نمناک اخباراقتصاد اعلام زمان واریز سود سال 95 سهام عدالت
سهام عدالت ، سود سهام عدالت
سایت سهام عدالت رونمایی خواهد شد و دارندگان سهام عدالت با مراجعه به این سایت میتوانند صورتحساب خود را مشاهده کنند. زمان واریز سود سهام عدالت مشخص شد.
تاریخ انتشار : 16 اسفند 1395

زمان واریز سود سال 95 سهام عدالت اعلام شد

 سامانه ساماندهی سهام عدالت قرار است فردا(سه شنبه) با حضور رئیس جمهوری و وزیر امور اقتصادی و دارایی رونمایی شود. بر این اساس صدور صورتحساب برای 47 میلیون ایرانی از این روز آغاز خواهد شد و بعد از رونمایی فردا، آن دسته از ثبت نام شدگان قطعی سهام عدالت که رقم سمت راست کد ملی آنها 7 است می توانند با مراجعه به این سامانه به نشانی www.samanese.ir مراجعه کرده و صورتحساب خود را دریافت کنند.
 
سهام عدالت

بر این اساس، آنگونه که مسئولان سازمان خصوصی سازی اعلام کرده اند، از همان روز رونمایی سامانه، به ترتیب مطابق رقم سمت راست کد ملی (به ترتیب 7، 8، 9، 0، 1، 2، 3، 4، 5، 6) مراجعه کنند؛ همچنین مرکز تلفن با شماره 83338 با 90 خط نیز آماده شده است که بین ساعات 9 تا 17 پاسخگوی پرسش های مشمولان درخصوص مرحله نخست ساماندهی سهام عدالت است.

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی در این رابطه می گوید:با پایان یافتن 10 سال از آغاز طرح سهام عدالت، مجموعه اقداماتی برای ساماندهی این سهام انجام شده که رونمایی از آن، در سه مرحله انجام می شود؛ بر این اساس، ارائه و صدور صورتحساب در مرحله نخست انجام خواهد شد تا مشمولان از وضعیت سهام و سودهای خود مطلع شوند؛ در این زمینه تشکیل صندوق هایی پیش بینی شده و سهام شرکت های سرمایه پذیر در این صندوق ها ریخته می شود.

وی با بیان اینکه پس از این مرحله، توزیع سهام عدالت و ارائه اوراق سهام به مردم انجام خواهد شد، افزود:ارائه صورتحساب به معنای آزادسازی سهام نیست و قرار نیست در این مرحله ورقه سهمی به مشمولان داده شود؛ این در حالی است که ارایه صورتحساب ها بیش از 60 درصد مجموع عملیات ساماندهی سهام عدالت را تشکیل می دهد که کاری سخت و سنگین است و پس از آن به همه بلاتکلیفی ها در این زمینه پایان داده خواهد شد.

رئیس سازمان خصوصی سازی، خواستار آن شد که مشمولان جز سامانه رسمی سهام عدالت با هیچ سامانه دیگری تماس نگیرند که در این زمینه احتمال سودجویی و کلاهبرداری از مردم وجود دارد؛ او همچنین به این نکته هم اشاره کرد که تنها اتباع ایرانی مقیم داخل امکان دسترسی به این سامان را دارند و در صورتی که تلفن های همراه، تبلت ها و ... مجهز به فیلترشکن باشند، امکان ورود به این سامانه وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد:افرادی که حتی اوراق سهام خود را گم کرده اند، نگران این موضوع نباشند، زیرا اسامی شان در سامانه موجود است و آذرماه امسال کنترل اسامی افراد صورت گرفته است و حتی متوفیان هم مشخص شده اند؛ در این مرحله افرادی که ثبت نام شده قطعی هستند از سود سهام برخوردار می شوند و پس از آن دولت می تواند به صلاحدید و مطابق وسع و توان مالی خود تمهیداتی درخصوص مشمول کردن سایر افراد و بازماندگان بپردازد؛ به طوری که متولدین جدید و افراد ثبت نام نشده در قالب یک فایل دیده می شوند.

پوری حسینی تصریح کرد:تیرماه سال 96 سود شرکت های سهام عدالت هرچقدر که باشد بین مشمولان توزیع خواهد شد، اما دستکم تا شهریورماه سال آینده هیچ ورقه سهمی بین مشمولان توزیع نخواهد شد.

گزارش مراحل مختلف مشمولان سهام عدالت

مرحلهگروههای مورد شناساییتعداد مشمولان
1مرحله اول:مددجویان نهادهای حاکمیتی(کمیته امداد و سازمان بهزیستی) و رزمندگان فاقد شغل4 میلیون و 529 هزار و 463 نفر
2تکمیلی مرحله اول:مددجویان نهادهای حاکمیتی(کمیته امداد و سازمان بهزیستی) و رزمندگان فاقد شغل3 میلیون و 41 هزار و 658 نفر
3مرحله دوم:روستاییان سرپرست خانوار فاقد شغل5 میلیون و 535 هزار و 557 نفر
4تکمیلی مرحله دوم:کلیه روستاییان و عشایر11 میلیون و 290 هزار و 588 نفر
5مرحله سوم:کارکنان شاغل در دستگاههای اجرایی، بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی12 میلیون و 302 هزار و 309 نفر
6تکمیلی مرحله سوم:کارکنان شاغل در دستگاههای اجرایی، بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی1 میلیون و 493 هزار و 924 نفر
7مرحله چهارم:ایثارگران(والدین، همسر و فرزندان شهید و افراد تحت تکلفل آنها، جانبازان، آزادگان و افراد تحت تکفل آنها1میلیون و 259 هزار و 892 نفر
8مرحله پنجم:دختران کارگر مجرد و زنان کارگر سرپرست خانوار(مشمول قانون کار)6 هزار و 902 نفر
9مرحله ششم:خدام مساجد، حسینیه ها و امام زاده ها و اماکن زیارتی متبرکه31 هزار و 319 نفر
10مرحله هفتم:طلاب حوزه های علمیه سراسر کشور167 هزار و 693 نفر
11مرحله هشتم:بیماران خاص11 هزار و 168 نفر
12مرحله نهم:کارکنان ستادهای نمازجمعه6 هزار و 735 نفر
13مرحله دهم:کارکنان هیات های تحریریه رسانه ها(خبرنگاران)8 هزار و 680 نفر
14مرحله یازدهم:دست اندرکاران امر شناسایی و واگذاری سهام عدالت9 میلیون و 540 هزار و 305 نفر
15مرحله دوازدهم:مددجویان و کارکنان موسسات خیریه
16مرحله سیزدهم:فعالان قرآنی
17مرحله چهاردهم:قالیبافان
18مرحله پانزدهم:زندانیان آزاد شده(مددجویان تحت پوشش مراکز مراقبت از زندانیان آزادشده)
19مرحله شانزدهم:تاکسیرانان
20مرحله هفدهم:درخواست کنندگان مردمی
21مرحله هجدهم:کارگران فصلی و ساختمانی
مجموع49 میلیون و 226 هزار و 193 نفر

آدرس سایت سهام عدالت و جدول دریافت سود سهام

برگرفته از مهر - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 7934 2764
نظر کاربران
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .