سریعترین کامپیوتر جهان
کامپیوترها یکی از اصلی ترین و مهم ترین وسایل کاربردی روزانه انسان ها می باشد که در این مطلب از نمناک می توانید با سریع ترین ابر کامپیوتر جهان آشنا شوید.

سریعترین کامپیوتر جهان

کامپیوترها امروزه بعد از گذراندن نسل های مختلف موفق به پیشرفت چشمگیری در صحنه های مختلف شده اند که برای انجام هر کاری در دنیای امروزه قطعا نیاز به کامپیوتر داریم و بدون کامپیوتر شاید هر کاری که قصد داریم انجام دهیم، ساعت ها و یا حتی روزها طول بکشد. با این حال زندگی بدون کامپیوترها اتفاقی محال و غیر ممکن می باشد. 

اما نسبت به کاربردهای مختلف، ممکن است نیاز به کامپیوترهای گوناگونی داشته باشیم تا با سرعت و مشخصات سخت افزاری مختلف بتوانند نیاز ما را برطرف کنند. با این حال تا به حال چیزی در مورد سریع ترین و پیشرفته ترین کامپیوتر جهان شنیده اید؟! ما قصد داریم شما را در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک هر چه بهتر با سریع ترین کامپیوتر جهان آشنا سازیم. همراه ما باشید.

مشخصات سریع ترین کامپیوتر جهان " ابر کامپیوتر آمریکا "

سریع ترین کامپیوتر جهان به نام " فرآنتیر " است که سازندگان آن دو شرکت شناخته شده " AMD " و " Cray " می باشند و هدف از ساخت این ابرکامپیوتر، برای انجام محاسبات پیشرفته در زمینه تحقیقات هسته ای و اقلیمی برای آزمایشگاه ملی اوک ریج واقع در کشور آمریکا می باشد که سالانه بودجه ای بیش از 1.5 میلیون دلار صرف این مرکز تحقیقاتی می شود.

پردازشگر کامپیوتر

سریع ترین کامپیوتر جهان

آقای ریک پری، چهاردمین وزیر انرژی ایالات متحده آمریکا در طی مصاحبه ای این گونه گفت :" عملکرد فرآنتیر می تواند نجر به پیشرفت های گوناگونی در عرصه علم و دانش، زندگی و یا حتی اقتصاد تمام مردم آمریکا و کشورهای دیگر جهان شود. فرآنتیر می تواند دسترسی هر چه بیشتری به هوش مصنوعی با استفاده از داده های محاسباتی به محققان بدهد که شاید بزرگترین اختراعات بعدی در کشور آمریکا باشد."

 رایانه

سریع ترین کامپیوتر جهان در سال 2021

طبق گفته ها فرآنتیر تبدیل بزرگترین کامپیوتر جهان نسبت به 160 ابرکامپیوتر دیگر خواهد بود که پهنای باند آن نسبت به اینترنت ساده خانه ها، 24 میلیون برابر است که قادر به پردازش 100 هزار فیلم HD در یک ثانیه می باشد! همچنین میزان فضایی که قرار است این کامپیوتر اشغال کند، 2 برابر زمین بسکتبال می باشد که 144840 متر سیم کشی نیاز دارد.

سریع ترین کامپیوتر

سریع ترین کامپیوتر دنیا در آمریکا

قیمت این ابر رایانه در طی قرار داد به میزان 600 میلیون دلار ثبت شده است که در سال 2021 میلادی به کشور آمریکا توسط چین ارائه خواهد شد که بی شک هزینه بسیار زیادی می باشد. 

سریعترین کامپیوتر جهان در آمریکا

415
این مطلب مفید بود ؟123
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : کامپیوتر
وبگردی