدام باعث کاهش سرعت اینترنت ورودی به گوشی شما خواهد شد و برای سرعت بخشیدن مجدد به اینترنت گوشی، تنها کاری که باید انجام دهید تغییر حالت به 4G است. برای این کار ابتدا باید وارد تنظیمات گوشی شوید و گزینه Mobile Networks را انتخاب کرده و در بخش Network mode گزینه LTE/3G/2G را انتخاب کنید تا نسبت به آنتن دهی گوشی، از اینترنت استفاده کنید.


4- مرورگر سریع را انتخاب کنید

همان گونه که می دانید ده ها مرورگر مختلف برای گوشی و کامپیوتر توسط شرکت های متفاوت طراحی شده اند که هر یک از آنها داری قابلیت های خاص خودشتان هستند. با این حال یکی از روش های مفید برای افزایش سرعت اینترنت گوشی، استفاده از مرورگرهای سریع وب می باشند که قطع یقین تاثیرگذار هستند.

مرورگر گوشی

با این حال مرورگر وب نقش مهمی در افزایش سرعت اینترنت گوشی دارد و ولی توسط اکثر کاربران جدی گرفته نمی شود. چندین مرورگر سریع و هوشمند برای گوشی ها وجود دارند که از مهم ترین آنها می توان به گوگل کروم و موزیلا فایر فاکس اشاره کرد که می توانید با جستجویی ساده اقدام به دانلود آنها نمائید.


5- استفاده از برنامه های سرعت سنج اینترنت

شاید با انجام کارهای مختلف نتوانید افزایش سرعت را در گوشی هوشمند خود احساس کنید. اگر چنین احساسی به شما دست داد می توانید از ابزارهای کاربردی برای تست سرعت اینترنت دریافتی گوشی استفاده کنید که می توانند در این زمینه به شما کمک کنند. برای مثال اگر شما اینترنت با سرعت دانلود 4 مگابایت خریداری کرده اید و اما در تست 2 مگابایت نشان داده شده، با شرکت ISP یا ارائه دهنده اینترنت تماس بگیرید و مشکل را اطلاع دهید تا مشکل شما را برطرف کنند. از این رو برای استفاده از ابزارهای سرعت سنج اینترنت بر روی لینک زیر کلیک کنید؛


6- ترجیح دادن اینترنت 4G به WiFi

اگر شما از اینترنت ثابت از طریق وای فای متصل شده اید، ممکن است گاها بنابر بر شلوغی شبکه و ده ها مشکل دیگر اتصال شما با اینترنت قطع و وصل شود و در نهایت به هدف خود نتوانید برسید. از این رو توصیه ای که برای شما در این مواقع ضروری داریم این است که حتما و حتما از اینترنت و دیتای سیم کارت خود استفاده کنید تا از اینترنت پر سرعت بهرمند شوید.


7- خاموش کردن Data saver

اینترنت

گوشی های اندرویدی دارای قابلیتی به نام Data saver هستند که گاها ممکن است توسط خودتان یا بصورت By default در گوشی شما فعال شده باشد. این ابزار برای کنترل اینترنت و کاهش میزان مصرف اینترنت تعبیه شده است تا شما از اینترنت کمتری استفاده کنید. از این رو اگر الان وضعیت ضروری برای شما است، حتما گزینه Data saver را غیر فعال کنید تا از بستر بیشتری برخوردار شوید.

8- گوشی را ریستارت کنید

سرعت اینترنت گوشی

همان گونه که گفته شد، برنامه زیادی وجود دارند که بدون اجازه از کاربر به اینترنت متصل می شوند و آپدیت های داخلی خود را انجام می دهند و این در صورتی است که حتی شما وارد این برنامه ها هم نشده اید. با این حال وقتی شما گوشی را ریستارت می کنید، برنامه Background گوشی غیر فعال خواهند شد و شما می توانید بصورت مستقیم تنها از یک برنامه استفاده کنید و در حالیکه برنامه های دیگر گوشی فعال نیستند.

9- غیرفعال کردن ویجت های گوشی

اینترنت گوشی

ویجت ها یکی دیگر از ابزارهایی هستند که ما در گوشی های هوشمند از آنها استفاده می کنیم که وقتی گوشی را اینترنت متصل می کنیم، بصورت خودکار آپدیت می شوند و می توانند بخش قابل توجهی از اینترنت ما را مصرف کنند. بنابراین توصیه ای که برای شما داریم، غیر فعال کردن ویجت هایی مانند ویجت جیمیل، آب و هوا، سرچ گوگل و... است که سرعت اینترنت شما افزایش خواهد یافت.

آموزش روش های کلیدی برای افزایش سرعت اینترنت گوشی

2.956
این مطلب مفید بود ؟3323
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی