سنگ شدن
کودک 11 ساله نپالی به نوع نادری از بیماری پوستی مبتلا شده که در اثر آن پوستش مانند سنگ سخت شده است.

این پسر در حال سنگ شدن است

افراد انگشت شماری در سراسر جهان با بیماری های بسیار خاص وجود دارند که با آن دست و پنجه نرم می کنند و رفته رفته جان آن ها را می گیرد.

این پسر 11 ساله نپالی یکی از همین نمونه هاست. این پسر بیماری خاصی دارد که ضخامت پوست او را بیشتر می کند و به نوعی او را به سنگ تبدیل می کند. والدین این پسر پولی برای درمان او ندارند.

"رامش دارجی" کودک 11 ساله اهل نپال به بیماری "ایکتیوز" یا ماهیاک مبتلا شده که یک بیماری پوستی ناشی از جهش ژنتیکی است که در اثر آن پوست بدن به سختی خشک شده و دچار خارش می شود.
 
هر سال بیش از 16000 نوزاد در جهان با یکی از انواع بیماری ایکتیوز متولد می شوند و تا آخر عمر با آن دست به گریبان هستند؛ نخستین علائم این بیماری در رامش از نوزدای و با پوسته پوسته شدن بدن آغاز شد و در پنج سالگی دردهای طاقت فرسا به همراه کلفت شدن پوست بدنش باعث شد به عنوان یکی از مبتلایان نوع نادر این بیماری شناخته شود.
 
ظاهر شبیه سنگ راجی سبب تنها شدن او در آغاز کودکی شده است. خانواده کم درآمد او توان تامین هزینه های درمانی او را نداشتند برای همین از دیگران کمک خواستند؛ انتشار تصاویر این کودک در فضای مجازی باعث شد یه خواننده نپالی برای تامین هزینه های او اعلام آمادگی کند.

سنگ شدن

ظاهر شبیه سنگ راجی 

سنگ شدن

بدن این پسر در حال سنگ شدن است +تصاویر

4.266
این مطلب مفید بود ؟5610
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ ر
وبگردی