سوالات استخدامی
مدیران استخدامی برای آشکارسازی جنبه هایی که می تواند گویای عیب و ایرادی در شخص باشند، سوالات فریبنده را مطرح می نمایندتا یک دنیا اطلاعات را از شما بیرون بکشند.

سوالات فریبنده مصاحبه توسط مدیران استخدامی و بهترین پاسخی که می توانید بدهید

از قبل پیش بینی کنید، به همین دلیل است که ما در این بخش از نمناک یک لیست از 9 سوال نهایی مصاحبه مهم را گردآوری کرده ایم ؛ این یک مرور کلی از راهنماهای محبوب ما برای مصاحبه و سؤالاتی است که می تواند به شما بفهماند که کارفرمایان واقعا از شما چه درخواستی می کنند. شما همچنین می توانید از تاکتیک های عالی برای پاسخ هایتان انتخاب کنید و نمونه هایی از سوالات را پیدا کنید تا بتوانید بهترین پاسخ ها را در ذهنتان داشته باشید.

سوالات مصاحبه

مهمترین دستاورد شما چیست؟

این سوال برای ارزیابی ارزش ها و نگرش های شما به میزان موفقیت های طراحی شده است و کارفرمایان اغلب می خواهند شما در مورد فعالیت های خود صحبت کنید.بهتر است درباره موضوعی بحث کنید که در آن عالی هستید و باعث افتخارتان است.

راهنمایی های کاملی را برای پیدا کردن پاسخ هایی که جستجو گران شغلی را به خواسته شان می رساند و اینها سوالاتی هستند که اغلب پرسیده می شوند، اما باید با احتیاط برخورد کرد زیرا ممکن است به شما کمک نکنند.

 مصاحبه کاری موفق

چه چیزی باعث انگیزه شما می شود؟

به احتمال زیاد دوست دارید سوالاتی از انگیزه شما و مبتنی بر نقاط قوتتان را انجام دهند، و بر آنچه که شما از انجام داده اید تمرکز کنند.این رویکردی است که از کارکنان فارغ التحصیل به طور فزاینده ای در کنار یا به جای سوالات مبتنی بر شایستگی استفاده می کنند.

پاسخ شما باید به عنوان مثال از فعالیت های تحصیلی اضافی، تجربه های کاری یا مطالعاتی که نشان می دهد به شدت با شغل مورد درخواستتان همسان و مناسب هستید، استفاده کنید.

پرسش های مصاحبه

یک نمونه مثال از ابتکارات خود را نشان دهید:

اگر مصاحبه کننده از شما می خواهد که موقعیتی را که ابتکار خودتان را نشان دادید توضیح دهید، از ارائه ایده ای که قبلا داشتید اما هرگز اقدام نکردید، سخن بگویید.بهتر است در مورد زمانی صحبت کنید که شما نه تنها با یک راه حل برای یک مشکل مواجه شدید بلکه بر روی آن عمل کردید پس شما می توانید تأثیر تصمیم خود را هنگامی که انجامش دادید توضیح دهید.

مصاحبه شغلی

بزرگترین ضعف شما چیست؟

مشکل این سوال این است که شما درباره کمبودهای خود حرف می زنید، زمانی که خود را در یک مصاحبه می خواهید قوی نشان دهید و نقاط ضعف خود را تا حد ممکن پنهان کنید.

آنچه که باید انجام دهید این است که پاسخ خود را به صورت پاسخی مثبت بچرخانید و مطرح کنید. نقاط قوت و ضعف دو طرف سکه هستند، بنابراین راه دیگری برای رسیدگی به این سوال این است که در مورد چگونگی غلبه بر بزرگترین قدرت خود صحبت کنید.

برای مثال، اگر شما کار تیمی خوبی انجام می دهید، آیا برایتان مقابله با درگیری یا تسلط بر توانایی های رهبری دشوار است؟ چگونه با این کار مقابله می کنید؟

پرسش های مصاحبه شغلی

آیا شما خلاق هستید؟

سوال گران بعضی وقت ها می خواهند نمونه ای از زمانی که نوآور بودید را بگویید، یا از تفکری خلاق برای حل مشکل استفاده کنید.بسیاری از جستجوگران شغلی نگران این هستند که نمونه های آنها به اندازه کافی نوآورانه نیستند، اما نگران نباشید:مصاحبه کننده انتظار سخنی مانند یک رییس جمهور در حل مشکل اقتصاد کشور ندارد.

در عوض، در مورد ایده هایی از خودتان بگویید که تاثیر مثبتی داشتند، مثلا اگر ایده ی جذابی برای خیریه پیدا کردید یا راهی برای صرفه جویی در زمان برای انجام یک کار پیدا کردید.

مصاحبه شغلی حضوری

یک نمونه از زمانی که یک بحران بزرگ را مرتفع کردید، ارائه دهید:

احساس راحتی کنید تا به سوالش جواب دهید ؛ سوال این جواب می تواند با این سوال پاسخ داده شود . می توانید یک نمونه از زمانی که شما مجبور به مقابله با یک وضعیت دشوار بودید را بدهید؟

یا یک نمونه از زمانی که مجبورا تحت فشار بودید و با مشکلات برخورد کردید را بگویید. با این حال، بحران یک کلمه قوی تر و احساسی تر است. اگر به گذشته، کارهایتان، درس، فعالیت ها و مسافرتهای خود فکر کنید، پیدا کردن جواب این سوال برایتان آسان تر می شود، و می توانید با این مشکلات غیرمنتظره راحت تر کنار بیایید.

پاسخ ها در مصاحبه

شما چه چیزی می توانید برای شرکت به ارمغان بیاورید؟

پاسخ ساده به این سوال این است که شما مهارت ها، تجارب، دستاوردها، ارزش ها و شور و شوق خود را برای شرکت به همراه خود می آورید. انجام تحقیقات کامل درمورد کار و کارفرمایان به شما این امکان را می دهد که پاسخی مناسب به این شرکت بدهید.

نکته این است که نه خود را فراموش کنید و نه خودتان را پایین بیاورید، بلکه به حقایق نگاه کنید:پاسخ های خود را با شواهدی از دستاوردها و جزئیات خود در مورد شرکت رو کنید.

پاسخ به سوالات مصاحبه استخدامی

 

یک نمونه از تفکر جانبی خود را ارائه دهید:

تفکر جانبی این است که توانایی استفاده از تصورات خود را برای نگاه کردن به مشکل در راه و تازه، با یک راه حل جدید ارائه دهید. شرکت ها به کارکنانشان برای مهارت تفکر جانبی شان جایزه می دهند، زیرا بدون آنها نمی توانند نوآوری کنند و محصولات جدید تهیه کنند.

در مورد زمان هایی که با مشکلات زندگی مواجه می شوید فکر کنید و به نحوی موفق به غلبه می کردید. شانس راه حل شما، یک رویکرد اصلی و خلاقانه است، و این چیزی است که کارفرمایان می خواهند در شما بیابند.

سوال های استخدامی

 

'آیا تا به حال یک تجربه بد با کارفرمای خود داشته اید؟'

بعضی از مصاحبه کننده ها سوال هایی را می پرسند تا واکنش شما و صادق بودنتان را بسازند این سوال تستی برای توانایی شما در فکر کردن و پاسخ های دیپلماتیک است. چه شما این سوال را با این جمله پاسخ دهید که همیشه با کارفرمایان به خوبی کار کرده اید یا اینکه یک تجربه پیچیده ای را تجربه کرده اید که توان بالقوه خود را نشان دادید، باید از بدگویی درباره کارفرمای قبلی خود اجتناب کنید.

جواب ها در مصاحبه

'بزرگترین شکست شما چیست؟'

اگر از بزرگترین شکستتان در مصاحبه سوال می شود، احتمال این است که استخدام کننده علاقه مند به پیدا کردن چگونگی انعطاف پذیری شما و اینکه بداند آیا می توانید با شکست هایتان مقابله کنید،یا خیر، است. راهی را پیدا کنید که از این نحو سوال ها به عنوان راهی برای نشان دادن نقاط قوت خود و متقاعد کردن کارفرمایان به اینکه شما نامزد مناسبی برای این کار هستید، استفاده کنید.

سوال در مصاحبه

'شما چطور با استرس کنار می آیید؟'

در مورد پاسخ دادن به استرس در مصاحبه شغلی خود، راهنمایی ها و تاکتیک های خود را در مورد چگونگی پاسخ دادن به این سوال انتخاب کنید. انگیزه و انعطاف پذیری خود را پیدا کنید.

'چگونه با بحث و دعوا برخورد می کنید؟'

در اینجا چگونگی پاسخ به پرسش های مصاحبه در مورد مقابله با درگیری و حل مشکلات وجود دارد، یک مثال از خودتان بزنید و نکاتی در مورد اینکه چیزی نمی گویید، ذکر کنید.

چگونگی پاسخ به سوالات

'وقتی با یک معضل اخلاقی روبرو شدید، نمونه ای از عکس العمل خود را به ما نشان دهید.'

این یک مثال از یک سوال مصاحبه کننده است که اگر شما در مورد آن فکر نکرده اید، می تواند شما را نابود کند ؛ توصیه های ما به شما کمک می کند تا متوجه شوید چه کارفرمایانی به دنبال چه چیزی هستند و بتوانید پاسخ مناسب را انتخاب کنید.

سوال عجیب استخدامی

'چگونه زمان و وظایف خود را اولویت بندی می کنید؟'

مصاحبه کننده شما می خواهد تاکتیک ها و استراتژی های شما را بفهمد، بنابراین، هر روشی که برای اولویت بندی و فهرست بندی وظایف خود استفاده می کنید را آماده کنید تا آن را بتوانید توصیف کنید. پاسخ شما باید نشان دهد که اگر شرایط تغییر کند می توانید اولویت های خود را نیز تنظیم کنید.

سوالات متفاوت استخدامی

'چرا فکر می کنید که در این شغل موفق خواهید شد؟'

این یک دعوت نامه نیست - از شما خواسته می شود تا نقاط قوت خود را با کیفیت مورد نیاز برای انجام کار مطابقت دهید. فراموش نکنید، این یک سوال بسیار خاص است. چرا برای این کار مناسب هستید، برعکس بقیه؟ مهارت ها، منافع و تجربه های خود را با این نقش شغلی و شرکت مطابقت دهید.

نمونه سوالات فریبنده مدیران استخدامی در مصاحبه حضوری+پاسخ

58
این مطلب مفید بود ؟80
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی