تولد
کیک عروسی
هنگام سفارش کیک عروسی به نکات ریز و درشتی باید دقت کنید تا بتوانید بهترین کیک را برای مراسم عروسی تان انتخاب کنید.

همه چیز درباره سفارش کیک عروسی

وقتی زمان جشن عروسی فرا می رسد برنامه ریزی های عروس و داماد برای تجربیات پر استرس و هیجان انگیز شروع می شود. رزرو مکان برگزاری جشن عروسی ، انتخاب نوع غذا ، انتخاب نوع نوشیدنی و دیگر موارد مسائلی هستند که منجر می شوند عروس و داماد تمرکز خود را از دست بدهند. در این میان کیک عروسی نیز از این امر مستثنی نمی باشد و یکی از مواردی است که بایستی توجه ویژه ای به آن داشت. در ادامه این مطلب می توانید مطالب و نکات مهمی که در سفارش و خرید کیک عروسی باید مد نظر داشت را بخوانید.

کیک یکی از اجزای مهم عروسی میباشد که در فیلم و عکس های مراسم تا ابد به یادگار می ماند بنابراین فقط به عنوان شیرینی مراسم محسوب نمی شود و به غیر از طعم آن ، شکل ، اندازه و زیبایی آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

گاهی قامت کیک ها از قد عروس و داماد هم بالاتر می رود و گاهی عجیب و غریب ترین شکل و ظاهر و رنگ و لعاب را به خود می گیرند و در اکثر مواقع قیمت های سر به فلک کشیده همگان را به شگفتی وا می دارد که ممکن است پخت و گل آرایی یک کیک 15 کیلویی بیش از یک و نیم میلیون تومان هزینه بردارد. بنابراین بایستی قبل از سفارش یک سری نکات مهم را که مربوط به خرید کیک عروسی میباشد بدانید تا یک خرید بهتر و به صرفه تر داشته باشید.

کیک عروسی

نکاتی که در ادامه این بخش از دنیای مد نمناک می خوانید به مواردی اشاره کرده است که برای انتخاب یک کیک عروسی مناسب شما عزیزان را راهنمایی می کند.

با آگاهی کامل تدارک ببینید

انتخاب شرایط مکانی و دکور توسط شما تاثیر زیادی در جلوه کیک عروسی دارد به طور مثال در فصل بهار و تابستان که فضای آزادانه ای برای مراسم در نظر گرفته می شود استفاده از آن دسته کیک هایی که یخ چینه های عروسکی و نوشتاری در آنها به کار رفته است مناسب نمی باشد و همچنین نوع فوندانتی که در کیک به کار برده شده است بایستی در مقابل دمای هوای آزاد مقاومت لازم را داشته باشد پس ضروری است که پیش از انتخاب و سفارش کیک از مکان مورد نظر برای مراسم اطمینان حاصل کرده و از مدت زمان تقریبی که کیک قرار است در آنجا قرار بگیرد آگاهی داشته باشید و آن را با کیک ساز خود در میان بگذارید تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

گول ظاهر کیک را نخورید

زمانی که می خواهید کیکی را سفارش دهید به هیچ عنوان مجذوب ظاهر و نمونه های آماده کیک عروسی نشوید زیبایی ظاهری کیک فقط یک مورد از موارد مهم یک کیک عروسی خوب می باشد مواردی همچون مواد به کار رفته در کیک ، طعم و مزه، تازگی مواد اولیه و تعهد در تحویل به موقع از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند که بایستی فراموش نکنید.

بسیاری از این کیک ها که مدل های فانتزی دارند احتیاج به فونداسیون و مهندسی خاصی دارند و مهمتر از همه زمان ساخت این نوع کیک ها از یک هفته تا 10 روز طول می کشد و هیچ قنادی با هزینه ای معمولی برای این کیک ها وقت نمیگذارد و در صورت پخت چنین مدلهایی شک نکنید که از نظر قیمت برای مشتری به صرفه تمام نخواهد شد. اکثر قنادی ها فقط مدل های پیشنهادی خودشان را متقبل می شوند و چنانچه مدل مورد نظر مشتری چیزی باشد که پایه های آن در بازار وجود داشته باشد آن را قبول می کنند در غیر این صورت می گویند:"متاسفم"

ظاهر کیک عروسی

در انتخاب وزن مناسب کیک دقت کنید

چنانچه سفارش شما با وزن کمی باشد ممکن است به اندازه کافی به مهمانان نرسد و سر خوردن آن کدورت پیش بیاید و برعکس آن چنانچه وزن زیادی داشته باشد مجبورید هزینه بالایی را پرداخت کرده و در نهایت کیک روی دستتان بماند. بنابراین به عنوان یک قانون کلی باید بدانید که سهم هر نفر صد تا 200 گرم می باشد و طبق این اصول برای هر نفر 150 گرم در نظر گرفتن تخمین خوبی محسوب میشود البته این نکته را نیز باید مد نظر داشته باشید که بعضی از تزییناتی که روی کیک انجام شده است خوراکی نیستند به عنوان مثال فوندانتی که روی کیک کشیده می شود با وجود خوراکی بودنش مزه خوبی ندارد و اکثرا خورده نمی شود. پس وزن کیک برای مهمان ها در نظر گرفته می شود باید از بخش خوراکی و جدا از تزیینات باشد.

پیش از سفارش اصلی نمونه تست کنید

چنانچه زمان کافی برای پیش بردن برنامه هایتان دارید پیشنهاد می کنیم برای اینکه از کار نهایی کیک سازی که انتخاب کردید اطمینان حاصل کنید کمی قبل تر به عنوان نمونه کیک کوچکی را که مشابه کیک عروسی می باشد سفارش دهید و آن را با خانواده تست کنید چرا که این کار نه تنها در ارزیابی کیفی کیک به شما کمک می کند بلکه بازخورد های جالبی از طرف خانواده نسبت به کیک مورد نظر خواهید گرفت مثلاً امکان دارد همسرتان گل صورتی را به گل قرمز در تزیین کیک ترجیح دهد و یا اصلا از طعم موز در کیک خوشش نیاید.

از طعم یا ماندگاری کیک غافل نشوید

جدا از طعم خوب و زیبایی ، بعضی از کیک ها ماندگاری بسیار بالایی دارند چرا که طوری طراحی و ساخته شده اند که دوام و مقاومت زیادی زیر نور فلاش ، نور پروژکتور و گرما دارند. البته در این میان مواردی نیز وجود دارد که باید به آنها توجه داشته باشید این که ممکن است در تهیه این نوع کیک ها موادی به کار برده شود که مقداری از طعم آن کاسته ولی در عوض چندین ساعت ماندگار بماند هیچ تضمینی وجود ندارد که کیک شما آنطور که انتظار دارید کام مهمانان را شیرین کند. بهترین کار این است که از قنادی هایی سفارش بگیرید که تجربه ی تست کیک شان را از قبل دارید.

طعم کیک عروسی

هزینه گل با چه کسی است؟

در همه کیک ها بسته به نوع آن ها در تزیینشان از گل یا روبان استفاده می کنند. قبل از هر چیزی حتماً هزینه هایی که بر عهده شما می باشد را تفکیک کنید. در همه قنادی ها هزینه های گل کیک بر عهده مشتری است گلها طبق انتخاب شما توسط خودتان یا قنادی ها خریداری می شود و قیمت آن بسته به نوع گل و به ازای هر شاخه حساب می شود. یادتان نرود که همان اول مشخص کنید که تزیین و گل آرایی هزینه جدا دارد یا نه؟ چرا که برخی از قنادی ها پول جداگانه برای گل آرایی و تزیین نمیگیرد ولی بعضی دیگر به خاطر اینکه این قسمت از کار را گلفروشی ها برایشان انجام می دهند فاکتور جداگانه ای از گل فروشی گرفته و به شما تحویل می دهند.

در حمل و نقل کیک دقت کنید

زمانی که کیک را سفارش می دهید قبل از هرچیزی حتماً حواستان به حمل و نقل آن نیز باشد چرا که اکثر قنادی ها دارای ماشین های یخچال دار نیستند و مسافت شما همانقدر که طولانی یا کوتاه باشد نقل و انتقال آن بر عهده شما می باشد و این موضوع مخصوصاً در فصل تابستان به خاطر هوای گرم اهمیت بسیار بیشتری پیدا می کند ولی چنانچه حمل کیک بر عهده قنادی باشد هزینه آن جداگانه و طبق مسافت متغیر خواهد بود.

حمل و نقل کیک

سر وقت اقدام کنید

همانطور که در دینیا مد نمناک اشاره کرده ایم جزئیات زیادی در مورد پخت کیک های عروسی وجود دارد که باعث می شود تهیه شان زمانبر باشند به خاطر همین پیشنهاد می کنیم سفارش خود را به موقع انجام دهید و به واپسین روز های مراسم موکول نکنید. بهتر آن است که حداقل یک هفته زودتر از روز عروسی اقدام به ثبت سفارش کرده و از تحویل به موقع آن در مکان و زمان مورد نظر مطمئن شوید.

استفاده میوه تابستانی در کیک

از نظر فصلی تفاوت چندانی میان کیک ها وجود ندارد ولی به خاطر تنوع میوه ای، در تابستان از میوه های خوش طعم و در زمستان از پسته و گردو داخل کیک ها به کار برده می شود.

میوه تابستانی در کیک عروسی

گفت و گویی با کیک ساز خودتان داشته باشید

درست است در گرماگرم تدارک جشن عروسی صحبت کردن با کیک ساز کمی وقت گیر به نظر می رسد اما توصیه می کنیم که حتماً چیزی که درباره کیک عروسیتان انتظار دارید با کیک ساز در میان گذاشته تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

حتما زمان دقیق، تاریخ، مدت زمان تقریبی جشن عروسی، مکان قرارگیری کیک، تعداد مهمانان جشن و بودجه مورد نظرتان را با کیک ساز در میان بگذارید تا نوع، حجم، طراحی و کیفیت کیک عروسی را متناسب با شرایط شما اجرا کند.

نکات تکمیلی در سفارش کیک عروسی

  • کیک را حتما به قنادی که قبل از این دست پختش را تست کرده اید سفارش دهید.
  • از سفارش دادن مدل های عجیب و غریب خودداری کنید قنادی ها تنها مدل هایی را متقبل می شوند که پایه های آنها را دارند.
  • قیمت های مختلفی برای یک کیلو کیک در نظر گرفته شده است که در بعضی موارد کیلویی به 100 هزار تومان نیز رسیده است.
  • قبل از سفارش هزینه های جداگانه از جمله تزیین کیک و گل آرایی را مشخص کنید.
  • توجه داشته باشید کیک هایی که برای مراسم هایی با ساعات طولانی پخته می شوند معمولاً به خاطر مواد نگهدارنده ای که در تهیه آن ها استفاده می شود ممکن است طعم خوبی نداشته باشند.
  • هزینه حمل و نقل کیک برحسب مسافتی که از قنادی تا مکان جشن وجود دارد حساب می شود البته بعضی قنادی ها این مسئولیت را بر عهده نمی گیرند و خودتان باید این کار را انجام دهید زمان سفارش کیک حتما به فاصله سالن عروسی تا قنادی توجه داشته باشید.

نکات مهمی که باید قبل سفارش کیک عروسی بدانید

4.226
این مطلب مفید بود ؟224
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن/ف/س
برچسب : کیک عروسی
وبگردی