سروش جمشیدی

ماجرای عاشق شدن سروش جمشیدی در دورهمی + عکس

تاریخ انتشار : 17 فروردین 1397کد مطلب : 66572زمان مطالعه : 5 دقیقه
سروش جمشیدی بازیگر نقش قیمت دیشب مهمان دورهمی بود و از ماجرای عاشق شدن اش و همینطور همکاری اش با مهران مدیری گفت.

سروش جمشیدی مهمان برنامه دورهمی

شب گذشته مهران مدیری در برنامه دورهمی، میزبان سروش جمشیدی بازیگر شخصیت «قیمت» بود.درست است که برای دیده شدن تلاش های بسیاری کرده و راه طولانی را آمده اما امکان ندارد در گفتگو هایش از اعتمادی که مهران مدیری به او کرده صحبتی نکند و خودش را مدیون او نداند.سروش جمشیدی یا «قیمت» شیرین دورهمی با سریال «در حاشیه» مهران مدیری شناخته شد؛ اما اوج محبوبیت را با همین کاراکتر «قیمت» پیدا کرد.

سروش جمشیدی

سروش جمشیدی مهمان برنامه مهران مدیری

مدیری در همان آغاز مصاحبه با طنازی جالبی گفت:چنانچه یادتان باشد، سری اول دورهمی 12 بازیگر داشت. در ادامه پنج بازیگر و بعد به سه بازیگر کاهش پیدا کرد و در سری آخر برنامه به یک بازیگر رسیدیم. به نظرتان مشکوک نیست (خنده)؛ یعنی سروش زیر آب سیامک انصاری را هم زد؛ کسی که حدود 20 سال باهم کار کردیم. بعد خطاب به جمشیدی گفت:به نظرم در ابتدا، درباره این بخش از توانایی ات توضیح بده.

جمشیدی با خنده گفت:توضیح ندارد چیزی که عیان است، چه حاجت به بیان است (خنده). اما واقعا انگار این قضیه دارد جدی می شود؛ بعد از برنامه در فضای مجازی فحش می خورم. مدیری هم گفت:این یک واقعیت است و من اصلا شوخی نکردم (خنده)
 
در ادامه مصاحبه مدیری پیرامون زندگی شخصی جمشیدی سوال کرد. او گفت:اصالتا یزدی هستیم اما من خودم متولد تهران هستم. در دوران جنگ یزد مشغول تحصیل بودم. دوره دانشگاه به تهران آمدم.
 
مدیری اینجا اشاره ای به رتبه تک رقمی سروش جمشیدی کرد و گفت:رتبه 9 کنکور شده آن هم در رشته برق!جمشیدی در خصوص ورود به عرصه هنر بیان کرد:پدرم کار تئاتر می کرد و اولین بار به واسطه کار پدرم علاقه ای در من شکل گرفت. به مرور من نمایش نامه نوشتم و در مدرسه اجرا می کردیم و دیگر دغدغه من نمایش شده بود. برای همین خیلی بچگی نکردم.
 
سروش جمشیدی

سروش جمشیدی بازیگر نقش قیمت

وی ادامه داد:زمانی که وارد دانشگاه شدم کار تئاتر برایم جدی شد و در یزد حرفه ای شروع کردم. در آنجا یکی از تهیه کنندگان تلویزیون یزد من را دید و از من برای حضور در یک برنامه ترکیبی دعوت کرد. سال 77 کار خویش را شروع کردم و تئاتر، گویندگی، اجرا، نمایش رادیویی، منشی صحنه و... تجربه کردم اما به جایی رسیدم که احساس کردم که دارم در جا می زنم. به تهران آمدم و دوباره از صفر شروع کردم.
 
مدیری اشاره ای به دریافت پول از جمشیدی برای حضور در عرصه بازیگری کرد و گفت:خیلی ها گفتند که سروش پول داد تا بازیگر شود و بعد رو به جمشیدی گفت:«هر جا نشستی اینو گفتی، نه؟ (خنده). با هم قرار گذاشتیم کسی نفهمد به جز من و تو؛ اما گویا همه جا گفتی؟!
 
جمشیدی ادامه داد:آقای مدیری خبر ندارید من و شما فامیل هم هستیم! ولی واقعا خداروشکر می کنم که این بحث ها اصلا صحت ندارد.
 
جمشیدی درباره ویدئویی که برای تست بازیگری به دفتر مدیری ارسال کرده بود، گفت:در پشت صحنه سریال در حاشیه گروه کارگردانی ویدئویی از من گرفتند. من تنها خودم را معرفی کردم؛ راستش بی انگیزه بودم. چرا که سال ها فرم بازیگری پر کرده بودم. آنقدر که شب ها خواب فرم می دیدم اما من سوالی دارم که شما در من چی دیدید که با من تماس گرفتند؟!
 
مدیری در پاسخ گفت:اشتباه کردم (خنده). آن موقع جوان تر بودم؛ اما دوستانی که تست می دادند، عده زیادی بودند و در ویدئو خودشان را معرفی می کردند. زمانی که به سروش رسیدم گفتم این قنده (خنده). جمشیدی در این لحظه گفت:حتی روز اولی که به دفترتان آمدم، دم در گفتید قند بیا تو(خنده).
 
سروش جمشیدی

قیمت در برنامه دورهمی

مدیری پیرامون ادامه کار در ژانر کمدی از سروش جمشیدی سوال کرد. او گفت:دغدغه ام کار کمدی است؛ البته دوست دارم کار جدی را هم تجربه کنم اما حس می کنم با توجه به علاقه مردم در کار کمدی موفق تر هستم.
 
او در پاسخ به این که زمان عصبانیت چه می کند، اظهار کرد:سعی می کنم آرام باشم؛ اما هر بار خلاقیتی از خویش بروز می دهم. خداروشکر اینجا پشت صحنه آرامی دارد و من تا حالا صدای بلند آقای مدیری را نشنیدم.
 
جمشیدی ادامه داد:خواهش می کنم بعد از برنامه نگویید که من پاچه خواری می کنم. همیشه بیزار هستم که از طریق این روش ها به جایی برسم؛ واقعا حرف دلم است. شاید بعد از این کار فرصت دیگری برای همکاری من و آقای مدیری نباشد، برای همین خواستم که به این موضوع اشاره ای کنم.
 
مدیری از ترس های سروش جمشیدی در زندگی پرسید و او گفت:من خیلی آدم ریسک پذیری نیستم. سعی می کنم به نتیجه کار فکر کنم و البته خیلی وقت ها ضرر کردم! در حال حاضر خیلی وسواس گرفتم؛ پیشنهاد هایی به من می شود و من خیلی دست به عصا راه می روم. از بیکاری خیلی می ترسم و البته از اینکه یک روز کسی دوستم نداشته باشد! مردم و دوستان ما را دوست دارند اما روزی که برسد از یادها برویم، خیلی سخت است.
 
مدیری همچنین، از ماجرای عاشق شدن جمشیدی سوال کرد. او گفت:گفتم حق آب و گل دارم، از من این سوال را نمی پرسید. آخر به من می آید عاشق بشوم (خنده)
 
وی ادامه داد:واقعیت این است نمی شود که عاشق نشده باشیم ؛ در زمان نوجوانی برای همه اتفاق می افتد اما کسی عشق من را در نوجوانی جدی نمی گرفت؛ من در مهمانی ها خیلی با نمک بودم و هیچ کسی من را جدی نمی گرفت. به همین خاطر تصمیم گرفتم عشق خویش را ابراز نکنم. اما بعد از مدت ها متوجه شدم، اول باید دوست داشت و بعد عاشق شد و زمان شما را عاشق می کند. من از همسرم تشکر می کنم؛ در سال هایی که من کار نداشتم و بیکار بودم، او سر کار می رفت و همراه من بود. یک پسر پنج ساله نتیجه این زندگی است.
 
سروش جمشیدی

سروش جمشیدی و پسرش

باید بگویم که هیچ وقت حس پدر بودن نداشتم و همیشه دوست داشتم که با پسرم رفیق باشمو الان هم خیلی با هم رفیقیم. به خاطر همین حس بوده که تا حالا خودم را به لحاظ سنی خیلی بزرگ تر ندیدم. وقت هایی که سیاوش سر به سرم می گذارد و ادای احترام نظامی را در می آورد ومی گوید بله قربان! به او می گویم که عزیزم من قربان نیستم و ما با هم رفیقیم. و در پایان امیدوارمبتوانم کاری کنم که با حالی خوش زندگی کند و هیچ وقت به کاری که دوست ندارد مجبورش نخواهم کرد.
 بازیگر نقش «قیمت» در دورهمی، همچنین خاطره ای از مواجهه خود با کامنت های مردم در فضای مجازی تعریف کرد و گفت:«یک بار آقایی برای من پیام زده بود با این مضمون که «اگر زن بودی، می گرفتمت». جوری نوشته بود که به نظرم آمد چنانچه من را می گرفت، دیگه ولم نمی کرد (خنده).
 جمشیدی در پایان این مصاحبه بیان کرد:زمانی که حال دلم خوب باشد، احساس آرامش و خوشبختی دارم. او در پایان، تابلوهایی را که مردم به او هدیه داده بودند، به موزه دورهمی اهدا کرد.

ماجرای عاشق شدن سروش جمشیدی در دورهمی + عکس

4.418
این مطلب مفید بود ؟162
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - ماهنامه دیده بان -/ح
وبگردی