سمعک
سمعک های نیز دارای انواع مختلفی می باشند که از جمله آن ها می توان به سمعک ضد آب و یا سمعک نامرئی اشاره نمود.

آنچه که بهتر است از سمعک بدانید !

کم شنوایی علل مختلفی دارد که بر اساس سر منشا و علت آن، یکی از اصلی ترین شیوه های درمانی و توانبخشی، استفاده از  وسایل کمک شنیداری مانند سمعک می باشد. انتخاب نوع و مدل سمعک بر اساس میزان افت شنوایی، نوع کم شنوایی، سن و فاکتورهای دخیل دیگر مثل نیازهای شنیداری فرد در محل کار و زندگی، توسط شنوایی شناسان صورت میگیرد.

سمعک ها انواع مختلفی دارند که در آنها تکنولوژی های متفاوتی تعریف و تعبیه شده است. این تکنولوژی ها همگی در راستای بهبود کیفیت صدا ی دریافتی توسط کاربرد سمعک و نیز افزایش راحتی استفاده از آنهاست. براساس این عوامل ، قیمت سمعک ها متفاوت می گردد.

سمعک

قیمت سمعک بر چه اساس تعیین می شود؟

در حوزه هزینه ها و قیمت سمعک نیز تلاش شده است تا سمعک ها در رده های قیمتی متفاوت و متناسب با سطوح مختلف توانایی های مالی افراد، در دسترس باشد و مسلما هر چه تکنولوژی های پیشرفته تری در سمعک وجود داشته باشد، هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. به بخشی از عوامل موثر درتعیین قیمت سمعک اشاره می کنیم:

1.میزان تکنولوژی و امکانات جانبی سمعک، هرچه سطح تکنولوژی سمعک پیشرفته تر باشد قیمت سمعک هم افزایش می یابد.

2. سمعک ها دارای انواع مختلفی می باشند که هر سمعک متناسب با نوع و مدل می تواند محدوه کم شنوایی خاصی را پوشش دهد. 

سمعک وایرلس، سمعک ضدآب، سمعک نامرئی، سمعک هوشمند، سمعک دیجیتال و ….

3. نوع گارانتی و خدمات پس از فروش سمعک که یکی از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت سمعک به عنوان یک پروتز پزشکی مورد نیاز در افراد دچار کم شنوایی است.

4.لوازم جانبی کمک شنیداری مورد نیاز هر کاربر که بسته به سن و شغل و نیازهای شنیداری هر فرد برای کاربرد آسان تر تلفن و تلویزیون و دریافت واضح مکالمات در جلسات و سمینارها و … برای فرد انتخاب می شود نیز در قیمت سمعک موثر خواهند بود.

مشاوره خرید سمعک

در مرحله اول لازم است جهت ارزیابی شنوایی و تعیین میزان دقیق کم شنوایی و نوع کم شنوایی به کلینیک  مراجعه نمایید. اگر شما تست شنوایی دارید دیگر نیازی به این مرحله ندارید. اما اگر تست شنوایی شما بیشتر از یک سال پیش باشد لازم است تست مجدد انجام شود.

خرید سمعک

سپس متخصص شنوایی طبق نوار گوش بیمار انواع مدل های سمعک داخل گوشی، سمعک های پشت گوشی و نامرئی را برای بیمار توضیح می دهد و در نهایت چندین گزینه را که برای بیمار امکان استفاده دارد را معرفی می کند. در بزرگسالان یک سمت تعیین مدل سمعک را بیمار تعیین می کند اما تصمیم نهایی باید به متخصص شنوایی شناسی واگذار شود.

متخصص شنوایی طبق نوار گوش بیمار و طبق خواسته ها و نیاز های بیمار و میزان هزینه ایی که بیمار برای خرید سمعک در ذهن دارد، چندین مدل سمعک از برندهای مختلف را معرفی می کند که بیمار می تواند طبق نظر خود و با مشورت متخصص شنوایی شناسی در نهایت یکی را انتخاب می کند. 

خدمات سمعک شنوایی قلهک

کلینیک سمعک قلهک با مدیریت دکتر آرزو بیگدلی آغاز نموده و در حال حاضر خدمات خود را  به تمام مقاطع سنی در دو شیفت صبح و بعد از ظهر ارائه می نماید.

از جمله خدمات سمعک شنوایی قلهک:

 • انواع آزمایشات شنوایی تشخیصی جهت درمان و توانبخشی مشکلات شنوایی و تعادل و غیره...
 • اسکرینگ شنوایی نوزادان تازه متولد شده
 • تجویز و فروش انواع سمعک های معتبر دنیـا و لوازم جانبی سمعک های روز دنیا
 • خدمات ساخت صدا شکن
 • تست شنوایی در منزل
 • ارزیابی شنوایی رایگان
 • گارانتی بین المللی انواع سمعک
 • تحویل سریع سمعک
 • امکان تعویض سمعک فعلی شما با مدلهای جدید
 • امکان استفاده از بیمه برای خرید سمعک
 • آزمایش کالریک (تست سرگیجه)
 • تست های دیگری همچون PTA ، TYM ، ABR ،OAE ، VEMP ، ECOG ، VNG و کالویک در کلینیک قلهک انجام میگیرد.

فاکتورهای مهم برای خرید و قیمت سمعک

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی