خرید سشوار
سشوار وسیله ای بسیار کاربردی برای خشک کردن موها می باشد که باید نکات مهمی را در خرید یک سشوار مناسب با توجه به نیاز و نوع موهای خود انتخاب کنید.

برای خرید سشوار این نکات را باید بدانید

سشوار وسیله ای برای خشک کردن و حالت دادن به مو است که از 2 بخش عمده یعنی یک موتور دمنده و یک المنت تولید حرارت درست شده است. سشوار انواع مختلفی مانند مدل حرفه ای، نیمه حرفه ای، خانگی و مسافرتی دارند که بسته به میزان کارکردشان با هم متفاوت هستند. این وسیله به دو نوع معمولی و چرخشی هم تقسیم می شود.

استفاده از سشوار در سرمای هوا و بعد از استحمام برای جلوگیری از سرما خوردن ضرورت دارد پس باید در خرید آن دقت کنیم و سشواری را انتخاب نمایید که به دارای کیفیت بال و عملکرد خوبی باشد .در ادامه این بخش از نکات مربوط به کار و زندگی نمناک مهمترین معیار های انتخاب سشوار را می خوانیم.

خرید سشوار

چگونه یک سشوار خوب و مناسب بخریم؟

انواع سشوار

معمولی

برای خشک کردن و حالت دادن موها کاربرد دارد.

یونی

این سشوار مولکول های آب موجود بر روی سطح موها را شکسته و موجب می شود که مو ها با حفظ رطوبتشان سریع تر خشک شوند. یون ها بار مثبت موجود در مو را خنثی می کنند و به درخشش و نرمی مو های شما کمک می کنند.

انواع سشوار

خشک شدن سریع موها با سشوار یونی

آشنایی با انواع سشوار برای خرید سشوار

تورمالین

این نوع سشوار با داشتن پوششی سنگی که حاوی مواد معدنی است و به طور طبیعی یون های منفی را منتشر کرده و موها را براق تر می کند .

سرامیک

حرارت این سشوارها بسیار کم است و به مو آسیبی نمی رسانند. سشوارهای سرامیکی دارای نوعی تکنولوژی هستند که به خشک کردن موها از درون و بیرون کمک می کنند.

چرخشی

برای حالت دادن موها در کمترین زمان مناسب است و دارای برس می باشد .

سشوار چرخشی

سشوار چرخشی برای حالت دادن موها

نکات مهم در خرید سشوار

موتور:

سشوارهای حرفه ای برای آرایشگاه ها موتور AC و سشوار های خانگی موتورشان از نوع DC است . پس هنگام خرید حواستان به نوع موتور سشوار باشد.

قدرت :

برای کارکرد مفید یک سشوار باید به قدرت موتور آن توجه نمود . اگر سشوار برای مصارف خانگی می خواهید ، روی موتوری با قدرت 1800 یا 2000 وات به بالاتر حساب کنید ، توجه داشته باشید در سشوارهای چرخشی این عدد از 700 آغاز می شود زیرا نیازی به پرتاب باد نیست.

تنظیم حرارت:

برای تعیین حرارت مود نیاز یک سشوار خوب باید دکمه تنظیم حرارت داشته باشد .

حرارت سشوار

خرید سشوار دارای دکمه تنظیم حرارت

ویژگی های مهم برای انتخاب و خرید سشوار

تنظیم سرعت:

در مدل های خوب سشوار ، سرعت پرتاب باد را می توان تنظیم کرد . مقع استفاده از سشوار این آپشن به کارتان می آید پس به آن توجه کنید.

نوع المنت:

وجود المنت های سرامیکی در سشوار های جدید سبب کمتر داغ شدن این وسیله و افزایش طول عمر و کارکرد آن می شود.

باد سرد:

برای تثبیت مو می توانید از باد سرد سشوار استفاده کنید ، پس سشوارهایی تهیه کنید که مجهز به این دکمه هستند .

باد سشوار

دقت به دکمه باد سرد در خرید سشوار

چیزهای که قبل از خرید سشوار باید بدانید

تولید یون:

مدل های به روز سشوار توانایی تولید یون دارند. این قابلیت در سشوار سبب جلوگیری از به هم چسبیدگی و وز شدن مو هنگام خشک کردن می شود و چربی داخل تار مو را حفظ می کند.

امکانات جانبی:

هنگام انتخاب سشوار در نظر داشته باشید که این وسیله حتما یک دیسپانسر داشته باشد، سری های مختلف دیسپانسر یا همان متمرکز کننده با توجه به نوع نیازشما می توانند به درد بخور باشند.

از دیگر وسایل و تجهیزاتی که سشواربرحسب سلیقه و نیازتان لازم است داشته باشد سری برس مانند ماساژ موست که تجربه لذت بخشی را به همراه دارد. از نکات مثبت دیگر که هنگام خرید سشوار باید به آن دقت کنیم دکمه توربو، حلقه آویز و طول بیشتر سیم برق دستگاه است.

لوازم جانبی سشوار

خرید سشوار دارای امکانات و لوازم جانبی لازم

ویژگی های یک سشوار مناسب برای انواع مو

موهای فر:

از سشوارهایی که به آرامی و با حرارت کم موها را خشک می کنند برای خشک کردن موهای فر استفاده کنید و از متمرکز کننده هوا در جلوی سشوار برای حجم دادن به موها می توان استفاده کرد.

موهای صاف:

از یک سشوار سبک برای موهای لخت و صاف استفاده کنید زیرا باید برای یک مدت طولانی آن را بالای سر نگه دارید.

سشوار انواع مو

انتخاب و خرید سشوار برای موهای صاف

نکات مهم خرید سشوار برای انواع مو

موهای وز:

از یک نازل دارای سر بسیار بسیار نازک برای سشوار کشیدن موهای وز استفاده شود که بتوان با کمک آن بدون این که به موهای دیگر حرارت برسد تنها قسمت های کوچکی از مو را خشک کرد.

موهای نازک و کم پشت:

برای پر حجم به نظر رسیدن موها از یک نازِل با سر بسیار باریک استفاده کنید و از ریشه موها تا بالا، آن ها را سشوار کشید تا موها پر حجم شوند.

 

مهمترین معیار های انتخاب سشوار + نکات خرید انواع سشوار

4.323
این مطلب مفید بود ؟203
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی