المپیک ریو

جزئیات دستگیری مدیر ایرانی به جرم سرقت در المپیک ریو

تاریخ انتشار : 9 شهریور 1395کد مطلب : 35809زمان مطالعه : 3 دقیقه
آبروریزی که یک مدیر ایرانی به بار آورد دزدی در المپیک ریو بود که به رسوایی او ختم شد و در برزیل بازداشت شد.

دزدی یک مدیر ورزشی ایرانی در المپیک ریو

مدیری که در ریو مرتکب سرقت شد و حالا با قرار وثیقه آزاد است، با پرداخت جریمه نقدی به کشور برمی گردد.

این مدیر 53 ساله با قید ضمانت آزاد شد ولی گذرنامه او در اختیار پلیس است و او فعلاً حق خروج از برزیل را ندارد تا پاسخگوی جرم خود باشد.

«م.د» تلاش می کرد وسایلی را که در لباس خود مخفی کرده بود بدون پرداخت پول از فروشگاه خارج کند ولی توسط پلیس منطقه «کوپاکابانا» در جنوب شهر ریودوژانیرو بازداشت شد.

المپیک ریو

دستگیری مدیر سارق ایرانی

 گیر افتادن مدیر ایرانی در یک فروشگاه

میم دال همان مدیری که به جرم سرقت در برزیل بازداشت شده و دوربین مدار بسته یک فروشگاه در حالی که او تلاش می کرد بدون پرداخت پول اجناسی را از فروشگاه خارج کند، گیرش انداخت، با قید وثیقه و ضمانت آزاد است اما پلیس برزیل گذرنامه او را گرفته و اعلام کرده تا دادگاهی نشود، نمی تواند از برزیل برود.
 به صورت قانونی باید این مدیر ایرانی که به نام میم دال در رسانه های داخلی معرفی شده و نایب رییس یکی از انجمن های ورزشی است، زندانی شود اما گویا سفارت ایران در برزیل رایزنی های لازم را انجام داده تا بیش از این آبروریزی نشود و این مدیر خاطی با پرداخت جریمه نقدی به ایران برگردد.

به زودی و تا قبل از آغاز رقابت های پارالمپیک و پایان بازی هایی که فدراسیون ورزشی ندارند و به شکل انجمن اداره می شوند، دادگاه این مدیر ایرانی برگزار می شود و احتمالا او با پرداخت جریمه نقدی گذرنامه اش را می گیرد و به ایران برمی گردد.

 

* میم دال گفته بود من رییس فدراسیون والیبال ایران هستم

میم دال که معلوم نیست به چه حقی به عنوان نایب رییس انجمن فوتوالی ایران برای خودش کارت مدیریت تیم ملی فوتوالی را صادر کرده، وقتی هنگام خروج از فروشگاهی در ریو با ممانعت ماموران فروشگاه مواجه شد که او را به سرقت متهم می کردند، اعلام کرد رییس فدراسیون والیبال ایران است و از آنها خواست با دریافت مبلغ اجناسی که بدون پرداخت پول در حال خارج کردن شان بود، موضوع را خاتمه دهند.

اما همین که گفت من رییس فدراسیون والیبال ایران هستم، موضوع برای رییس فروشگاه جذاب شد و او خواست فیلم دوربین را چک کند تا مشخص شود این فرد مرتکب اشتباه شده و بدون حساب کردن پول اقلامی که برداشته بود، قصد خروج از فروشگاه را داشته یا عمدی در کار بوده که متاسفانه انگار مرور این فیلم نشان داد این مدیر ایرانی مرتکب سرقت شده است!

جالب است بدانید مدیران این فروشگاه منصب این خاطی را به پلیس برزیل، رییس فدراسیون والیبال ایران اعلام کردند و پلیس برزیل هم موضوع را به فدراسیون بین المللی والیبال اطلاع داد که آنها بلافاصله تکذیب کردند و گفتند محمدرضا داورزنی رییس فدراسیون والیبال ایران است و نه این میم دال که تخلف کرده و رسما اعلام کردند حتی موجودیت رشته ورزشی فوتوالی را هم به رسمیت نمی شناسند.

این ماجرا باعث شد فدراسیون جهانی والیبال به اعضای خود در قاره های مختلف اعلام کند اصلا رشته فوتوالی را تحت پوشش نگیرند.

جزئیات دستگیری مدیر ایرانی به جرم سرقت در المپیک ریو

3.67
این مطلب مفید بود ؟52
برگرفته از جام نیوز -/ح
وبگردی