سیر
اگر از سیر تنها به خاطر خواص درمانی آن استفاده می کنید، می توانید به استفاده از مکمل های بدون بوی سیر نیز فکر کنید.

فواید سلامتی کپسول سیر و مزایای پودر سیر

سیر گیاه پیچیده ای است، ماده فعال اصلی سیر خام آلیسین نام دارد. در اثر تکه کردن و یا کوبیدن سیر خام آلیسین با آنزیم آلینازی که آن هم در سیر موجود است واکنش می دهد و تولید آلیسین می نماید. همین ماده است که موجب بوی زننده سیر است. آلیسین ماده ضدباکتری قوی بوده و هنگامی که وارد جریان خون می شود موجب ضد عفونی شدن ریه ها ، معده و پوست می گردد. آلیسین ماده مؤثره فعال این مکمل غذایی است

بیشتر تحقیقات نشان داده است که سیر تازه یک منبع مناسب تر برای کسب فواید سیر در بدن را فراهم می کند، اما کپسول سیر هم میتواند یک گزینه جایگزین باشد، به خصوص اگر شما بوی سیر تازه را دوست نداشته باشید. کپسول سیر حاوی پودر سیر غلیظ، اسانس یا عصاره سیر است. در حالی که سیر دارای تعدادی از کاربردهای بالقوه بهداشتی برای مردان و زنان است، برخی تحقیقات نشان داده است که سیر ممکن است خواص مفدیتری برای زنان داشته باشد. قبل از استفاده از مکملهای غذایی، با پزشک خود مشورت کنید.

فواید کپسول سیر

مزایای کاندیدیازیس

کاندیدیازیس، همچنین به نام تراش شناخته شده است، یک عفونت مخمر است که به دلیل رشد بیش از حد نوع خاصی از قارچ در بدن رخ می دهد. اگر چه عفونت های مخمر در انواع مختلف در بدن رخ می دهد، زنان معمولا عفونت های مخمر واژن را تجربه می کنند.

سیر

 معجزه سیر

بر طبق یک مطالعه که در شماره آگوست 1991 در مجله منتشر شد، «تحقیقات فیتوتراپی» نشان داد که ترکیبات خاصی در سیر که دیالیل تیسولفینات نامیده می شود، یا آلیسین، متیل آلیلی تیسولفینات و آللییل متیل تیزولفینت، همچنین در پودر سیر یافت شده، دارای اثرات ضد میکروبی و اثرات ضد قارچی هستند. محققان گزارش دادند که “خواص آنتی کاندیدیال یا ضد سرطانی محصولات موجود در بازار و افزودنی های سیر به طور کلی مربوط به ترکیبات شیمیایی موجود در این محصولات است.”
خواص ضد سرطانی بالقوه
سیر ممکن است خواص ضد سرطانی بالقوه ای داشته باشد، اگر چه مطالعات بالینی هنوز در مورد این ادعا ادامه دارد. موسسه ملی سرطان گزارش می دهد برخی از مطالعات نشان می دهد که سیر ممکن است به جلوگیری از انواع خاصی از سرطان، مانند سرطان روده بزرگ، پستان و معده کمک کند، احتمالا این موضوع به علت ویژگی های آنتی باکتریال و توان بالقوه آن برای جلوگیری از تشکیل مواد سرطان زا می باشد. با این حال، مشخص نیست که آیا کپسول سیر همان فواید و خواص سیر تازه را دارد. در حالی که موسسه ملی سرطان از استفاده از مکمل های غذایی برای پیشگیری از سرطان حمایت نمی کند، گزارش می دهد که سازمان بهداشت جهانی پیشنهاد می کند “دوز روزانه دو تا پنج گرم سیر تازه (تقریبا یک گل میخ)، 0٫4 تا 1٫2 گرم پودر سیر، دو تا پنج میلی گرم از روغن سیر، 300 تا 1000 میلی گرم عصاره سیر یا سایر فرمولاسیون ها که برابر با دو تا پنج میلی گرم از آلسیوم است “برای بهبود سلامت افراد خوب است.
کاهش کلسترول
در حالی که سیر ممکن است بر میزان کلسترول در زنان و مردان تأثیر مثبتی داشته باشد، برخی تحقیقات محدود نشان داده اند که تاثیر سیر در میزان کلسترول زنان ممکن است با مردان متفاوت باشد. مطالعه ای که در سال 2001 در نشریه “تغذیه” منتشر شد نشان داد که کپسول های روغن سیر باعث افزایش HDL-C یا کلسترول چربی لیپوپروتئین با چگالی بالا و “کلسترول خوب” و کاهش میزان کلسترول کلی در زنان می شود، در حالی که مردانی که همین نوع درمان را دریافت کردند، اثرات نامطلوبی را تجربه کردند. علاوه بر این، یک مطالعه منتشر شده در شماره 1998 مجله انجمن تغذیه آمریکا نشان داد که مکمل سیر به کاهش کلسترول در زنان بعد از یائسگی کمک می کند.
ملاحظات
در حالی که کپسول سیر ممکن است بر روی تعدادی از نگرانی های سلامتی زنان تأثیر بگذارد، نباید از علائمی که ممکن است در اثر خود درمانی و استفاده از مکمل های غذایی بدون مشورت پزشک می باشد، غافل شوید. همه مکمل های سیر حاوی مقدار مشابهی از مواد افزودنی یا فعال نیستند. مرکز پزشکی دانشگاه مریلند به بیماران توصیه می کند از محصولات سیر استاندارد استفاده کنند. برای بحث در مورد هر گونه نگرانی پزشکی که ممکن است داشته باشید با دکتر خود مشورت کنید. 

سیر می تواند عوارض جانبی خاصی مانند معده درد و سردرد ایجاد کند و می تواند با بعضی از داروها، از جمله قرص های کنترل تولد، ارتباط برقرار کند. اگر شما قصد استفاده از مکمل سیر را دارید، به پزشک خود اطلاع دهید.

مزایای پودر سیر

برای قرن ها، سیر به عنوان یک ابزار خانگی و دارویی مورد استفاده قرار گرفته است. سیر حاوی ترکیبات متعددی است که به نظر می رسد به اثرات مفید آن کمک کند. در دسترس بودن و مقدار این اجزا ممکن است با شکل مصرف سیر – خام، پخته شده، پودر و یا به صورت مکمل – تحت تأثیر قرار گیرد. در حالی که سیر یک عنصر آشپزی پرطرفدار و محبوب است، اگر شما قصد استفاده از سیر برای مدیریت هر گونه شرایط پزشکی را داشته باشید یا اگر شما قبلا از داروهای تجویزی مصرف می کردید، قبل از مصرف سیر به عنوان مکمل یا پیش از مصرف زیاد عصاره آن، با پزشک خود صحبت کنید.
شیمی سیر
در سالهای دور، سیر برای درمان زخم ها، انگل ها و اختلالات روده استفاده می شد، و در دهه های اخیر این ادویه آشپزی محبوب بیشتر برای نقش آن در مدیریت یا پیشگیری از بیماری ها مانند سرطان و بیماری های قلبی شناخته شده است. سیر حاوی ترکیبات گوگرد، آنزیم ها و انواع مواد مغذی همچون ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر است. برخی از مولفه های ارتقا دهنده سلامت این گیاه هنوز شناخته شده نیستند. یکی از ترکیبات فعال در سیر آلیسین، یک آنتی اکسیدان قوی است. آلیسین در سیر کامل وجود ندارد، اما بعد از آنکه سیر خرد شده یا برش داده می شود، یکی از ترکیبات گوگرد سیر را آلیین به آنزیم آلناز تبدیل می کند.
شیمی پودر سیر
پودر از سیرهای تازه و خشک شده که شامل آلیین و آلیناز هستند، اما شامل آلیسین نیست، ساخته میشود. طبق یک بررسی مارس 2001 منتشر شده در مجله تغذیه. پودر سیر حاوی بسیاری از اجزای مفید دیگر سیر و برخی از قرص های سیراست. با توجه به اینکه آلیناز مکمل توسط معده هضم نمیشود و امکان تبدیل آلیین روده به آلیسین را فراهم می کند. بنابراین شیمی سیر پیچیده است و کیفیت محصولات سیر، از جمله پودر و مکمل ها، بستگی به فرایند تولید آن متفاوت است.
کلسترول و بیماری قلبی
تصور می شود که سیر باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی از طریق چندین مکانیسم می شود – کاهش تولید کلسترول، افزایش میزان کلسترول در مدفوع، کاهش کلسترول در دیواره های شریانی، مهار لخته شدن خون، کاهش التهاب و کاهش فشار خون. اما تحقیق در مورد این فواید سلامتی موجب بروز برخی نتایج متناقض شده است. به عنوان مثال، یک مطالعه کوچک منتشر شده در اکتبر 2010 نشان داد که یک قرص پودر سیر، کلسترول LDL را به میزان 32٫9 میلی گرم در مردان و به میزان 27٫3 میلی گرم در دسی لیتر در زنان کاهش داده است.

با این حال، یک مطالعه منتشر شده در فوریه 2007 در مورد مقایسه استفاده از سیر خرد شده، مکمل پودر سیر و عصاره سیر را در بزرگسالان آزمایش کرد و پس از 6 ماه هیچ بهبود قابل ملاحظه ای در سطح کلسترول افراد و یا تفاوتی بین گروه های مختلف مشاهده نکرد. بررسی اخیری هم شامل 39 آزمایش روی سیر و سطوح کلسترول، که در شماره 2013 “بررسی تغذیه” منتشر شده است، نشان می دهد مصرف سیر بیش از 2 ماه باعث کاهش کلسترول LDL به میزان 9 میلی گرم در دسی لیتر می شود. در حالی که ممکن است اینها به نظر تغییرات قابل توجهی نرسد، نویسندگان گزارش دادند که تنها کاهش 8 درصدی کلسترول در افراد بالای 50 سال با 38 درصد کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی مرتبط است.
سرطان
سیر با کاهش خطر ابتلا به انواع مختلف سرطان ارتباط دارد. در حالی که سیر دارای چندین ماده محافظ است، ترکیبات گوگرد در سیر نقش مهمی در کاهش خطر سرطان دارند. بررسی تحقیقاتی که در شماره مارس 2001 “انجمن آمریکایی علوم تغذیه ای” منتشر شده است، 19 مطالعه در مورد سیر و سرطان را مورد بررسی قرار داد و ارتباط سیر خام یا پخته شده را با کاهش خطر سرطان معده و روده نشان میدهد. با این حال، مکمل سیر، از جمله مکمل های پودری، نقش محافظتی ویژه ای نداشت. علاوه بر این، نویسندگان این مطالعه خاطر نشان کردند که مزایای شناخته شده، به طور بالقوه می تواند به این دلیل باشد که مصرف کنندگان سیر خام یا پخته می توانند سبزیجات زیادی مصرف کنند – الگوی غذایی که سبب کاهش خطر ابتلا به سرطان می شود. برای شناخت بهتر اثرات اشکال مختلف سیر و سرطان، تحقیقات بیشتری لازم است.
افزایش ایمنی
طبق گزارش منتشر شده در شماره ژانویه 2003 “مجله شیمی درمانی ضد میکروبی”، احتمال داده شده است که سیر خواص محافظتی علیه باکتری ها، قارچ ها، انگل ها و ویروس ها داشته باشد. گرچه بیش از یکی از اجزای سیر احتمالا مسئول این فعالیت محافظتی است، آلیسین – در پودر سیر یافت نشد – به برخی از این مزایا مرتبط است. نویسندگان تحقیق گزارش دادند که آزمایشات آزمایشگاهی روی انسان باید انجام شود و علیرغم محبوبیت سیر و سایر مکمل های گیاهی برای درمان عفونت، تحقیقات موجود در مورد سیر محدود است. حتی با مطالعات زیادی که روی سیر انجام شده، نتایج متناقض است.

این پودر طیف گسترده ای از مواد مغذی را در خود جای داده است:ویتامین ث، آهن، کلسیم، پروتئین، فیبر غذایی و مقدار کمی از نمک و شکر. اگرچه چگالی و غلظت این مواد مغذی در پودر سیر بسیار کمتر از حبه های سیر می باشد – به خصوص میزان ویتامین ث – اما تعدادی از آنتی اکسیدان ها و ترکیبات طبیعی در پودر سیر وجود دارند که می توانند برای سلامت تان بسیار مفید باشند.

طرز تهیه پودر سیر

تهیۀ پودر سیر در خانه بسیار راحت بوده و تنها نیازمندِ کمی زمان و صبوری است. قدم های ساده ای که در ادامه آورده ایم را دنبال کنید و پودر سیر خانگی خودتان را بسازید. برای ساخت پودر سیر تنها به حبه های سیر خشک شده نیاز دارید، البته برخی از مردم به این پودر نمک نیز اضافه می کنند که به این پودر بدست آمده نمک سیر گفته می شود.

1.سیرها را پوست بکنید. (تعداد سیر بستگی به خودتان و میزان مصرفتان دارد)

2.سیرها را برش نازک زده و بر روی یک سینی بگذارید.

3.فر را بر روی 80 رجه سانتی گراد (175 درجه فارنهایت) گذاشته و سینی سیرها را درون فر بگذارید تا کاملا خشک شوند.

4.بعد از اینکه سیرها کاملا خشک شدند، آنها را درون یک مخلوط کن ریخته و پودر کنید.

5.پودر را درون یک صافی بریزید تا تکه های خرد نشده جدا شوند.

6.پودر سیر را درون یک شیشۀ محفوظ از هوا نگهداری کنید.

کپسول و پودر سیر جایگزینی مناسب برای سیر خام

534
این مطلب مفید بود ؟340
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از دکتر سلام - گیاه یاب -/ ر
برچسب : سیر
وبگردی