دمپایی
برخلاف بسیاری از خودروسازان دیگر، نیسان از وقت آزاد خود برای جفت کردن دمپایی به طور خودکار استفاده می کند و آن ها را مجهز به سیستم پارک خودکار کرده است!

دمپایی ساخت نیسان با سیستم پارک خودکار

خودروسازان مطرح دنیا به غیر از فعالیت در خودروسازی ابتکارات و طرح های جالب و حیرت انگیزی ارائه می دهند که یک نمونه از آنها ساخت دمپایی مجهز به سیستم پارک خودکار توسط شرکت نیسان می باشد.

مانند بسیاری از خودروسازان بزرگ، کمپانی خودروسازی نیسان هم در حال توسعه و کار بر روی سیستم های پیشرفته مستقل از راننده است، با این حال برخلاف بسیاری از خودروسازان دیگر، نیسان از وقت آزاد خود برای جفت کردن دمپایی به طور خودکار استفاده می کند!

دمپایی جدید نیسان

محصول جدید نیسان این بار دمپایی مجهز به سیستم پارک خودکار

این یک شوخی و یا دروغ آوریل برای سروکار گذاشتن مخاطبان نیست، بلکه شرکت خودروسازی نیسان واقعا در یک مسافرخانه بزرگ ژاپنی که در منطقه پر رفت و آمد شهر "هاکونه" قرار گرفته است، پروژه "پرو پایلوت پارک" را اجرا کرده و دمپایی های این مجموعه را به سیستم های پارک خودکار مجهز کرده است تا به طور خودکار جفت شوند!.

دمپایی عجیب

ابتکار شرکت نیسان روی دمپایی

هر دمپایی دارای چرخ های کوچک، یک موتور و همچنین سنسورهای مربوطه است که اجازه می دهد بر روی زمین حرکت کند و مکان مناسب را برای پارک خود انتخاب کند، هرچند دمپایی های این مسافرخانه به گونه ای برنامه ریزی شده اند که در کنار جفت خود قرار گیرند و آماده برای استفاده باشند.

علاوه بر پروژه جفت کردن خودکار دمپایی، برخی دیگر از وسایل این مسافرخانه هم به سیستم های حرکتی مجهز شده اند، همچون بالشتک های کف اتاق و یا حتی میز داخل اتاق.

دمپایی پیشرفته

دمپایی مجهز به سیستم پارک خودکار

سخنگوی نیسان در رابطه با پروژه عجیب این شرکت چنین گفت:دمپایی های خود پارک شونده (جفت شدن خودکار) به خوبی نشان می دهد که فناوری های مستقل از رانندگی چه کاری می توانند انجام دهند، این پروژه به منظور ارتقاء آگاهی مخاطبان از فناوری های رانندگی خودکار و برنامه ریزی آنان برای راحتی بیشتر کاربران است، در پایان شرکت خودرسازی نیسان قصد دارد که تا سال 2020 میلادی، اولین خودروی مستقل از راننده را معرفی کرده و در صورت امکان به بازار عرضه کند.

جزییاتی از فعالیت شرکت سازنده دمپایی مجهز به سیستم پارک خودکار

نیسان شرکت ژاپنی-چند ملیتی ست که در سال 1933 در یوکوهامای ژاپن متولد شد.  شرکتی که پیشینه ای به نام داتسون داشت و دیری نپایید که مانند بسیاری از شرکت های مطرح در این حوزه، شرکت خودروسازی اینفینیتی را به عنوان تولیدکننده ی انحصاری خودروهای لوکس خود، در امریکا راه اندازی کرد.

شهرت نیسان در سراسر دنیا، بابت ارائه ی خودروهای با کیفیت و محصولاتی ست که در آن، تکنولوژی به همراه نوآوری دست به تولید می زند. این یعنی  نیسان در هر محصولی که به بازار عرضه می کند، به خلق ایده های جدید می پردازد و هر خودرو در آن، نوید اتفاقی تازه را می دهد.

خودروهای نیسان هم اکنون در 20 کشور جهان تولید می شود و در بیش از 160 کشور، خدمات پس از فروش این برند، آماده ی ارائه ی خدمات به مشتریان است.

«قدرت از درون می آید» این عبارتی ست که برای تمام کارکنان نیسان، شعاری آشنا ست. به همین علت در این شرکت ژاپنی، خانم ها و آقایان، با ملیت های گوناگون و نحوه ی زندگی و عادات مختلف گرد هم آمده اند تا بهترین و با کیفیت ترین محصول را به مشتریان، ارائه کنند و در تسریع امور مشتری در بخش خدمات پس از فروش، کارآمد باشند.

نیسان در سال 2012 به عنوان ششمین خودروساز بزرگ جهان شناخته شد. در سال 2015 نیز، با رقم بالای فروش خودروهای خود، توانست موقعیت خود را به عنوان یکی از شرکت های قدرتمند خودروسازی در سراسر دنیا تثبیت کند.

محققان نیسان درصدد خلق خودروهایی هستند که علاوه بر تنوع در شکل ظاهری، از فناوری روز صنعت خودروسازی نیز بهره مند باشند. ایمنی، کیفیت، خلاقیت و نوآوری و رعایت استانداردهای صنعت خودروسازی پیوند محکمی را بین نیسان و جهان ایجاد می کند  و توجه ویژه و تحسین برانگیز این برند، به محیط زیست و تلاش مجدانه اش برای پایین آوردن میزان تولید آلایندگی توسط هر خودرو، تمایز نیسان را برای علاقمندان خود دوچندان می کند. به عبارتی دیگر هنگامی که شما خودروی نیسان را می رانید، در صلح و دوستی کامل با محیط زیست هستید.

دمپایی با سیستم پارک خودکار! + عکس

56
این مطلب مفید بود ؟60
برگرفته از مشرق نیوز - مجله نیسان - / ل
وبگردی