سرقت خودرو

دستگیری متخصص سرقت خودرو پراید و پژو!

تاریخ انتشار : 10 شهریور 1396کد مطلب : 55723زمان مطالعه : 3 دقیقه
مردی برای سومین بار به جرم سرقت خودروهای پژو و پراید و اخاذی از مال باختگان دستگیر شد و به زندان افتاد.

تخصصم سرقت خودروهای پژو و پراید بود

سومین باری است که دستبند به دست هایش می خورد، آن هم به اتهام سرقت؛ سرقت خودرو. تخصصش سرقت خودروهای پراید و پژو است البته خودروهای دیگری هم هست، اما این دو ماشین را حرفه ای تر سرقت می کند. هر بار که به زندان افتاد، بعد از آزادی دوباره سراغ کارهای خلاف قبلی اش رفت.

به چه اتهامی بازداشت شدی؟

سرقت خودرو، معمولا پراید یا پژو آن هم 206. استاد سرقت این دو خودرو هستم.

چطور این کار را انجام می دادی؟

پرایدها را که با سوئیچ آن. سوئیچ یک خودرو به خودروهای دیگر می خورد. پژو هم درش راکج می کردم یا با میله در خودرو را باز می کردم.

با ماشین ها چکار می کردی؟ وسایل داخل آن را سرقت می کردی؟

نه، اصلا. با وسایل خودروها کاری نداشتم. خلاف های قبلی ام سرقت خودرو به خاطر لوازم داخل آن بود، اما این بار شگرد جدیدی برای این کار داشتم.

چه شگردی؟

ماشین ها را که سرقت می کردم زنگ می زدم به صاحبان خودروها و می گفتم که ماشینتان دست من است. اگر ماشین را می خواهید 3 تا 4 میلیون تومان به حسابم واریز کنید.

آنها هم این کار را انجام می دادند؟

بله، من می توانستم ماشین را داخل پارکینگ یا خیابان خلوتی پارک کنم که مدتی طول بکشد تا آن را پیدا کنند. خب در این مدت آنها بی ماشین بودند و برای رفت و آمدشان باید کلی پول پرداخت می کردند. تازه من هزینه استهلاک ماشین و احتمال سرقت وسایل داخل آن و ترس و هراس سرقت خودرو و پیدا نشدن آن را هم نادیده می گرفتم.

 

سرقت خودرو

سارق خودروهای پراید و پژو دستگیر شد

 

بعد چه اتفاقی می افتاد؟

پولی را که می خواستم به حسابی که داده بودم واریز و آدرس ماشین به آنها داده می شد و مالباختگان به خودروشان می رسیدند.

این پول ها به چه حسابی واریز می شد؟ نمی ترسیدی که دستگیر شوی؟

فکر آنجا را هم کرده بودم. پول ها به حساب یکی از مالباختگان واریز می شد.

چطوری؟

در سرقت دومم، داخل داشبورد، عابربانک مالباخته با رمز دومش وجود داشت. تعجب می کنم این همه پلیس می گوید که رمز دوم را کنار کارت نگذارید، اما باز هم مردم توجه نمی کنند. کارت را برداشتم و برای سرقت های بعدی ام از آن استفاده کردم.

فکر نمی کردی دستگیر شوی؟

من ردی از خودم به جا نگذاشته بودم. حتی تماس هایم را هم از تلفن های عمومی برقرار می کردم تا هیچ سرنخی به جا نگذارم. نه چهره ام دیده شده بود و نه این که نام و نشانی از من بود، ولی باز هم دستگیر شدم.

چطور دستگیر شدی؟

نمی دانم، هر چه با خودم فکر می کنم کجای کار را اشتباه کردم و بد رفتم چیزی به ذهنم خطور نمی کند.

تنهایی به سرقت می رفتی؟

کلا تک رو هستم و اعتقاد دارم هر چه دست کمتر باشد دیرتر لو می روی. همدست که داشته باشی اگر گیر بیفتد، خیلی زود تو را لو می دهد. تازه یک زمان هایی هست که همدستت نمی تواند با تو در سرقت ها همراه باشد و مجبوری آن روز برنامه ات را کنسل کنی. از طرفی تنها که باشی هر چه گیرت می آید، برای خودت است و دیگر نیاز به تقسیم نیست.

چه زمان هایی برای سرقت می رفتی؟

معمولا عصرها، آن موقع مردم خسته هستند و دوست دارند زودتر به خانه هایشان بروند. برای همین شخصی که دارد با یک ماشین ور می رود تا در آن را باز کند توجه شان را جلب نمی کند. من هم با خیال راحت می توانستم سرقت هایم را انجام دهم.

با پول های سرقتی چه می کردی؟

اصلا نمی فهمیدم کی می آمد و کی می رفت. نه معتادم که بگویم خرج مواد می کردم نه اهل خوشگذرانی هستم، ولی باد آورده را باد می برد و فقط من ماندم رد مال و شاکی.

پشیمانی؟

مگر می شود که پشیمان نبود. هر بار که پا به زندان می گذارم همان حس تلخ و بد اولین باری را که وارد آن شدم، دارم. هیچ پولی ارزش دور بودن از آزادی را ندارد.

پس چرا دوباره می رفتی سراغ دزدی؟

وسوسه پولدار شدن، درست مثل وسوسه آخرین کشیدن مواد و پک آخر را زدن است و هیچ وقت هم تمام نمی شود.

دستگیری متخصص سرقت خودرو پراید و پژو!

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
برگرفته از جام جم/ی
وبگردی