محمدرضا پهلوی
ودربی مارک 5 سلاحی که افراد ثروتمند،سیاستمداران، بازیگران و خاندان های سلطنتی از جمله محمدرضا پهلوی از آن استفاده می کرد که در ادامه عکسی از آن میبینید.

سلاح شخصی محمد رضا پهلوی

در دوره سلطه گری سلاح های مختلفی برای اشراف زادگان و بزرگان دربار ساخته می شد که بسیار ارزشمند و سفارشی بودند، ودربی مارک 5، سلاح شخصی محمدرضا پهلوی در موزه سلاح های دربار نگهداری می شود. گلوله زنی که ساخت کارخانه هووا ژاپن به سفارش ودربی آمریکا است و دارای کالیبر 300ودربی مگنوم بوده و سیستم مسلح شدن آن به صورت گلنگدنی و دارای دوربین ردفیلد است

ودربی مارک 5، یکی از سلاح های شخصی محمدرضا پهلوی بوده است و از نکات ویژه در مورد این سلاح این است که ده ها نمونه از این اسلحه و به اشکال و انواع مختلف تولید شده است. این کالیبر یعنی 300 ودربی مگنوم توسط خود روی ودربی در سال 1944 طراحی و بوسیله کمپانی ودربی تولید شد و تقریباً معروفترین کالیبر تولید شده توسط این کمپانی بود.

سلاح ودربی

سلاح ودربی پهلوی دوم

به گزارش موزه سلاح های دربار - این سلاح با نیت تولید یک اسلحه لوکس و با پرستیژ طراحی و تولید شده بود و در تصویری که در موزه هم موجود است محمدرضا شاه در حال دریافت این سلاح از دست طراح آن روی ودربی است.

علاوه بر آن و طبق توضیح رسمی در مورد این سلاح که در صفحه ویکی پدیای انگلیسی آن آمده این سلاح و برخی از دیگر تولیدات ودربی به طور مشخص برای افراد ثروتمند، سیاستمداران، بازیگران و خاندان های سلطنتی و امثالهم تولید می شده است و در یک نمونه و در توضیح روشنی در صفحه این سلاح در ویکی پدیای انگلیسی نام عبدالرضا پهلوی (Prince abdorreza Pahlavi of iran) و ژنرال جیمز دولیتل (نیروی هوایی ارتش آمریکا) جک اوکانر (یکی از معروفترین و رکورددارترین شکارچیان جهان) چاک ییگر و بسیاری دیگر از افراد مشهور جهان ثبت شده است. این اسلحه یک دوربین ردفیلد هم در اختیار دارد.

ودربی مارک 5 سلاح شخصی محمدرضا پهلوی + عکس

58
این مطلب مفید بود ؟80
برگرفته از تسنیم - / ل
وبگردی