سياه كردن مو

سیاه کردن مو | راه قطعی گیاهی سیاه کردن موهای سفید

کد مطلب : 29641تعداد نظرات : 16 نظرزمان مطالعه : 5 دقیقه
کسانی که از موهای سفید سر رنج می برند می توانند به راحتی و بدون صرف هزینه از رنگ موهای گیاهی و طبیعی برای سیاه کردن موهای سفیدشان استفاده کنند.

سیاه کردن موهای سفید و جلوگیری از سفید شدن مو با روش های گیاهی

سیاه کردن مو های سفید و انجام راهی برای جلوگیری از سفیدشدن موها را با روشی ارزان قیمت و به کمک ماسک موی گیاهی انجام دهید. سفید شدن موها فقط مختص دوران پیری و کهولت سن نیست بلکه جوانان زیادی نیز وجود دارند که تار موهای سفید زیادی در لابه لای موهای سیاه خود دارند .

استفاده دائمی از رنگ های شیمیایی می تواند موجب آسیب به موها و پوست سر شود پس بهتر است بدون استفاده از رنگ مو و با کمک ترکیبات گیاهی موها را سیاه کنیم و از سفید شدن آنها جلوگیری کنیم . بهترین روش از بین بردن موهای سفید و جلوگیری از سفید شدن موها را در این بخش از دنیای مد نمناک آورده ایم که شاید از شنیدن آن تعجب کنید.

سیاه کردن مو

چگونه موهای سفید را از بین ببریم؟

ارزان ترین راه سیاه شدن موهای سفید با سیب زمینی

یکی از بهترین روش های طبیعی و خانگی و در عین حال ارزان قیمت برای از بین بردن موهای سفید و جلوگیری از سفید شدن موها استفاده از سیب زمینی است. در این روش شما تنها به چند عدد سیب زمینی احتیاج دارید .

چند عدد سیب زمینی پوست بکنید و پوست آنها را در ظرفی که حاوی 2 لیوان آب است 5 دقیقه بجوشانید سپس شعله را خاموش نمایید و اجازه دهید که خنک شود . برای خوشبو شدن آن چند قطره روغن یا اسانس رزماری یا اسطوخودوس را به محتوی درون کاسه اضافه نمایید .

بعد از اینکه موهای خود را شستید ، این ترکیب را بر روی موهای خود بریزید و با آن سرتان را ماساژ دهید تا اثری از موهای سفید در سرتان باقی نماند.

سیب زمینی

سیب زمینی بهترین روش طبیعی و خانگی برای سیاه کردن مو

رنگ موی گیاهی مشکی با چای سیاه

استفاده از چای کیسه از موثرترین روش ها برای رنگ کردن موهای سفید است . برای رنگ کردن موهای سفید چند عدد چای کیسه ای را درون مقداری آب بجوشانید سپس آن را صاف کنید و روی موهای خود بریزید. هفته ای دو بار این روش را انجام دهید تا موهای شما مشکی شود .

رنگ موی گیاهی مشکی با حنای هندی

در یک برای ظرف پلاستیکی و یا استیل مقداری حنای هندی و آبلیمو و کشک و پودر قهوه بریزید و با یکدیگر مخلوط نمایید تا ترکیبی خمیری حاصل شود سپس این ترکیب را روی موهای خود بمالید تا موهایتان مشکی و براق شود.

رنگ موی مشکی

موهای مشکی و براق با استفاده از حنای هندی

رنگ موی مشکی گیاهی تیره با روناس

درون ظرفی چهار قاشق غذاخوری روناس و سه لیوان آب را ریخته و روی حرارت بگذارید تا به جوش آید سپس بعد از به جوش آمدن آن را بردارید و اجازه دهید محلول سرد شود ، سپس محلول روناس را روی موهایتان بریزید و با آن موهایتان را ماساژ دهید.

رنگ موی مشکی گیاهی با آب لیمو و روغن نارگیل

برای مشکی کردن موها و از بین بردن شوره سر و تقویت ریشه موها درون یک ظرف مقداری روغن نارگیل بریزید و ظرف را روی حرارت گاز قرار دهید تا روغن نارگیل گرم شود سپس آب نصف لیمو را بگیرید و به آن اضافه نمایید و سرتان را با این محلول ماساژ دهید تا موهایتان مشکی و خوشرنگ شود.

آب لیمو و روغن نارگیل

سیاه کردن طبیعی مو با آب لیمو و روغن نارگیل

مشکی کردن مو با حنا

ابتدا چهار قاشق غذاخوری حنا را با آب جوش مخلوط کنید و دو ساعت روی موی سر بگذارید و سپس بشویید و موها را خشک کنید اکنون چهار قاشق غذاخوری وسمه (رنگ حنا) را خیس کنید روی موها بمالید و دو ساعت بعد موهایتان را بشویید .

برای مشکی کردن موها در ظرفی دو قاشق غذاخوری حنا و چهار قاشق غذاخوری وسمه را بریزید و یک لیوان آب جوش به آن اضافه کنید و با هم مخلوط نمایید و یک تخم مرغ را بعد از 5 دقیقه به مواد اضافه کنید و سپس این ترکیب را روی موهای خود بریزید و با آن موهایتان را رنگ کنید و دوساعت صبر کنید سپس موهایتان را بشویید.

در ظرفی پنج قاشق حنا و یک لیوان سرکه بریزید و یک ساعت بعد آن را به سر خود بمالید و اجازه دهید این مواد یک ساعت روی سرتان بماند تا موهایتان مشکی شود.

رنگ کردن مو با حنا

استفاده از حنا بهترین راه سیاه کردن موی سفید

سیاه کردن موهای سفید با تنباکو

برای سیاه کردن موهای سفید خود چهار قاشق غذاخوری تنباکو را با دو لیوان آب مخلوط کنید و نیم ساعت روی حرارت بگذارید تا بجوشد و پس از خنک شدن روی سرتان ماساژ دهید.

سیاه کردن موهای سفید با پوست گردو

اگر می خواهید موهایتان مشکی شود موهای خود را با جوشانده پوست گردو ماساژ دهید .

در ظرفی دو قاشق غذاخوری پودر گل شقایق، دو قاشق غذاخوری پودر پوست گردو بریزید و با یک لیوان آب ترکیب کنید و اجازه دهید دو ساعت بماند سپس موهارا بشویید .

پوست گردو

سیاه شدن موهای سفید سر با پوست گردو

سیاه کردن موی سفید با انبه

شاید باورتان نشود که انبه هم بتواند موها را مشکی کند, برای این کار به چند انبه نارس پوست کنده و چند برگ انبه را با مخلوط کن خوب له کنید و مواد به دست آمده را در معرض نور خورشید قرار دهید و سپس استفاده کنی

کنجد سیاه برای سیاه کردن موهای سفید سر 

کنجد سیاه سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی است و همچنین خاصیت مشکی کردن موها را هم دارد. کنجد سیاه را خیس کنید و با مخلوط کن به خوبی له کنید تا یک خمیر به دست بیاورید این خمیر را به موهایتان بزنید تا هم موهایتان را سیاه کند و هم باعث رشد و تقویت آن ها شود.

یک قاشق غذاخوری برگ کنجد، یک قاشق غذاخوری سنای مکی و یک قاشق غذاخوری حنا را پودر کنید و با یک لیوان آب جوش به صورت خمیر درآورید و دو ساعت اجازه دهید خمیر بماند سپس خمیر را به موها بمالید و پس از گذشت 2 ساعت آن را بشویید.

کنجد سیاه

کنجد سیاه برای درمان سفیدی موی سر

رنگ کردن موهای سفید با رزماری

برای سیاه کردن موهای سفید در دو فنجان آب یک چهارم فنجان رزماری خشک بریزید و بگذارید به مدت 10 دقیقه بجوشد. سپس محلول را از صافی رد کنید و روی سرتان بریزید تا موهایتان سیاه شود. برای اثر بخشی بیشتر این محلول باید شب تا صبح روی موهای شما باشد.

رنگ کردن موهای سفید با برگ کاری

برای سیاه کردن موهای سفید مقداری برگ کاری له شده را با روغن نارگیل مخلوط کنید و آن را روی موهایتان بریزید و ماساژ دهید.

 

سیاه کردن مو ، راه قطعی گیاهی سیاه کردن موهای سفید

4.21081
این مطلب مفید بود ؟913168
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
16 نظر به ثبت رسیده است
مژگان1397-09-15
سلام خوشحالم که نتیجه گرفتین اما میشه بفرمایین طرز استفاده هلیله سیاه وسیاه دادنه چجوری بوده شب مصرف میکردین یا صبح ناشتا؟
720140
علی1401-02-15
سلام
در مصرف هلیله احتیاط کنید چون باعث کم کاری غدد میشه و در نهایت منجربه دیابت میشه
141
مهدی1397-05-21
من الان ۲ماه هلیله سیاه و سیاه دانه میخورم الان مو هام کاملا سیاه شده وسفیدی وجود ندارد دیگه مصرف سیگار هم موی سر را خیلی زود سفید میکنه
30190
هاجر1400-08-24
سلام کی مصرف میکنی چقد میخوری؟
296
زهرا1397-03-08
نه بابا سیب زمینی الکی هس۰ درمانش فقط هلیله سیاه و سیاه دانه هس که هر روز باید بدون وقفه به مدت دو سال استفاده کنین
5637
شریف 1397-02-11
من نزدیگ به دوساه سال که در سویدن زتدگی میکنم 20سالم خیلی خجالت میکشم پیش دوستام رفیقام یعنی میشه با سیب موهایم سیاه شود اگر میشه لطفالطفا جواب بده
10247
ثنا o1396-11-12
موهای من خیلی سفیدشده قسمت امیرمؤمنان یه راه حلی بهم نشون بدین..یعنی با پوست سیب زمینی میتونم موهاموسیاه کنم
16768
پونه1396-08-02
من 18سالمه 6ماه پیش موهامو رنگ کردم امروز متوجه شدم یه نخ کوتاه وسط سرم سفید شده میشه کمکم کنید و بگید چطوری میتونم رنگشو برگردونم
8345
Sharif 1396-06-05
یعنی واقعا می توان با سیب زمینی موی های سفید را متوقف کرد
13052
سحر1396-01-21
سلام خسته نباشین، اگر از پوست سیبزمینی برای رفع سفیدی استفاده کنم، بعدش این امکان وجود داره باز با رنگ مو تغییر رنگ داد یا دیگه رنگ موها تغییر ناپذیر میمونه،؟ ممنون میشم کمکم کنید؟
26073
مژگان 1397-09-15
همه رو پاک ناامید کردین....
4421
مریم1397-04-13
عزیزم اینا همش الکیه برای سفیدی مو هرشب موهاتو باروغن زیتون یا سیاه دانه ماساژ بدین.دمکرده سبوس برنج و جو بخورین هرشب هلیله سیاه میل کنین سیر وپیاز با غذا میل کنین سبزیجات بخصوص شاهی وتره برنجتون رو با سبوس دم کنین یا برنج و با سبزی بپزین کلا برنج سفید رو حذف کنین سردیجات مثل ماست و دوغ و...رو حذف کنین همه این موارد رو اگه رعایت کنین تازه بعد از ۶ماه اثرش رو میبینین و اصلا هم ناامید نباشین
6825
زینب1395-12-26
موهای من به صراحت میشه گفت پنجاه درصدش سفیده واقعا باسیب زمینی درست میشه ایا بعدازماساژباید آبکشی کنیم موهارو
350114
دکتر ضیایی1396-03-26
برای سیاهی کامل موهای سفید باید به طور روزانه یک عدد هلیله سیاه رو بکوبید و با مقداری روغن زیتون طبیعی ارگانیک که بهتره لبنانی باشه رو مخلوط میکنید و میل میکنید با این کار کم کم مو ها سیاه میشن و این افراد زیر۰۵ سال خوب هست و بالای۰۵سال هم میشه .هلیله سیاه رو حتما از عطاری های معتبر تهیه کرده ،روغن زیتونم همینطور در کل باید برای انتخاب روغن زیتون دقت کنید که ارگانیک باشه اگر نباشه اثر خودشو نمیزاره
12948
سمیرا 1395-04-10
موهای من کمی بوره، میشه گفت دودی، خیلی هم سفید شده، با سیب زمینی بشورم موهام تیره میشه؟ ترجیح میدم بور بمونه، ممنون میشم راهی پیشنهاد کنید
27691
جواد کربمی1401-01-15
خیلی مفید بود
94
وبگردی